Czy mogę utworzyć prywatny kalendarz w telefonie iPhone?


8

Rozumiem, że private jest koncepcją Exchange, ale miałem nadzieję, że Apple wdroży tę funkcję, ponieważ korzystają z ActiveSync. Jeśli opcja jest dostępna, z pewnością nie jest to oczywiste na ekranie tworzenia kalendarza. Trochę pobieżnych poszukiwań ujawniło ten wątkowy wątek na forum Apple , ale niestety nie ma rozwiązania.

Czy na iPhonie można tworzyć terminy kalendarza oznaczone jako prywatne?


Co w praktyce oznacza oznaczanie spotkania jako „prywatnego”? Czym różni się od publikowania statusu wolny / zajęty w przeciwieństwie do umieszczania zawartości prywatnego spotkania jako „spotkania 2013-043-1” i rejestrowania szczegółów w innym miejscu, np. Bezpiecznej aplikacji do robienia notatek.
bmike

@bike Oznaczanie spotkania jako prywatnego różni się znacznie tym, że wszystko o spotkaniu oprócz jego długości jest ukryte przed osobami, które mogą przeglądać Twój kalendarz. Pewnie, że mogę zdezynfekować dane, ale niemożność oznaczenia spotkania jako prywatnego to ogromna wada aplikacji do kalendarza na iOS podczas pracy z Exchange.
ahsteele

Nie zgadzam się, że ta funkcjonalność byłaby przydatna (lub próbuję przekonać kogokolwiek, że to nie wada), ale zastanawiałem się, jak by to działało. Czy „prywatne” szczegóły zostałyby zapisane na wydarzeniu, ale w jakiś sposób zaszyfrowane lub pokazane tylko osobom z pewną listą ACL? Zastanawiałem się, czy edytowałeś więcej tego, co chciałeś mieć, ktoś może zaoferować alternatywne oprogramowanie, które może zrobić to, o co poprosisz.
bmike

@mike ponownie odczytuje moje pytanie (prawie rok później). Widzę, gdzie może być pewne zamieszanie. Naprawdę pytam, czy aplikacja kalendarza na iOS integruje się z flagą Exchange Private. Prywatne to koncepcja Exchange, ale uważam, że można ją ustawić za pomocą ActiveSync i chcę ustawić flagę na spotkaniach, które tworzę na moich urządzeniach iOS, które są synchronizowane z moim kontem Exchange.
ahsteele

Odpowiedzi:


1

Nie, nie możesz.

Zakładam, że używasz kalendarza Exchange dla siebie, chociaż nie powiedziałeś tego specjalnie.

Nie możesz koniecznie utworzyć prywatną imprezę, ale może stworzyć subcalendar Exchange, które można kontrolować uprawnienia tak, że tylko można go zobaczyć. Możesz to zrobić przez:

  1. Otwórz program Outlook

  2. Idź do kalendarzy

  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy bieżący główny kalendarz i kliknij Nowy kalendarz ...

  4. Utwórz nowy kalendarz w sekcji kalendarza swojego konta Exchange

  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy nowy kalendarz i wybierz Właściwości .

  6. Przejdź do karty Uprawnienia .

  7. Upewnij się, że użytkownik „Domyślny” jest ustawiony na Brak.

  8. Ustaw własne uprawnienia na „Właściciel” i usuń innych użytkowników z listy.

Ten kalendarz powinien pojawić się na iPhonie dość szybko. Jeśli nie, spróbuj wyłączyć synchronizację kalendarza w Ustawieniach → Poczta, kontakty, inne → Exchange .


Czy posiadanie tego drugiego kalendarza blokuje mój czas dla innych osób? To, że nie chcę, aby ktoś znał treść spotkania, nie oznacza, że ​​chcę, aby mógł mnie zaplanować w określonym czasie.
ahsteele

Tak. Możesz oznaczyć siebie jako Zajęty, Poza biurem itp. Nie jestem w 100% pewien, jak to się dzieje w systemach innych ludzi, ale mogę to wypróbować w poniedziałek, kiedy zabiorę się do pracy.
Matt Love

Czy miałeś okazję wypróbować to w pracy?
ahsteele

1

Najwyraźniej Apple po cichu dodało możliwość oznaczania wydarzeń kalendarza jako prywatnych w iOS 8. U dołu szczegółów wydarzenia istnieje możliwość przełączenia wydarzenia na Private. Ustawienie tego przełącznika działa z Exchange.

Zobacz zrzuty ekranu poniżej:

Zrzut ekranu iPhone'a z iOS 8 z prywatnym przełączaniem na zdarzenie

Zrzut ekranu iPada iOS 8 z prywatnym przełączaniem na zdarzenie


0

Próbowałem w pracy. Tworzenie podfolderu prywatnego kalendarza z różnymi uprawnieniami działa dobrze. Problem polega na tym, że inni użytkownicy nie widzą mojego czasu jako zablokowanego, więc mogą zaplanować wydarzenie, które pokrywa się z moim prywatnym wydarzeniem, ponieważ nie wiedzą, że nie jestem dostępny. Możesz to zrobić w natywnej aplikacji Kalendarz na komputerze Mac, zaznaczając pole wyboru „Prywatne”, ale nie na iPadzie ani iPhonie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.