Jak mogę odzyskać „inne” miejsce na iPadzie?


25

Mam 16 koncertów w kategorii „inne” na moim 16-gigantowym iPadzie. Z czasem przestrzeń dla „innych” rosła. Zsynchronizowałem. Wyłączyłem zasilanie. Wyłączyłem wszystkie uruchomione aplikacje. Jak mogę odzyskać to zajęte miejsce, z którego nie korzystam?

Odpowiedzi:


18

„Inna” przestrzeń niekoniecznie jest nieużywana, jak sugerujesz. Mogą to być po prostu dane użytkownika z aplikacji.

Jeśli się zameldujesz Settings > General > Usage, możesz sprawdzić, ile miejsca zajmują twoje aplikacje, w tym ich dane (mogą to być zdjęcia, podcasty, zdjęcia lub cokolwiek innego).

Na przykład mój Instacast zajmuje dużo 406Mbmiejsca, ale aplikacja jest tylko 3.3Mb. To ponad 400 MB „innej” przestrzeni zajmowanej tutaj:

Łącznie wykorzystana przestrzeń Instacast Rozmiar aplikacji Instacast

Jeśli dodasz swoje dane do tej listy, a następnie odejmiesz od niej łączne użycie „aplikacji”, powinno to być prawie równe większości tych „innych” danych. Oczywiście istnieją inne rzeczy, które są uwzględnione jako „Inne”, w tym dane poczty, wiadomości SMS, wewnętrzne pliki dziennika i magazyny danych o lokalizacji itp. Itp., Które mogą się zmieniać w czasie, ale duża część to tylko zawartość aplikacji.


Na moim 16 GB iPadzie moja łączna wykorzystana suma jest mniejsza niż 6 GB, ale zgłasza użycie ponad 9 GB. Ta sekcja użytkowania zdecydowanie nie maluje pełnego obrazu.
Sterno

Ta odpowiedź ma sens. Wydaje się jednak, że na iPadzie płacę dwukrotnie za pamięć za muzykę. Oznacza to, że aplikacja Muzyka używa 10,9G na Usageekranie, a iTunes twierdzi, że mój iPad ma dźwięk 8,81G (niebieski pasek). Jakieś pomysły?
Fuhrmanator

Ten problem wydawał się znikać, gdy synchronizowałem za pomocą kabla USB, w przeciwieństwie do synchronizacji przez sieć. Wydaje mi się, że po aktualizacji iOS 7.1+ coś się wydarzyło.
Fuhrmanator

2

Miałem ten sam problem - 2 GB „innej” przestrzeni, której nie mogłem przypisać do niczego. Po zobaczeniu myśli Martina postanowiłem spróbować zainstalować aktualizację iOS 6, chociaż nie chciałem. To załatwiło sprawę, wyczyściło 1,8 GB.

Idealnie byłoby, gdyby Apple zapewnił łatwiejszy sposób na odzyskanie „innej” przestrzeni.


2

Ten problem doprowadzał mnie do szału. Próbowałem wszystkiego, co sugerowałem na wielu stronach internetowych i forach, aż w końcu zdałem sobie sprawę, co się stało. Zainstalowałem programy sugerowane przez wielu i szukałem tej innej przestrzeni, do której się odwoływałem. Nie mogłem znaleźć wiele, a to było naprawdę frustrujące. W końcu po prostu ponownie go uruchomiłem i wyczyściłem całe miejsce, więc ... jeśli nie próbowałeś ponownie uruchomić iPada / iPhone'a, zrób to.


1

Właśnie odkryłem, co jest zawarte w „Innym” i wyczyściłem to na iPodzie Touch (4. generacji, iOS 5), więc uważam, że poniższe zasady powinny dotyczyć również iPada.

Miałem 2,3 GB w sekcji Inne, zgodnie z raportem paska iTunes. Nie obejmuje to danych w aplikacjach, są one pokazane jako sekcja aplikacji na pasku iTunes i wyszczególnione, jak pokazano w poście. Większość (2,2 GB) stanowiły zdjęcia i filmy zrobione aparatem, nadal w aplikacji Zdjęcia w Rolce z aparatu. Odkryłem to za pomocą DiskAid , który pozwala skopiować je na komputer PC / Mac. Kliknij prawym przyciskiem myszy i uzyskaj informacje o folderach w DiskAid, aby zobaczyć, jak duży jest każdy z nich. Zauważ, że sekcja Zdjęcia paska iTunes wydaje się zawierać inne albumy, ale nie Rolkę z aparatu.

Próbowałem tej odpowiedzi , usuwając foldery F, ale nie zaoszczędziło mi to tyle pamięci (około 0,1 GB), możesz uzyskać lepsze wyniki.

Wydaje się, że wiele osób mówi, że jest to aplikacja Poczta, pliki dziennika, zakładki, notatki, terminy kalendarza, przypomnienia itp., Ale to nie wydaje się sumować do gigabajtów.

Kolejna myśl - wygląda na to, że iOS 6 pobrał bez mojej zgody, co byłoby dość dużym plikiem. Gdy tylko pojawiła się plakietka w Ustawieniach, zauważyłam, że dała mi ona opcję pobrania i zainstalowania. Dopóki problem z mapami nie zostanie rozwiązany, nie zamierzam aktualizować, więc zdecydowanie nie dałem mu pozwolenia, ale teraz po prostu mówi „Zainstaluj teraz”.


1

Zamknij całkowicie iPada, uruchom ponownie synchronizację, a otrzymasz wolne miejsce. Dziwne, ale działa. W drugiej miałem 25 GB


0

Próbowałem zmienić filmy na moim iPadzie 2, jednocześnie usuwając 3 i dodając nowe 3. Rozmiary były w porządku, więc powinno być w stanie łatwo je dopasować. Usunięcie nastąpiło, ale nie odzyskałem miejsca. Moja inna kategoria spuchła.

Ponowna synchronizacja nie powiodła się, a potem wyłączyłem zasilanie, a następnie rozwiązałem problem, „inne” powróciło do normalnego poziomu, a potem mogłem dodać moje filmy, myślę, że jest to absurdalne, ale tylko dodaje tajemnicy „innym”.


0

Użyłem DiskAid, poszedłem do Media - PhotoData - Miniatury i usunąłem wszystko z folderu. Odzyskałem 1,76 GB lub 3,53 GB.


1
Czy możesz dodać link do aplikacji?
nohillside

0

Zdarza mi się to co trzy lub cztery synchronizacje. „Inne” grzyby do 3-4 koncertów. Rozwiązaniem, którego używam, jest odłączenie iPada od komputera. Mocne obniżenie mocy. Poczekaj 10 lub więcej sekund. Ponownie włącz iPada, a następnie zsynchronizuj. Działa około 95% czasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.