Jak przypisać niestandardową ikonę z pliku graficznego do innego pliku w Lion?


4

Załóżmy, że mam plik graficzny (a .png, na przykład), i chcę, aby ta grafika była ikoną innego pliku lub folderu. Poprzednio kopiowałem obraz do schowka (albo w Zapowiedź , jak w instrukcjach w ten post lub w Zdobyć informacje okno w Znalazca ), a następnie otwórz Zdobyć informacje okno pliku docelowego, wybierz ikonę i wklej obraz jako nową ikonę. W przeszłości działało to dla mnie.

Kiedy robię to w Lionie, wynik jest taki, że plik docelowy ma teraz domyślny .png ikona (dokument ze złożonym rogiem, niebieski obraz na środku i litery „PNG”), a nie konkretny .png obraz, który zamierzałem wkleić. Jeśli wklejany obraz jest .pdf, Mam takie same wyniki, z wyjątkiem tego, że ikona wynikowego pliku docelowego ma litery „PDF”.

Czy jest inny sposób, w jaki mogę przypisać niestandardową ikonę z pliku graficznego do innego pliku w Lion, ponieważ nadal nie mogę tego zrobić?

Odpowiedzi:


3

Gdy podgląd się nie powiedzie, włączam przeglądarkę internetową, master wszystkich typów plików.

Otwórz obraz w Safari, Chrome lub Firefox, przeciągając go do ikony aplikacji lub używając
Plik- & gt; Otwarty.

Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz i wybierz Skopiuj obraz (uważaj, aby nie użyć adresu URL kopiowania lub lokalizacji kopii obrazu).

Następnie użyj standardowej procedury wklejania do okna Pobierz informacje.

Jeśli obraz, którego chcesz użyć, jest plikiem PDF, musisz utworzyć wersję rasteryzowaną, którą można skopiować z przeglądarki internetowej. W tym celu możesz nadal korzystać z Podglądu: otwórz plik PDF, wybierz Plik- & gt; Eksportuj i ustaw format na PNG. Możesz otworzyć eksportowaną wersję i skopiować ją.


Nie wiem czemu to działa, ale tak jest. Nigdy bym się nie spodziewał Safari byłoby lepszą aplikacją do podglądu plików niż Zapowiedź .
Daniel

2

coś podobnego zostało zadane wcześniej:

Zmień ikony folderów OSX (działa na OSX Lion)

bardziej szczegółowa instrukcja jest tutaj:

http://www.mac-software-tutorials.com/mac-icons.html

zasadniczo po otwarciu obrazu, którego chcesz użyć w Podglądzie, najpierw CMD-a, a następnie CMD-c, aby go skopiować, a następnie wklejasz go nad starą ikoną (otrzymaną za pomocą triku „pobierz informacje”) .


Dziękuję za napiwek, ale to jest dokładnie to, co próbowałem i niestety nadal nie działa.
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.