Jak mogę ograniczyć moją przepustowość pobierania?


12

Czasami wymagam dużej przepustowości, ale nie chcę zakłócać przeglądania stron przez innych.

Na uniwersytecie często jestem połączony z sieciami dla wielu użytkowników, co wymaga ograniczenia prędkości pobierania.

Pytanie

Jak mogę ograniczyć moje pasmo pobierania?


1
zwykle odbywa się to poza twoją kontrolą przez oprogramowanie / sprzęt QoS (Quality of Service) w twojej infrastrukturze IT, gdzie zostało odpowiednio zainstalowane i skonfigurowane. QoS zapewnia, że ​​przepustowość jest odpowiednio rozdzielona i że nikt nie przetwarza przepustowości. Zwykle jest to używane na kliencie, aby mieć pewność, że niezbędne usługi sieciowe zawsze mają wymaganą przepustowość, aby zapewnić funkcjonalność.
Stu Wilson,

Odpowiedzi:


11

OSX zapewnia ipfwzdefiniowanie niestandardowych reguł zapory. Za pomocą tego narzędzia możesz utworzyć potok o ograniczonej przepustowości.

Po przypisaniu przepustnicy do określonego portu przepustowość tego portu jest ograniczona.

Szybkie instrukcje

 1. Utwórz potok „1” ograniczony do 500 KB / s przez

  sudo ipfw pipe 1 config bw 500KByte/s
  
 2. Poprowadź cały ruch sieciowy portu 80 przez potok „1” za pomocą

  sudo ipfw add 1 pipe 1 src-port 80
  
 3. Jeśli nie potrzebujesz już potoku, usuń go z portu za pomocą

  sudo ipfw delete 1
  

Inny

 • Jeśli chcesz ustawić wyższe bariery drogowe, możesz użyć MByte/s
 • Port 80: standardowy port dla niezaszyfrowanego httpruchu. Ten port służy do większości przeglądania i pobierania. W większości przypadków powinieneś sobie z tym poradzić.
 • Port 443: standardowy port dla httpsruchu szyfrowanego SSL .

To świetna odpowiedź! Łatwy w użyciu, znika po ponownym uruchomieniu (więc nie można przypadkowo zepsuć komputera), dobrze wyjaśniony, działa dla wszystkich aplikacji. Nadal obowiązuje również w Yosemite. Dzięki @gentmatt.
bronson

2
ipfw jest przestarzałe od OS X 10.9 i usunięte z Yosemite developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/…
clark

3
W systemie OS X Yosemite można użyć Network Link Conditioner (z narzędzi IO dla Xcode). Przeczytaj więcej w tej odpowiedzi: apple.stackexchange.com/a/164964/123568
Davide
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.