Miejsce na dysku nie zostało zwolnione po usunięciu


34

Miałem około 50 GB maszyn wirtualnych z systemem Windows na wewnętrznym dysku SSD MacBooka Pro (128 GB) (OS X 10.7.3). Skopiowałem je na dysk zewnętrzny, następnie usunąłem je z dysku wewnętrznego, a następnie opróżniłem kosz.

Kiedy patrzę na użycie dysku w Monitorze aktywności, pokazuje ten sam poziom wykorzystania, co przed usunięciem około 50 Gb plików.

Jakieś pomysły, dlaczego przestrzeń nie została zwolniona?


Jak długo czekałeś, aż ponownie sprawdzisz dostępne miejsce?
gentmatt,

Czy korzystasz z Time Machine?
Kyle Cronin

Zachowaj szczególną ostrożność przy użyciu polecenia rm -rf, ponieważ wpisanie sudo rm -f spowoduje usunięcie KAŻDEGO pliku w systemie i wszystkich podłączonych woluminach! Mówiąc z doświadczenia w tworzeniu literówki o podobnej linii
Ryan,

Odpowiedzi:


36

Odpowiedź dotyczy zmian w kopii zapasowych Time Machine w Lionie.

Rozumiem, że przy próbie wykonania kopii zapasowej TM, gdy dysk kopii zapasowej nie jest podłączony, tworzenie kopii zapasowej odbywa się w / Volumes / MobileBackups.

Te kopie zapasowe nie znikają przy następnym uruchomieniu TM z podłączonym dyskiem z kopią zapasową. Nie jestem pewien, czy system operacyjny w końcu odzyska tę przestrzeń.

Możesz wyłączyć lokalne kopie zapasowe, uruchamiając następujące polecenie:

sudo tmutil disablelocal

Po uruchomieniu tego polecenia / Volumes / MobileBackups jest usuwane.

Jestem pewien, że istnieje dobry powód dla lokalnych kopii zapasowych i niekoniecznie zalecam ich wyłączenie, ale były one - w połączeniu z niektórymi dużymi usuniętymi folderami - przyczyną, że przestrzeń dyskowa nadal była w użyciu.

Możesz ponownie włączyć mobilne kopie zapasowe, uruchamiając:

sudo tmutil enablelocal

Więcej informacji tutaj - http://arstechnica.com/apple/reviews/2011/07/mac-os-x-10-7.ars/18


Czy po włączeniu tworzenia kopii zapasowych na urządzeniach mobilnych zwolnione miejsce na dysku jest kiedykolwiek zwalniane (np. Kiedy można je zapisać na dysku zewnętrznym)? Czy pozostaje na stałe?
Szabolcs

1
Myślę, że warto zauważyć, że (przynajmniej w niektórych przypadkach zadziałało to dla mnie), po prostu wyłączenie Time Machine przez naciśnięcie dużego przełącznika w preferencjach TM zwolni to miejsce. Rozpocząłem tworzenie kopii zapasowej, która się nie zakończyła i dopiero po całkowitym wyłączeniu TM odzyskałem 50+ GB.
Aidan Miles

Nie chodzi o to, dlaczego usunięcie 50 GB plików niezwiązanych z kopiami zapasowymi TM nie zwalnia miejsca na Dysku. Mam taki sam problem jak OP.
wide_eyed_pupil 23.04.17

$ sudo tmutil disablelocal disablelocal: Unrecognized verb.
gies0r

13

W Mojave 10.14.4 udało mi się odzyskać 50 GB miejsca dzięki:

sh-3.2# tmutil listlocalsnapshots /
com.apple.TimeMachine.2019-04-03-103122
sh-3.2# tmutil deletelocalsnapshots 2019-04-03-103122
Deleted local snapshot '2019-04-03-103122'

Lokalne migawki są zazwyczaj tworzone podczas automatycznych kopii zapasowych Time Machine. Nie jest jasne, dlaczego utworzono tę migawkę lokalną, ponieważ automatyczne kopie zapasowe są wyłączone w mojej Mac Book. Jedną z możliwości jest to, że aktualizacja Mojave automatycznie utworzyła tę migawkę.4

Czasami usunięta zawartość jest przechowywana w .Trashesfolderze w katalogu głównym. W terminalu możesz cd /.Trashessprawdzić, czy któryś z usuniętych plików nadal znajduje się w Koszu. Następnie możesz je usunąć za pomocą sudo rm -rf someFolderName.

Uwaga : jest to raczej zaawansowana operacja użytkownika, więc uważaj, co piszesz i co dokładnie usuwasz, ponieważ rmjest trwałe i nie można go cofnąć.


4

Wyłączenie Wehikułu Czasu w Preferencjach Wehikułu Czasu (i ponowne włączenie go) naprawiło problem.


2

Jeśli spojrzysz na wolne miejsce na dysku z wyszukiwarki, nie będzie to obejmować kopii zapasowych zajmowanego miejsca. Jest tak, ponieważ kopie zapasowe zostaną usunięte, jeśli inne aplikacje będą potrzebowały więcej miejsca. To, co robię, aby kopie zapasowe na urządzeniach mobilnych działały bez zajmowania dużo miejsca, to wyłączanie i włączanie wehikułu czasu raz w tygodniu (z preferencji TM). Po wyłączeniu lokalne kopie zapasowe są usuwane.

Myślę, że nie miałoby to większego znaczenia, aby po prostu pozwolić, aby dysk się zapełnił, a następnie automatycznie usunąć kopie zapasowe w razie potrzeby (może nieco wolniejsza wydajność?).


1

Jeśli usuniesz plik, dopóki jakaś aplikacja go zablokuje, plik nie zostanie zwolniony z systemu plików. Dlatego możesz odtworzyć film i usunąć go podczas odtwarzania i nadal oglądać do końca, zakładając, że go nie wstrzymasz (co może nawet działać).

Być może dlatego pojawiają się odpowiedzi związane z Time Machine. Jeśli Time Machine tworzy kopię zapasową pliku jumbo, zajmie to sporo czasu i dopóki się nie skończy, plik nie zostanie usunięty z systemu. Możesz „Pominąć tworzenie kopii zapasowej”, aby natychmiast rozwiązać problem.


Ręcznie usunąłem mysql ibdata1 i ponowne uruchomienie serwera mysql rozwiązało problem. Dzięki.
maxm

1
nie Usuwam pliki DMG o rozmiarze 5 GB, niezamontowane i brak wolnego miejsca na dysku. i kilka innych plików. OS X robi tutaj coś dziwnego, jestem tego pewien.
wide_eyed_pupil

0

Najpierw spróbuj ponownie uruchomić komputer Mac, a następnie uruchom aplikację Disk Utility. Ponownie obliczy dostępną przestrzeń HD i natychmiast pokaże prawidłowe liczby w Finderze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.