Jak mogę łatwo wybrać słowo, w którym znajduje się mój kursor?


1

Szukam, aby móc wybrać bieżące słowo, w którym znajduje się mój kursor tekstowy w systemie OSX (10.7.3).

Dla osób, które wcześniej korzystały z vima, chcę móc zrobić coś podobnego do polecenia „ci_”, gdzie „_” może być „w”, „(”, „[” itd.), Aby określić usunięcie słowa lub zawartość parens / nawiasów i wejdź w tryb wstawiania.

Najlepszy sposób, jaki to zrobiłem, to Opcja + Lewo, a następnie Shift + Opcja + Prawo, aby najpierw przejść do lewego końca słowa, a następnie wybrać do jego prawego końca. Czy istnieje sposób, aby utworzyć makro, aby wykonać oba te zadania jednocześnie?

Odpowiedzi:


1

Zostało to omówione w screencastie na blogu Ask Different . Zachęcam do obejrzenia filmu, ale streszczę tutaj.

Najpierw utwórz mały AppleScript, który naciska dwa skróty klawiaturowe. Otwórz AppleScript Editor (w / Aplikacje / Narzędzia) i wklej to w:

tell application "System Events"
    key code 123 using option down
    key code 124 using {shift down, option down}
end tell

Zapisz to jako skrypt w ~ / Library / Scripts (utwórz folder, jeśli jeszcze nie istnieje).

Teraz zainstaluj aplikację FastScripts . Jest bezpłatny dla maksymalnie 10 skryptów.
Otwórz preferencje FastScripts, znajdź skrypt Select Word i przypisz do niego skrót klawiaturowy.

Teraz możesz nacisnąć wybrany skrót w dowolnej aplikacji, a wybrane słowo zostanie wybrane.


0

Inną opcją byłoby utworzenie ~ / Library / KeyBindings / i zapisanie listy właściwości takiej jak DefaultKeyBinding.dict:

{
    "~w" = selectWord:; // option-w
}

Niestandardowe skróty klawiszowe nie działają w niektórych aplikacjach wieloplatformowych (lub obecnie Xcode), ale nie mają żadnych zauważalnych opóźnień, takich jak makra AppleScript lub Keyboard Maesto.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz hcs.harvard.edu/~jrus/Site/Cocoa Text System.html , lri.me/keybindings i brettterpstra.com/tag/keybindings .


Niestety Xcode jest tam, gdzie najbardziej wolę używać tych powiązań. Ale aspekt bez opóźnień jest interesujący! Dzięki (chciałbym głosować, ale mój niski przedstawiciel na tej wymianie nie pozwoli mi)
JKomusin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.