Czy mogę zmienić domyślną aplikację aparatu na iPhonie?


9

W najnowszej aktualizacji iOS (5.1) Apple dodał aparat do ekranu blokady, więc teraz nie muszę odblokowywać telefonu, aby zrobić zdjęcie.

Czy można zmienić, która aplikacja jest do tego używana?

Zdaję sobie sprawę, że istnieją potencjalnie obawy dotyczące prywatności, które domyślnie rozwiązuje aplikacja, pokazując tylko te zdjęcia zrobione podczas bieżącej sesji w rolce z aparatu, ale niezależnie od tego, czy jest to możliwe?

Odpowiedzi:6

O ile mi wiadomo, jedynym sposobem, aby to zrobić, jest aplikacja Cydia o nazwie AnyLockApp. Pozwala skonfigurować zachowanie przycisku aparatu wyświetlanego na ekranie blokady. Za pomocą tego przycisku można ustawić dowolną aplikację. Zobacz także stronę AnyLockApp.

AnylockApp
Ustawienia ekranu:
Ustawienia ekranu

Edycja: Jak wspomniano w komentarzach i odpowiedziach , ten hack prawdopodobnie nie będzie działał w iOS 5.1. Nie jest to jednak potwierdzone. Zaktualizuję tę odpowiedź, kiedy dokonam aktualizacji i jailbreak iOS 5.1.

Oprócz tego włamania nie ma innego sposobu na zmianę zachowania przycisku aparatu na ekranie blokady.


Przy okazji zaktualizował już wersję 5.1. Czy to nadal zadziała?
bassplayer7

@ bassplayer7 Nie wiem, ponieważ nie zaktualizowałem do iOS 5.1. Jeśli / kiedy to zrobię, zaktualizuję swoją odpowiedź, aby pasowała. Jednak na razie jest to jedyny sposób.
daviesgeek

Bardzo dobra uwaga. Ma sens. Właśnie zauważyłem, że strona twierdzi, że nie działa na iOS 5.1.
bassplayer7

3

Poza jailbreakem nie masz szczęścia, szczegóły wersji jailbreak w innej odpowiedzi prawdopodobnie będą działać w wersji 5.0.1 (dwukrotne dotknięcie ekranu głównego, aby odsłonić przycisk aparatu i sterowanie głośnością), ale w 5.1 nie jest to już przycisk, tylko przesuwane sterowanie i jako takie wysoce wątpliwe, że hack jailbreak będzie mógł zmodyfikować jego funkcję.


1
  • GrabberApp z repozytorium BigBoss na iOS 5.1
  • GrabberApp + CameraGrabber z repozytorium BigBoss dla iOS 5.0.1

Dzięki za odpowiedź, czy możesz szczegółowo wyjaśnić swoje punkty?
User97693321
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.