Jak mogę utrzymać chłodzenie mojego iPhone'a / iPoda w gorącym pojeździe?


9

Czasami muszę zostawić telefon w gorącym samochodzie i nie mam innych opcji niż pozostawienie go w zamkniętym samochodzie w letnim upale. Jakie są sposoby na chłodzenie telefonu i nie przegrzewanie go, a co gorsza, uszkodzenie baterii itp.

Pewnego dnia dostałem ostrzeżenie o przegrzaniu mojego iPhone'a po tym, jak musiałem go zostawić w samochodzie. Jakie są sposoby, aby temu zapobiec?

Odpowiedzi:


9

Umieść elektronikę zawierającą baterię litową w cieniu i nie otwieraj okien. Jeśli to możliwe, umieść pojazd w cieniu lub użyj jasnych lub odblaskowych odcieni przedniej szyby, aby zmniejszyć ciepło pozostające w samochodzie.

Zwykle bagażnik (lub dobrze izolowana torba) opóźnia kabinę o kilkadziesiąt stopni i nagrzewa się o kilka godzin wolniej niż coś w głównej kabinie.


3
Będę dawał +1 odnośnie cienia. Nawet w najgorętszym klimacie, podczas gdy rzeczy mogą się nagrzewać w zamkniętym samochodzie, rzeczy z dala od bezpośredniego światła słonecznego (i ze schowka) nie mają tendencji do tak dużego wzrostu. Sugeruję po prostu położyć to pod swoim siedzeniem. Możesz robić to, co sugerowali inni, i owijać je w karton lub styropian, ale najlepiej trzymać się otwartej przestrzeni blisko ziemi.

1
Również +1, ale także, aby dodać, że jeśli światło może go uderzyć i rozgrzać, potencjalny może go zobaczyć, a jak gorący jest telefon, staje się najmniejszym zmartwieniem.
Graeme Hutchison

Dobra rozmowa. Teraz przechowuję iPhone'a pod siedzeniem i poza stacją dokującą do iPoda, poza
zasięgiem

Jeśli złodziej go bierze, jest to inny gorący telefon.
Daniel

5

Filiżanki do kawy (oczywiście z pokrywką)

Najbardziej elastycznym i najtańszym rozwiązaniem są filiżanki do kawy . Te kubki są zwykle zaprojektowane tak, aby miały ściany izolacyjne.

Izolacja jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania gromadzeniu się ciepła. Być może wolisz białe kubki, ale nie powinno to mieć większego znaczenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Lżejsze miseczki odbijają światło, a ciemniejsze miseczki pochłaniają światło. Chciałbyś, aby lżejszy kubek utrzymywał ciepło z daleka, ponieważ nie spowoduje to, że sam kubek będzie cieplejszy.
Andrew Larsson,

1
Jest to całkowicie niesamowite rozwiązanie do samodzielnego izolowania czegoś na krótki czas. Dodałbym folię bąbelkową i folię plastikową w dwóch workach, które mogłyby również zaizolować szczyptę.
bmike

1
@AndrewLarsson Tak, oczywiście! Nie mam pojęcia, jak doszło do tego błędu.
gentmatt

@gentmatt Zastanowiłem się przez chwilę i porównałem go do czarnej skrzynki. Wewnątrz czarnej skrzynki robi się gorąco, ponieważ zabiera światło z zewnątrz, ogrzewa ściany, a następnie ogrzewa powietrze wewnątrz skrzynki, ponieważ nie są one w równowadze. Miło widzieć, jak to naprawiasz. Nienawidzę, że ktoś ma coś nie tak z telefonem, ponieważ użył czarnego kubka.
Andrew Larsson

3

Izolacja nie tylko może dłużej utrzymywać ciepło w cieple, ale przede wszystkim może zatrzymać nagrzewanie się. Można więc zastosować wszystko, co zapewnia właściwości izolacyjne, kubki styropianowe itp. Nawet kartonowe pudełko.

Pierwszą praktyczną zasadą jest trzymanie rzeczy z dala od bezpośredniego światła słonecznego, a nawet jeśli jest na kieszeni lub komorze, wybierz taką, która również nie jest bezpośrednio oświetlona.

Inną rzeczą byłoby wyłączenie, jeśli zostanie wyłączone bez nadzoru w samochodzie. Jeśli zostawiłeś go w samochodzie, nie możesz go aktywnie używać, więc wyłącz ten przyssawkę i oszczędzaj trochę baterii, gdy jesteś przy nim.


0

Zastosowanie izolowanego materiału wokół niektórych „inteligentnych” telefonów, takich jak styropianowe kubki z pokrywkami (jak wspomniano tutaj), może wytworzyć wystarczającą ilość ciepła z samego telefonu, aby spowodować pożar; podobnie jak doniesienia, w których wykazano, że niektórzy śpiący właściciele przypadkowo dusili telefon leżącymi w pobliżu kocami i / lub poduszkami w łóżku, powodując w ten sposób pożar wokół niego. Ale prawdopodobnie nie byłoby nikogo, kto mógłby zatrzymać tę niebezpieczną sytuację w zaparkowanym pojeździe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.