Co to jest klawisz ⌥?


20

Czy ten klucz jest taki sam jak shift?

Jeśli tak, dlaczego ludzie nie nazywają tego po prostu przesunięciem? Długo szukałem, co oznacza ten klucz. Google nie zwrócił żadnych wyników. Klawiatura mojego MacBooka Air również nie ma tego symbolu.


Shift nazywa się shift, ponieważ w przeszłości przesuwał on w górę lub w dół fragmenty pisma, aby uzyskać znaczki wielkich lub małych liter.
Max Ried

Świetne pytanie. Zastanawiałem się przez chwilę i nie ma żadnych wskazówek na klawiaturze ani kształtu symbolu.
CoffeeRain

1
Oto lista wszystkich tych symboli ... support.apple.com/kb/PH3669
GEdgar

Jestem o wiele bardziej ciekawy, dlaczego wygląda to tak głupio i kto zaoferował użycie tego tajemniczego znaku na żywo
Green

Odpowiedzi:


20

To jest klawisz Opcja (Alt w Windows). Nie jest to to samo, co shift - jest zwykle używane jako dodatkowy modyfikator skrótów klawiaturowych (polecenie jest głównym modyfikatorem) i skrótów, które nie wykonują akcji (Opcja-8 to punktor, a Opcja-Shift-8 to symbol stopnia °).


1
Ciekawe jest to, że ten symbol nie jest używany w niektórych układach klawiatury, takich jak MBA. Zamiast tego optionnapisał w całości.
Gerry

2
@Gerry (Nowe) Klawiatury w USA nie używają symboli tak bardzo, jak nowe europejskie lub starsze klawiatury.
Lri,

Ale nawet jeśli masz amerykańską klawiaturę z wypisaną „opcją”, zobaczysz skróty menu z tym zabawnym symbolem… To samo dla „shift” i „control”.
GEdgar

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.