Co mam zrobić ze starym, martwym iPodem? [Zamknięte]


27

Mam iPoda classic trzeciej generacji z 2005 roku (20 GB). Nie wydarzyło się nic katastrofalnego, ale przez ostatnie dwa lata siedział w pudełku w piwnicy. Kiedy wszedł do pudełka, działał, ale teraz, kiedy nacisnę przycisk zasilania, nic się nie dzieje. Kiedy podłączam go do ładowarki (nawet jeśli zostawiam go na dłuższy czas), nic nie widzę.

Czy tam też jest?

  • wszystko, co mogę zrobić z tym urządzeniem lub zawartymi w nim częściami,

  • każdy inny, kto mógłby skorzystać z mojej darowizny dla nich, lub

  • odpowiedzialny sposób na pozbycie się go?


Co się stanie, jeśli podłączysz go do komputera Mac?
Michiel

6
Czy to się zmiksuje? Och, chyba tak będzie.
zzzzBov

Jak długo trwa „przedłużony okres” ładowania?
Steven Fisher

@StevenFisher Overnight
Daniel

1
Bateria z pewnością uległa awarii, jeśli pozostawała przez wiele lat w stanie nienaładowanym. Gdy napięcie spadnie zbyt nisko w ogniwach litowych, zostaną one trwale uszkodzone i nie będą mogły ponownie naładować. Przechowywanie ich w stanie pełnego naładowania jest złe, ale pozwolenie im na pełne rozładowanie jest znacznie gorsze. Będziesz musiał go uzupełniać co 3 do 6 miesięcy i obliczyć wskaźnik samorozładowania, aby utrzymać go powyżej 10%. Nawet jeśli troszczyłeś się o to najlepiej, jak potrafiłeś, mógł się po prostu zużyć z powodu normalnego rozkładu z upływem czasu i gorąca.
bmike

Odpowiedzi:


13

Spróbowałbym to naprawić , sprzedać lub poddać recyklingowi . W tej kolejności.

Spróbuj naprawić iPoda, jeśli masz ochotę na to zadanie, ponieważ, jak powiedziałeś, nie powinno być w tym nic złego poza super rozładowaną baterią. Prawdopodobnie jedyną rzeczą, którą musisz kupić, aby to naprawić, jest nowa bateria i kilka prostych narzędzi, które pomogą w otwarciu skrzynki. Polecam zajrzeć do instrukcji naprawy iPoda od iFixit. Kiedy to naprawisz, ogromnie zwiększysz jego wartość i sprawisz, że będzie lepszym kandydatem do sprzedaży dla ludzi, którzy nie lubią naprawiać rzeczy samodzielnie. IPod o pojemności 20 GB w 2012 r. Nadal ma swoje własne możliwości odtwarzania muzyki, a wiele osób uznałoby to urządzenie za przydatne, a zatem także części, nawet jeśli go nie naprawisz. Jest wart znacznie więcej niż większość małych urządzeń elektronicznych, które zostaną poddane recyklingowi.

Po naprawieniu go, czy nie, możesz spróbować go sprzedać na eBayu, wyprzedaży w stoczni, pchli targ, Craigslist itp. Dzisiejszy 16 marca 2012 r. Jest wart około 50 USD, a na części około 10 USD według ostatnich cen ofertowych na eBayu. I znowu, jeśli go nie naprawisz, nadal możesz spróbować sprzedać go na części.

Jeśli jednak go nie naprawisz, może to nie być dobrym pomysłem, jeśli nadal przechowujesz w iPodzie dane osobowe, np. Książkę adresową, zdjęcia itp. Ponieważ nie dostaniesz szansy na ich usunięcie. Ale jeśli nie martwisz się utratą jakichkolwiek danych osobowych z iPoda, możesz je sprzedać bez konieczności ich otwierania.

I wreszcie, jeśli po prostu nie chcesz sobie z tym poradzić, niż się go pozbyć. Sprawdź lokalne opcje odpowiedzialnego recyklingu, możesz po prostu oddać je w pobliskim sklepie detalicznym lub w miejskim zakładzie utylizacji odpadów, który przyjmuje odpady elektroniczne. Skontaktuj się z ludźmi, którzy zabierają śmieci i zobacz, jakie są ich opcje i rekomendacje. Jeśli jesteś w USA, przydatne mogą być następujące lokalne łącza do recyklingu z Gazelle.com .


23

Program recyklingu Apple

Możesz go poddać recyklingowi i otrzymać 10% rabatu na nowy iPod. Jest to nie tylko opłacalne dla ciebie i jabłka, ale także odpowiedzialny sposób na zdeponowanie go.

Apple często osiąga 90-procentowy współczynnik odzysku masy oryginalnego produktu.3

Cóż, osobiście bym to sprzedał. Możesz wypróbować program Apple Recykling, ponieważ zazwyczaj zwracają NIEKTÓRE pieniądze, w 90% przypadków mogą znaleźć sposób na ich ponowne wykorzystanie, a nawet mogą dać ci zniżkę na następny zakup iPoda.

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, możesz także spróbować użyć Gazelle . Kupują stare produkty Apple i wysyłają gotówkę, płacą nawet za wysyłkę.


