Czy głosy zamiany tekstu na mowę Apple są chronione prawem autorskim?


9

Chcę użyć fragmentu tekstu na mowę OS X w utworzonym przeze mnie utworze. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące praw autorskich do nagrań głosu komputerowego, o których powinienem wiedzieć, czy też są one całkowicie bezpłatne dla każdego do użycia w jakimkolwiek celu?


1
Najwyraźniej nie. Czy ktoś ma jakieś sugestie dotyczące oprogramowania TTS, które jest bezpłatne do użytku komercyjnego?
Timothy Mueller-Harder

Zostawmy to pytanie bez
zmian

Jasne, brzmi dobrze.
Timothy Mueller-Harder

1
Jeśli szukasz generatora głosu online, sprawdź ivona.com/en/recordings lub acapela-box.com/AcaBox/index.php . Płacisz tylko za generowanie mowy z tekstu, a następnie możesz go używać do dowolnego celu.
Peter Štibraný

1
$ say -v Fred „Monter, szczęśliwszy, bardziej produktywny”
Dan Ray

Odpowiedzi:


11

Nie można ich używać w żadnym celu, tylko do osobistego, niekomercyjnego użytku podczas uruchamiania oprogramowania Apple. Aby uzyskać szczegółowe informacje, przeczytaj umowę licencyjną oprogramowania Mac OS X Lion (sekcja G, jest raczej krótka i jasna):

Głosy Z zastrzeżeniem warunków niniejszej Licencji, możesz używać głosów systemowych zawartych w Oprogramowaniu Apple („Głosy systemowe”) (i) podczas uruchamiania Oprogramowania Apple oraz (ii) do tworzenia własnych oryginalnych treści i projektów dla swojego użytek osobisty / niekomercyjny. Żadne inne użycie głosów systemowych nie jest dozwolone przez niniejszą licencję, w tym między innymi wykorzystanie, powielanie, wyświetlanie, wykonywanie, nagrywanie, publikowanie lub redystrybucja jakichkolwiek głosów systemowych w celach zarobkowych, non-profit, publicznych lub komercyjnych kontekst.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.