Skrót klawiaturowy do uruchamiania aplikacji w Docku


18

W systemie Windows 7 Win + 1, 2, 3... 9uruchamia pierwsze, drugie itd aplikacji w pasku zadań.

Czy istnieje podobny skrót klawiaturowy w systemie OS X w celu uruchomienia aplikacji znajdujących się w Docku?


2
Nie, nie ma podobnego skrótu w OSX (niestety)
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


18

Właśnie pobrałem 99-centową aplikację ze sklepu Mac App o nazwie „ Snap ”, która to rozwiązuje. Teraz nacisnąłem Command-1 i uruchamia się pierwsza aplikacja w mojej stacji dokującej. Niesamowite!


3
Snap jest teraz bezpłatny w sklepie z aplikacjami :)
Bittenus

Dzięki. Daje mi najbardziej poszukiwany skrót w oknach!
Daniel

1
Niesamowite! Natychmiast zapłaciłbym za to 99 centów! Przybyłem z Ubuntu (komputer Unity) i naprawdę go przegapiłem
Boy

11

Jak powiedział @ Am1rr3zA, możesz użyć domyślnego Control+ fn+ F3. Następnie możesz nacisnąć Enterlub, Spaceaby uruchomić aplikację.

Możesz zmienić przypisanie klawiszy w menu Skróty klawiaturowe w aplikacji Ustawienia.

zmiana skrótu klawiaturowego „Focus on dock” w systemie Mac OS


Dzięki, Moshe, urocza odpowiedź, fajne skupienie w panelu ustawień :-) Pracowałem dla mnie po raz pierwszy, więc ustawiłem go na <Cmd-0> dla doku, który otwiera się na poprzednio wybranym elemencie. I (od @James powyżej) Mam <Cmd-1>, ... dla moich ulubionych aplikacji. Chłodny.
jalanb,

6

Nie znam dokładnego rozwiązania, ale możesz użyć control+ fn+ F3, a następnie możesz poruszać się po Docku za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze ( lub ) i nacisnąć enterżądaną aplikację.


1

Jest to fajna funkcja systemu Windows, którą chcesz mieć w Docku, ale jeśli lubisz skróty klawiaturowe, dlaczego nie uzyskać dostosowywalnej aplikacji, takiej jak Quicksilver, która pozwala dużo robić za pomocą klawiatury. Nie będzie łatwo / szybko, jeśli masz dużo aplikacji w stacji dokującej, aby zapamiętać mniejszy numer pozycji ikony w stacji dokującej, kiedy możesz po prostu poprosić o to, czego chcesz bezpośrednio. Coś takiego jak Quicksilver nie tylko pomoże ci szybciej otwierać rzeczy w doku, ale pozwoli ci otwierać rzeczy poza doku przy ekstremalnych prędkościach.

Na przykład, po zwróceniu uwagi Quicksilver za pomocą konfigurowalnego polecenia klawisza, wpisuję „F” i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Firefoksa w mojej konfiguracji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.