Funkcjonalność paska zadań w stylu Windows w OS X?


10

Szukasz dodatku do systemu OS X, który umożliwi funkcjonalność podobną do systemu Windows (jednym kliknięciem) do przełączania między różnymi oknami jednej aplikacji.

Przykład: mam 5 zmaksymalizowanych otwartych okien Chrome i chcę przejść do konkretnego okna. Moje obecne opcje to Exposé, menu pliku „Window” i Cmd-`. Żadne z nich nie jest idealne, ponieważ wykonanie wymaga więcej niż jednego kliknięcia, dlatego brakuje mi paska zadań w systemie Windows. (Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z paskiem zadań, wyświetla listę wszystkich otwartych okien całego systemu, podobnie jak karty są wyświetlane w nowoczesnych przeglądarkach.

Zasadniczo chcę zobaczyć listę wszystkich moich otwartych okien i móc przełączać się między nimi jednym kliknięciem.


Jakiej wersji OSX używasz? Lew? Pantera śnieżna?
Martin Marconcini,

Czy używasz również myszy lub gładzika
markhunte

Odpowiedzi:


8

Czy może HyperDock lub DockView spełni twoje potrzeby?


+1 dla HyperDock. Jeśli podoba Ci się HyperDock, możesz również polubić HyperSwitch od tego samego programisty, szczególnie jeśli wolisz skróty klawiaturowe. Nadal jest w fazie beta, ale do tej pory nie miałem żadnych problemów.
joelseph

5

wypróbuj uBar , który jest paskiem zadań w stylu Windows dla OS X (jestem programistą). Po prostu ustaw Grupowanie okien na Nigdy w preferencjach, a wyświetli się każde okno na pasku.

uBar, pasek zadań dla OS X


3

Expose to odpowiedź, wystarczy ją poprawnie skonfigurować.

Używam gładzika (na moim komputerze Mac!) I przeciągam czterema palcami, aby wywołać ekspozycję. Za pomocą myszy możesz zbadać aktywację ekspozycji za pomocą rogu ekranu lub polecenia klawiatury (np .: lewa ręka na klawiaturze, prawa ręka na myszy).

Prawidłowo skonfigurowane, udostępnianie jest szybkie. Daje także większy cel kliknięć niż pasek zadań.

Nie ma sposobu, aby uzyskać dokładną funkcjonalność paska zadań w OS X, będziesz musiał nauczyć się innego przepływu pracy. Ale kiedy się go nauczysz, będziesz równie wydajny.


Fałszywe. Hyperdock umożliwia wybieranie różnych okien za pomocą jednego kliknięcia
Dante

1

Nie widziałem niczego, czego szukasz, ale Witch dobrze obraca się przez wszystkie otwarte okna, niezależnie od tego, czy są zminimalizowane, czy nie.


1

Korzystając z przykładu Chrome,

Przytrzymaj CTRL i kliknij ikonę Chrome w stacji dokującej, pojawi się lista aktualnie otwartych okien Chrome.


1

iTaskbar to produkt, z którym jestem powiązany, więc sprawdź jego recenzje. W tej chwili jest to jedyny produkt w tej kategorii, ponieważ tworzenie paska zadań w OS X nie jest tak proste jak w innych systemach operacyjnych. ;)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mamy nadzieję, że okaże się przydatny dla wszystkich osób, które podobnie jak my potrzebują paska zadań do wydajnej pracy.


1
Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami , w szczególności z częścią dotyczącą autopromocji.
nohillside

Przepraszamy za złamanie zasad. To prawda, że ​​jestem związany z produktem, nie wiedziałem, że muszę to stwierdzić. Pomyślałem, że link jest dokładnie odpowiedzią na pytanie użytkownika. My bad :)
Krav

@krav Mamy bardzo fajny system, w którym każdy może edytować rzeczy. Sugeruję, abyś zamieścił w swoim profilu wszelkie wspólne informacje, a jeśli dobrze odpowiesz na niektóre niezwiązane pytania, uzyskasz wystarczającą reputację, aby komentować i brać udział w Ask Different Meta, gdzie możemy pomóc Ci być na bieżąco z marketingiem i marketingiem uważany za spam.
bmike

