Porównanie antywirusów dla Mac OS X.


9

To nie jest „Używam OS X, czy potrzebuję antywirusa?” pytanie.

Patrzę na porównanie i opinie użytkowników na temat istniejących produktów AV.
Wiem, że mogę uniknąć większości (jeśli nie wszystkich) zagrożeń, zachowując ostrożność w odwiedzanych witrynach i pobieranych e-mailach. Ale ja potrzebuję antywirusa, z różnych powodów - głównie w celu zapobieżenia mój Mac jako nośnik dla wirusów. (Dyski USB wielu przyjaciół okazują się zainfekowane).

Szukałem „najlepszego” oprogramowania antywirusowego.

Patrzę wyraźnie na antywirusa. „Internet Security” i tym podobne nie są ważne i starają się ich unikać, jeśli pozwoliłoby to zaoszczędzić pieniądze lub spowolnić działanie mojego komputera Mac.

Przez „najlepszy” rozumiem najlepszą kombinację szybkości wykrywania (lub jakkolwiek to się nazywa) i wydajności. Nie zamierzam uruchamiać go zawsze w tle. Być może zrobiłbym jednorazowe skanowanie mojego systemu i dysków twardych, a następnie byłoby to w zasadzie w zależności od potrzeb, szczególnie na dyskach USB / przenośnych dyskach twardych znajomych.
Więc główny cel: wysoki wskaźnik wykrywalności

Korzystałem z programu Norton Antivirus dla komputerów Mac i Bariery wirusów (dostałem to kiedyś z jednym z tych pakietów oprogramowania, a nie z najnowszą wersją) i miałem problemy z obydwoma. Zarówno czasami blokują mój procesor, a jakoś „blokują” moje dyski USB, uniemożliwiając mi ich wysunięcie (musiałem je wysunąć lub po prostu wyciągnąć z portu) (myślałem, że późny Norton wydawał się trochę lepszy)

Ok, to jest długie. Ale moje pytanie jest proste: jaki program antywirusowy polecasz na komputery Mac?

Dzięki.


Nie sądzę, że to duplikat. Patrzyłem na porównanie dostępnych produktów. Drugie pytanie tylko je wymienia. Czy ktoś może wyjaśnić? (Edytujesz to pytanie)
Nivas

OK, ponieważ drugie pytanie nie było porównaniem, zamierzam ponownie otworzyć
Kyle Cronin


Odpowiedzi:


9

ClamXav

Jest to oprogramowanie typu open source i niskie zużycie zasobów, ale nie jest bezpłatne.

Istnieje również bezpłatna wersja wiersza poleceń dostępna w brew, fink i macports pod clamav(mniej brzydka). Istnieje niewielka konfiguracja, ale na stronie ClamAV i tutaj są na przykład dobre przewodniki .


1
Ale chłopiec jest brzydki!
glenstorey,

1
Nie musisz na to patrzeć. To dobrze działa.
gWaldo

1
+1 ClamXav. Nie tylko ma niskie zużycie zasobów, ale nie zaczepia się w trzewiach twojego systemu, tak jak robią to Norton i VirusBarrier. Użyłem wszystkich trzech i zarówno Norton, jak i VirusBarrier nie tylko spowolniły mój komputer Mac, ale także spowodowały panikę jądra (odpowiednik niebieskiego ekranu śmierci systemu Windows). (Dałbym +1 Twojej odpowiedzi i dodałbym to jako komentarz, @mankoff, ale mam zupełnie nowe konto bez punktów, więc nie mogę dawać +1 ani komentować.: /)
Merchako

+1 Używam ClamXav od lat na wielu maszynach z systemem OS X. Nie uważam tego za zasobochłonne i zawsze chętnie go uruchamiam. Wygląda na to, że niezawodnie zbieram pliki i poddaje je kwarantannie zgodnie z moimi preferencjami.
forquare

Dawniej bezpłatny, ale teraz jest niedrogim produktem komercyjnym. Zobacz wyjaśnienie dostawcy . Zaktualizuj odpowiedź; StackExchange blokuje moje próby zrobienia tego.
Basil Bourque,

0

Osobiście korzystałem z Sophos (wersja autonomiczna) i odkryłem, że powoduje to duże zużycie pamięci i inne problemy z systemem plików. (Aktualizacje tego spowodują, że Twoje prędkości Internetu spadną do minimum).

Znajduję avast! dużo lepiej. Jest bezpłatny i obejmuje najbardziej podstawowe środowiska. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że pierwsze skanowanie trwa dłużej (~ 55 minut dla mnie).

