Mac nie śpi automatycznie w Lion!


8

Mój Macbook Pro nie będzie spał, mimo że jest ustawiony Preferencje systemowe → Oszczędzanie energii .

 • Nie mam włączonych żadnych opcji udostępniania (Preferencje systemowe → Udostępnianie).
 • Nie mam włączonej opcji „Wake for network access” (Preferencje systemowe → Oszczędzanie energii).
 • Nie ma znaczenia, czy komputer Mac jest podłączony do źródła zasilania.
 • Zresetowałem SMC i PRAM, ale to nie pomogło.

Używam systemu OS X 10.7.3.


1
Dziwne, ale tego samego dnia patrzyłem na ten sam problem i znalazłem ten powiązany post . Ma na celu 10.6, ale zawiera rozsądną ilość badań i pomocne informacje
binarybob

1
@binarybob Dziękujemy za link! Naprawdę tego nie widziałem. Najwyraźniej odpowiedzi nie były wystarczające, gdy spojrzeć na głosy. Spróbuję Bezpiecznego rozruchu, aby sprawdzić, czy nadal mam na to wpływ. Jak sam rozwiązałeś ten problem?
gentmatt

1
@binarybob Ten problem nie występuje w trybie awaryjnym jak dobrze!
gentmatt

Co powiesz na bluetooth i / lub magiczną mysz?
Richard

1
@gentmatt Niestety nie znalazłem rozwiązania. Do tej pory unikałem tego problemu, albo zamykając pokrywę mojego MBP, albo wymuszony sen, który działa. To po prostu bezczynny sen, który nie :-( Stwierdziłem, że często zasypia kilka minut po ustawionym okresie, powiedzmy 9 minut, jeśli był ustawiony na 5 minut, ale to było dalekie od powtarzalności.
binarybob

Odpowiedzi:


4

Kolejny bezpieczny rozruch ujawnił, że tryb automatycznego uśpienia rzeczywiście działa. Sądzę, że prawdopodobnie zadziałałoby to również, gdy spróbowałem tego ostatnio, ale od czasu snu kilka minut później niż czas określony w ustawieniach oszczędzania energii, nie zauważyłem tego.

A co z „normalnym” butem?

Zasadniczo przetestowałem automatyczny sen z włączonymi wszystkimi dodatkami menu, ponieważ iotop Polecenie wspomniane przez @StuWilson nie pokazało mi nic pomocnego. Jak się okazuje, dodatkowe menu Powiadomienie o wymianie stosu spowodował bezsenność.


1
Ma sens - musi regularnie odpytywać witrynę w poszukiwaniu aktualizacji.
jaberg

@jaberg Ale co z aplikacjami takimi jak Tweetdeck? Stale łączy się także z różnymi serwerami.
gentmatt

1
przepraszam re: „iotop” to pokazało coś pomocnego? z odpowiedzi brzmi tak, jak nie.
Stu Wilson

Podejrzewam, ale nie wiem, że jest właściwy sposób na kodowanie takich zadań, które nakazują aplikacjom spoczywać w spoczynku, gdy system śpi. Kiedy myślę głębiej, nie zauważyłem (ale nie szukałem) żadnych problemów z moim śpiącym MBA. myśleć system będzie spał zgodnie z harmonogramem, ale wii musi to przetestować później.
jaberg

@StuWilson Nie opublikował niczego o SEN.
gentmatt

3

Największą przyczyną, dla której komputery Mac nie wchodzą w stan bezczynności, jest zazwyczaj aktywność dysku.

Proponuję uruchomić system w trybie bezpiecznego rozruchu, a następnie użyć Monitora aktywności, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek procesy powodują operacje we / wy.

Jeśli widzisz aktywność, spróbuj użyć iotop w terminalu, otrzymasz podział ID procesu (PID) oraz nazwę aplikacji lub procesu wykonującego operacje IO.

sudo iotop -C 5 10

Dzięki, spróbuję tego później tego dnia i dam ci znać.
gentmatt

Tym razem podczas uruchamiania w trybie awaryjnym uśpienie działałoby prawidłowo. Wierzę, że to powinno zadziałać również po raz ostatni. Jednak nie zauważyłem tego, ponieważ sen występuje tylko kilka minut później niż czas określony w ustawieniach oszczędzania energii. Udało mi się oddzielić przyczynę problemu od aplikacji Stack Exchange Notifier.
gentmatt

2

To może nie być twój problem, ale miałem ten sam problem od dłuższego czasu i nie mogłem znaleźć odpowiedzi dla mnie, więc opublikuję to, co zadziałało dla mnie na wypadek, gdyby ktoś przyszedł później.