Ok, dzięki za komentarz. Będę edytować mój profil, jak sugerujesz, jak najszybciej.
Krav

0

Moim rozwiązaniem jest nie maksymalizowanie okien: jeśli mam jedno duże okno otwarte w środku, zostawię ~ 50 pikseli otwartego monitora po każdej stronie (mniej u góry) i zorganizuję okna pomocnicze (czat, terminal, Stickies itp.), więc różne krawędzie wystają poza krawędź dużego środkowego okna. Aplikacje z większymi oknami (przeglądarki, poczta e-mail itp.), Do których rzadziej się otwieram, zostawiam na środku i klikam ikonę Docku, aby przenieść je wszystkie do przodu i wybrać, którego użyć (zwykle jest tylko jeden okno w tego rodzaju aplikacji w normalnym użyciu).

Jeśli mam mnóstwo otwartych okien w określonej aplikacji (zwykle BBEdit lub Excel), upewnię się, że żadne z nich nie całkowicie zasłania innych, aby przynajmniej uzyskać dostęp do dowolnego okna za pomocą dwóch kliknięć: jednego na Ikona dokowania i druga na krawędzi okna, którą chcę; w niektórych przypadkach przeciągnę czterema palcami, aby wyświetlić Exposé, a następnie kliknę okno dokumentu, które chcę.


0

I nie zapominaj, że przytrzymanie opcji podczas klikania między różnymi oknami aplikacji (lub na pulpicie) ukryje aplikację, z której klikasz. Jeśli jesteś użytkownikiem typu OOTMOOTK (jeden na myszy, jeden na klawiaturze), robi to różnicę.


0

Nie mam myszy, więc nie mogę jej przetestować.

Z gładzikiem

Możesz użyć gestu, aby przesunąć „Exxposé aplikacji”

„Exposé aplikacji” pokazuje miniatury i skalowane okna bieżącej aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Lub jeśli najedziesz myszką na dowolną aplikację w stacji dokującej, która ma otwarte okna (nie musi być aktualnie aktywna) i użyjesz gestu „Ekspozycja aplikacji”, pokaże ci okna dla tej aplikacji.

Następnie możesz kliknąć jedną z nich lub powrócić do bieżącej aplikacji.

Skonfiguruj gest w panelu preferencji gładzika w Preferencjach systemowych

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Za pomocą klawiatury

Możesz zrobić to samo, ustawiając klawisz skrótu zastępujący część gestu. Ale pokaże tylko bieżące okna aplikacji.

Ustawia się to w Oknie aplikacji w okienku preferencji Kontrola misji w Preferencjach systemowych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Po wypróbowaniu WIELU produktów w stylu doc, za sugestią kogoś wcześniej w tym poście, sprawdziłem uBar . (Nie jestem w żaden sposób związany z uBar, tylko nowy klient).

Moje szczególne okoliczności wymagają działającego dokumentu na wielu ekranach (mam łącznie 4, w tym ekran mojego laptopa). Większość dostępnych pasków narzędzi po prostu przerabia Mac Doca, co jest w porządku, ale zachowuje się niepoprawnie podczas przechodzenia z jednego ekranu na drugi.

uBar to pierwszy dokument w oknie, który znalazłem, który umieści dokument na KAŻDYM ekranie, co jest dla mnie OGROMNĄ wygraną. Zmniejszy i rozszerzy okna jednym kliknięciem i łatwo zmieni się z jednej aplikacji na drugą. Ten dokument zasadniczo naśladuje pasek narzędzi systemu Windows, nawet w obszarze szybkiego uruchamiania w prawym dolnym rogu z datą i godziną. (DATA !!!) Od wielu lat jestem zdenerwowanym użytkownikiem komputerów Mac, ponieważ firmy decydują się na korzystanie z komputerów Mac przez PC dla pracowników, ale naprawdę jestem użytkownikiem systemu Windows od czasu Windows 3.1.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows przechodzącym na komputer Mac, ułatwi to przejście.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.