Wyjście audio i regulacja głośności zniknęły po aktualizacji do iOS 5.1


8

Mam iPhone'a 4 (Verizon, model MD146LL) i właśnie zaktualizowałem system iOS 5.0.1do iOS 5.1 (9B176)za pomocą Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania .

Natychmiast po zakończeniu aktualizacji zauważyłem, że mój telefon nie wydał dźwięku odblokowania, gdy odblokowałem telefon. „Och, głośność musi być mniejsza”, pomyślałem. Więc upewniłem się, że mój wyłącznik wyciszenia jest wyłączony i nacisnąłem +przycisk, aby zwiększyć głośność. Niestety powitało mnie puste okienko głośności dzwonka :

dzwonnik


„Apple musiał zmienić domyślne ustawienie przycisków głośności ^^” ... Z pewnością sam mógłbym to zmienić! Przejdę więc do Ustawienia> Dźwięki :

ustawienia

Och, ustawienia są prawidłowe. Hmm ... Co się stanie, jeśli przesunę suwak głośności?

Cieszyć! MARIMBA!


Ok, więc mój telefon może odtwarzać dźwięk. Czy można odtwarzać muzykę lub oglądać wideo?

Nie!

muzyka

Nie!

wideo 1

NIE...

wideo 2


Inne kontrole:

zegar

taca


Mając nadzieję, że to tylko chwilowa usterka, spróbowałem:

  • Włączanie Change with buttonsi wyłączanie
  • Włączanie i wyłączanie telefonu
  • Twardy reset (przytrzymanie Home+ Lockdo momentu ponownego uruchomienia)
  • Podłączanie i odłączanie słuchawek
  • Podłączanie i odłączanie kabla ładującego USB

Podłączanie i odłączanie kabla USB wydaje się rozwiązać problem. Jednak gdy tylko zablokuję telefon, regulacja głośności i głośności zostanie ponownie wyłączona! Ze względu na to zachowanie jestem przekonany, że jest to błąd oprogramowania i nie jest on związany ze sprzętem (np. Wadliwe gniazdo słuchawkowe).

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył? Obawiam się, że będę musiał wykonać czyste przywracanie lub przywrócić system iOS 5.0.


Aktualizacja 1:

Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia nie powiodły się, nawet po skonfigurowaniu telefonu jako nowego urządzenia (bez kopii zapasowej). Błąd jest nadal obecny. Niedługo spróbuję przywrócić dane z iTunes.


Aktualizacja 2:

Przywracanie jako nowego urządzenia za pomocą iTunes również nie powiodło się. :(Z moich badań wynika, że ​​ten błąd nie jest specyficzny dla mojego modelu:


Aktualizacja 3:

Po dalszej analizie i porównaniu myślę, że ten błąd jest związany z zewnętrzną ramą akcesoriów (lub podobnymi komponentami). Po podłączeniu do kompatybilnego urządzenia elementy sterujące są ukryte, podobnie jak moje zrzuty ekranu powyżej. Może to również wyjaśniać, dlaczego podłączenie i odłączenie ładowarki tymczasowo rozwiązuje problem. „Jestem odłączony; powinienem teraz włączyć kontrolę głośności”.


Mam również ten sam problem. Zasadniczo wypróbowałem wszystko, co wspomniałeś powyżej i uzyskałem te same wyniki. Na każdym sprawdzanym forum wyczyszczą stację dokującą i inne rzeczy oraz nic więcej. Próbowałem tego i nigdy nie było brudne. Wyczyściłem to jeszcze raz i nadal nic.

Odpowiedzi:


3

Ponieważ problem występuje w wielu aktualizacjach oprogramowania układowego, prawie na pewno jest to problem ze sprzętem lub oprogramowaniem układowym.

Moje pierwsze przypuszczenie to niewielka ilość metalowych śmieci w złączu dokowania. Prawdopodobnie podłączenie i rozłączenie połączenia USB zmusza oprogramowanie do przyjęcia, że ​​nic nie jest podłączone, aż do następnego budzenia telefonu, gdy sprawdzi, czy jest podłączony do pasywnego adaptera wyjścia audio.

Niektóre zanieczyszczenia metalowe w złączu dokowania mogą zmusić telefon do myślenia, że ​​zawsze jest obecny adapter wyjścia liniowego.

Spróbuj wyczyścić złącze dokowania za pomocą sprężonego powietrza lub miękkiej szczotki lub zajrzyj do niego jasnym światłem, aby sprawdzić, czy nie ma wygiętych styków.


Wyczyściłem złącze dokowania, a problem nadal występował po twardym resecie. Więc próbowałem pełnego przywracania po raz ostatni i zadziałało! ... Więc nie wiem co powiedzieć. Jeśli jest to problem sprzętowy, to dziwne, że dziesiątki innych osób doświadczyło tego samego w tym samym czasie. Może się zdarzyć, że Apple zmieniło coś z interfejsem złącza dokowania, co uczyniło go „wrażliwym” i jako takie, łatwiej daje wynik fałszywie dodatni. * wzrusza ramionami *
iglvzx
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.