Jak zmienić ścieżkę w Finderze poprzez ręczne wprowadzenie ścieżki?


34

Wygląda na to, że domyślnie nie ma możliwości wprowadzenia całej ścieżki w Finderze, więc zamiast tego należy przejść przez całe drzewo, aby znaleźć się gdzieś głęboko w systemie plików. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Jeśli nie ma GUI w Finderze, być może uruchomienie go z wiersza poleceń wraz ze ścieżką? Coś jak:

$ finder /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/

Odpowiedzi:


46

Finder ma pozycję menu znalezioną pod Go („Idź do folderu…”), w której możesz wpisać pełną ścieżkę.

command+ shift+ GSkrót klawiatury sprawia, że poręczny przywołać. Ten skrót działa również w oknie dialogowym otwierania i zapisywania pliku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Czy istnieje sposób na kliknięcie ścieżki w wyszukiwarce i wstawienie ciągu ścieżki, tak jak w Eksploratorze Windows?
Meglio,

Nie jestem pewien, czy podążam za tym, co zrobiłby Finder, aby wstawić ciąg znaków po kliknięciu obiektu. Być może otwarcie nowego pytania z linkiem do kontekstu może pozwolić ci zobrazować okoliczności, kiedy używasz ich w Windowsie lub pożądany wynik w Finderze, @ Meglio
bmike

1
Znakomity! Możesz go przywołać w GUI innych aplikacji, kiedy chcesz „otworzyć plik”. Szkoda, że ​​jest to szybki klucz i nie jest wbudowany w Finder. Na szczęście G dla go jest łatwe do zapamiętania, więc może lepiej będzie po prostu pamiętać o tym.
user391339

8

Wersja wiersza poleceń to:

open -R /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/

Lub tylko:

open /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/

w zależności od tego chcesz wejść do folderu lub odsłonić folder w wyszukiwarce.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.