2

Kusiłoby mnie, aby zdobyć narzędzia potrzebne do otwarcia skrzynki i bawić się nią, aby dowiedzieć się, jak zaprojektowano i zmontowano sprzęt.

Zawsze możesz go poddać recyklingowi, a zamiast tego możesz zdecydować, że obudowa iPoda będzie idealną obudową dla wielu nowych komputerów, które są wypuszczane, takie jak Raspberry Pi lub wata cukrowa Cstick .

Oczywiście będziesz potrzebować pewnych umiejętności obróbki mechanicznej, aby dostosować skrzynkę, ale większość miast ma grupy producentów, w których możesz uzyskać pomoc w warsztacie mechanicznym, a ponowne użycie solidnej skrzynki jest lepsze niż recykling. Następnie możesz poddać wnętrzności recyklingowi zgodnie z potrzebami, gdy nowy projekt pojawi się na ziemi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


A zanim złomujesz rzeczy, prawdopodobnie możesz odłączyć baterię i sprawdzić, czy urządzenie ponownie się zakręci po ponownym podłączeniu kabla dysku twardego do płyty głównej i dysku twardego. Akumulator litowy z pewnością sam się rozładował i przeszedł w stan niskiego napięcia, z którego nie może się zregenerować. Jeśli HD działa, możesz uzyskać nową baterię i nadal z niej korzystać, odkładając złom, przetwarzać pytanie, dopóki następny element Cię nie zawiedzie.
bmike

1

Mam dokładnie ten sam model w tej samej sytuacji. Przekonałem się, że baterie w tych starych iPodach zwykle nie wytrzymują bardzo długo, gdy są przechowywane. Jeśli chcesz, aby iPod działał ponownie, możesz otrzymać baterie wymienne w wielu miejscach. Możesz również wymienić dysk twardy na kartę Compact Flash, aby przekształcić go w odtwarzacz półprzewodnikowy (który wydłuży czas pracy baterii), lub użyć istniejącego dysku twardego, aby dodać miejsce na dysku słabo wyposażonego netbooka lub podobnego. Lub, jak wspomnieli inni, możesz zwrócić go Apple i uzyskać 10% zniżki na nowego iPoda.


1

Możesz użyć wewnętrznego dysku twardego i ekranu do wielu projektów hobbystycznych, o ile nie są one przeszkodą w pracy iPoda. IMO, bateria prawdopodobnie jest wyczerpana w wyniku tego, jak długo była przechowywana między ładowaniami.


1

Nie włącza się ani nie ładuje, ponieważ bateria uległa zużyciu. Dzieje się tak, gdy:

1) Przechowujesz urządzenie z rozładowaną baterią (lub baterią o poziomie naładowania poniżej 50%), dotyczy to akumulatorów Li-Ion i Li-Po! 2) Przechowujesz urządzenie z baterią w zimnym otoczeniu (dotyczy wszystkich baterii)

Jeśli uda ci się zdobyć baterię zamienną, prawdopodobnie będzie działać dobrze (o ile stare ogniwo nie wyciekło i nie uszkodziło obwodów w żaden sposób).

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy wymianą baterii, postawiłbym ją na eBayu za około 20 funtów jako „części zamienne i naprawy”, wyjaśniając, że prawdopodobnie potrzebuje tylko baterii zastępczej (niektóre osoby będą miały zepsuty iPod z doskonale funkcjonalną baterią, dzięki czemu mogą między nimi stworzyć jedną działającą jednostkę).

Demontaż jest dość prosty, wymiana baterii jest wystarczająco prosta, ponowny montaż może być nieco trudniejszy, ale przy odrobinie staranności i przemyślenia, zobaczysz to dobrze!


1

Jeśli to ten sam, który mam ( ten ), być może używasz niewłaściwego zasilacza.

Chociaż złącze dokowania (szeroki bit) jest tym samym, którego Apple używa obecnie na prawie wszystkich swoich produktach, ten model iPoda ładuje się tylko za pomocą kabla Firewire, a większość (wszystkich?) Zasilaczy i kabli Apple sprawia, że ​​te dni są USB.

Mam nadzieję, że ożyje po podłączeniu do portu Firewire, tak jak mój.

Jeśli tak, możesz nadal z niego korzystać; możesz nawet wymienić dysk twardy na bardziej nowoczesny, za mniej niż koszt nowego iPoda Classic.

Możesz też włożyć go z powrotem do piwnicy (to właśnie zrobiłem, prawdopodobnie zhakuję go później), skorzystaj z dowolnej opcji innych lub chciałbym dodać: możesz po prostu dać oddać komuś. Znalezienie kogoś, kto tego chce, może być trudne , ale jestem pewien, że taka osoba istnieje. Możesz spróbować http://www.freecycle.org/ (jeszcze nigdy nie korzystałem z niego).


0

To samo stało się z moją wersją iPoda, ale znalazłem rozwiązanie:

Jeśli bateria wyczerpuje się na długi czas i musisz ją ponownie uruchomić, wszystko, co powinieneś zrobić, to otworzyć ipoda i wyjąć baterię. Weź ładowarkę „12 V”, a następnie wielokrotnie dotknij zębów baterii i włóż ją ponownie do iPoda. Umieść iPoda w normalnej ładowarce, a następnie poczekaj 4 godziny, a będzie działać

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.