Próbowałem też Aviry i raczej mi się podobało. Używam tego od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że jest bardzo szybki i łatwy w użyciu.

Sprawdź to badanie na stronie http://www.av-comparatives.org/ w celu porównania różnych programów. http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/08/mac_review_2013_en.pdf (Opublikowano w zeszłym roku)

Prawie zapomniałem o Bitdefender . Jest to jedno z najlepiej ocenianych narzędzi AV.


0

Najlepszym darmowym oprogramowaniem antywirusowym dla systemu OS X jest Avira, jeśli uważasz, że oprogramowanie, które ma najmniejszy wpływ na wydajność systemu, jest najlepsze.

Jest to oparte na porównaniu oprogramowania antywirusowego opublikowanym na stronie internetowej Sophos .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oryginalna publikacja przeprowadzona przez AV-Comparatives jest dostępna do pobrania tutaj w formacie PDF. Jest to test wpływu oprogramowania zabezpieczającego Internet na wydajność systemu niezwiązanego z żadnym wydawcą oprogramowania, co czyni go bezstronnym porównaniem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zgodnie z testami, istnieje 1 inna aplikacja, która jest lepsza niż Avira; Eset , ale nie oferują bezpłatnej wersji swojego oprogramowania. Oferują bezpłatny 30-dniowy okres próbny i roczną subskrypcję 39,99 USD na jeden komputer.


OP nie jest połączony z „bezpieczeństwem internetowym”, więc te testy porównawcze wydają się nieistotne? I nieco nieprzydatne, gdy obecny prekursor nie jest nawet uwzględniony na wykresie ...
forquare

Według tej tabeli zarówno Avira, jak i Sophos mają ten sam wynik, 2.3. Ponieważ Sophos ma darmową aplikację Mac (przynajmniej od 2016 roku i zdaję sobie sprawę, że została opublikowana w 2015 roku), nie czyni Aviry lepszym niż Sophos (zgodnie z tym schematem Sophos.).
Alex Ixeras,

Powiedziałeś: „AV Comparatives ... niezwiązane z żadnym wydawcą oprogramowania, dzięki czemu jest to obiektywne porównanie”. Obawiam się, że jesteś źle poinformowany. AV-Comparatives jest finansowany przez WSZYSTKICH wydawców oprogramowania AV , dlatego są oni z nimi powiązani. To niekoniecznie unieważnia ich wyniki, po prostu czyni ich wyniki mniej atrakcyjnymi.
Seamus

-1

Sophos Anti-Virus dla Mac Home Edition


Nigdy nie korzystałem z Sophos na Maca, ale widziałem, jak Sophos robi paskudne i głupie rzeczy na serwerach Windows, gdzie wydaje się znacznie więcej energii inżynierskiej. Nie zrobiłbym ...
gWaldo

Dzięki za odpowiedź, Cavin! Czy możesz dodać więcej informacji? Jak Sophos odpowiada na pytanie OP? Nie udzielaj odpowiedzi tylko w jednym wierszu; zainwestuj trochę czasu w stronę i wyjaśnij, dlaczego to oprogramowanie jest odpowiednie dla PO.
daviesgeek,

-1

Edycja 2015: Nie jest już dokładne, zobacz inne odpowiedzi.

ClamXav jest twardo napisany, aby nigdy nie skanować niektórych plików, takich jak mp3. To uczyniło mnie całkowicie bezużytecznym, ponieważ skanowałem pliki do pobrania muzyki. Znalazłem (ale obecnie nie używam) Pandę, która jest najlepsza na komputerach Mac i Windows. Jest skuteczny, a w testach jest jednym z najmniej obciążających. Bety są często bezpłatne i obejmują wiele platform.


1
Jako zwykły czytelnik byłoby wspaniale, gdyby głosujący z dołu głosował sobie. Teraz nie wiem, czy coś jest nie tak z tym, co powiedział o Clamie lub Pandzie.
Sparky,

Właśnie głosowałem, ponieważ uznałem, że to nieprawda (lub więcej weryfikacji wymaga @tobylane). Za pomocą ClamXav właśnie zeskanowałem folder z plikami MP3 i status skanowania zwrócił to samo, co inne pliki (OK). Gdyby zostały pominięte, spodziewałbym się, że zgłosi to jako takie?
forquare

1
@forquare To prawda, kiedy to napisałem, z ust twórców.
tobylane
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.