Mój MacBook Pro (i później mój iMac, ponieważ korzystałem z Asystenta migracji) nie spał, gdy nic nie pozostawał. Spałby z zamkniętą pokrywą, lub gdybym wyraźnie o tym powiedział, ale nie spał, gdy został sam, tak jak powinien to zrobić na moje preferencje w Oszczędzaniu energii.

Już sprawdziłem pmset -g assertions i wyłączyłem udostępnianie i inne ustawienia budzenia na LAN i nic nie działało. Monitorowanie pmset -g pslog, Odkryłem, że komputer pójdzie spać o zaplanowanej porze i obudzi się kilka sekund później, raportując jako wake reason tylko to, co nazwano ostatnim - nawet jeśli był to przycisk zasilania (to znaczy, powiedziałem, że nacisnąłem przycisk zasilania, kiedy nie miałem. To mnie przeraziło). Przeczytałem to i tuzin innych odpowiedzi i forów i nie mogłem nigdzie dotrzeć.

Znalazłem podpowiedź, sprawdzając pmset -g log który był trochę bardziej szczegółowy niż pslog. Okazało się, że za każdym razem, gdy komputer poszedł spać, proces „anulowany” tak:

3/13/13 12:00:12 AM CDT Sleep         Software Sleep Sleep: Using AC                       6492 secs 
3/13/13 12:00:12 AM CDT Cancelled       Kernel: Response from WDDMService is to cancel state change         

Sprawdzając monitor WDDMService w Activity, okazało się, że jest on demonem w tle, który został zainstalowany przez notoryczną aplikację „SmartWare” dostępną na zewnętrznym dysku Western Digital. Zabiłem proces i komputer poszedł spać, jak powinien! Ponieważ nie używam oprogramowania, usunąłem go z launchd (co, jak sądzę, nazywa się .plist? Nie wiedziałem, co tam robię), więc nie pojawi się ponownie. Wszystko działa teraz dobrze!


0

Miałem ten sam problem w Mavericks z nowym Macbookiem Pro Retina (koniec 2013 r.). Kiedy zamknąłem pokrywę i zostawiłem laptop zamknięty z dnia na dzień nigdy poszedł spać. Rano będzie bateria nie żyje lub bardzo Niska .

Jak się okazuje ... mój problem był spowodowany oprogramowaniem zainstalowanym przez dział IT mojej firmy:

Symantec Encryption Desktop (SED)

Jak wspomniano w ten artykuł konfiguracji SED :

Hibernacja, zwana także Bezpiecznym Uśpieniem, nie jest obsługiwana przez PGP WDE, gdy Mac przechodzi w stan uśpienia i kończy się bateria, Mac zostanie wyłączony i nie przejdzie w bezpieczny sen. Ważne jest, aby wyłączyć maszynę, jeśli zabraknie jej baterii

Tutaj jest Oficjalna przyczyna firmy Symantec

PGP Whole Disk Encryption nie jest obsługiwany w trybie hibernacji w systemie Mac OS X. W systemie Mac OS X plik hibernacji systemu jest tworzony. Po przywróceniu zasilania przywracany jest stan systemu, w tym wszystkie otwarte programy lub inne uruchomione procesy. Lokalizacja tego pliku jest w / var / vm / sleepimage i jest wielkością pamięci RAM w systemie.

Ten tryb można nazwać Bezpiecznym uśpieniem, Głębokim uśpieniem lub hibernacją. To nie jest normalny tryb uśpienia, w którym zasilanie może pozostać włączone, ale system jest zasadniczo bezczynny. Ten tryb nie zachowuje obrazu procesów, ale raczej informacje są przechowywane w pamięci RAM.

System operacyjny Mac OS X nie obsługuje zagranicznych systemów plików do hibernacji. Tryb hibernacji w systemie Mac OS X nie jest obsługiwany przez „boot! = Root”. Ten „boot! = Root” jest zasadniczo systemem używanym przez Maca do uruchamiania obcego systemu plików. Aby PGP Whole Disk Encryption uruchomiło system, używany jest specjalny system plików, który jest uważany za obcy. Ponieważ PGP Whole Disk Encryption jest uważane za obcy system plików, tryb hibernacji nie jest obsługiwany przez Mac OS X.

Jako zabezpieczenie przed problemami systemowymi i utratą danych, PGP Desktop wyłącza tryb hibernacji w systemie Mac OS X. Chociaż uśpienie nadal działa, głęboki sen nie tworzy obrazu uśpienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.