Zachowaj rozmieszczenie odstępów między oknami


16

Używam Spaces do organizowania zadania, które realizuję. W tym duchu często będę mieć okno przeglądarki na każdej Przestrzeni, z otwartymi kartami związanymi z zadaniem, do którego używana jest Przestrzeń.

Na przykład spacja 1 jest przeznaczona do pracy. Oprócz aplikacji do pracy mam otwarte okno przeglądarki z kartami odpowiednimi do pracy. Space 2 jest dla fotografii. A Space 3 służy wyłącznie do ogólnego przeglądania sieci społecznościowych itp.

Z łatwością jestem w stanie umieścić inne okno przeglądarki w każdej przestrzeni. Problem polega na tym, że kiedy ponownie uruchamiam komputer, wszystkie okna pojawiają się w pierwszym Space!

Moja przeglądarka to Chrome i być może jest to problem, który muszę rozwiązać w zespole Chrome. Czy jest to błąd w systemie OS X Lion?


Czy jesteś otwarty na rozwiązania Applescript lub Automator, lub rozwiązania obejmujące aplikacje innych firm?
Ash

@ Ach, prześlij je, jeśli je znasz, dla tych z nas, którzy są! Od jakiegoś czasu szukałem czegoś, co to robi.
Czy

Odpowiedzi:


7

Spotkałem się z tym postem, szukając sposobu na zrobienie dokładnie tego, co chciał zrobić OP.

Co ciekawe, Finder wydaje się robić to dobrze - gdy masz wiele okien Findera w różnych Przestrzeniach i ponownie uruchamiasz komputer Mac (lub po prostu „killall Finder” w Terminalu, który ponownie uruchamia Findera), przechodzą one w miejsca, w których były.

Safari też często to robi. Safari wydaje się zachowywać przestrzeń, w której każde okno było otwarte, jeśli uruchomisz ponownie komputer Mac przy otwartych wszystkich przeglądarkach. Ale Safari nie pamięta Spaces, jeśli po prostu zamkniesz i ponownie uruchomisz samą aplikację.

Myślę, że to nieprawda, że ​​nie można tego osiągnąć, ale wydaje się, że istnieją pewne problemy w systemie Mac, które nie pozwalają na to przez cały czas dla wszystkich aplikacji. Mam jednak nadzieję, że ktoś może znaleźć poprawkę.


1

Porządkowanie okien programu według przestrzeni według wstępnie zdefiniowanych ustawień jest niestety niemożliwe. Rozumiem przez to, że nie ma możliwości „zablokowania” określonych okien w ich przestrzeni, która przetrwałaby przez ponowne uruchomienie. Jak wspomniałeś, możesz przypisywać określone programy do spacji, ale nie do poszczególnych okien programów . I, jak zauważyłeś, najwyraźniej nie uruchamiają ponownie okien w poprzednich miejscach.


1

Tryb pełnoekranowy w Safari to jedyny sposób, w jaki widzę rozwiązanie twojego problemu. Tryb pełnoekranowy przydzieli każdemu oknu własną przestrzeń, która zostanie przywrócona po wznowieniu.

Jednak kolejność okien pełnoekranowych (tej samej aplikacji) nadal będzie się zmieniać po wznowieniu - bez względu na to, czy włączono opcję Automatycznie przestawiaj spacje w Preferencjach systemowych → Kontrola misji .

Niestety, wznawianie pełnego ekranu działa tylko w Safari - nie w Chrome ani Firefox (od marca 2012).Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.