Co oznacza „4G”, które pojawia się na wskaźniku sieci AT&T mojego iPhone'a 4S?


8

Od czasu uaktualnienia mojego iPhone'a 4S do iOS 5.1 (od 5.0.1) wskaźnik stanu sieci AT&T odczytuje teraz „4G”, gdzie kiedyś „3G”. Co zmieniło się w stosunku do poprzedniej wersji? Czy ten „4G” oznacza to samo, co na „nowym iPadzie”?


Zasadniczo wszystko, co ma związek z sieciami komórkowymi, to bałagan, a wskaźniki na pasku stanu wskazują prędkość, tj. Jeśli mówi, że 4G rzeczy będą pobierane szybciej niż w przypadku 3G.
Jonathan.

Odpowiedzi:


9

Nomenklatura

Terminy 2G , 3G i 4G nie odnoszą się do konkretnego standardu bezprzewodowego, ale do całej gamy różnych standardów:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pojawiły się kontrowersje dotyczące tego, jakie standardy powinny być nazywane 4G . Kiedy Apple wprowadził iPhone 4S, podążyli za innymi firmami, określając HSDPA jako standard 4G . HSPA + jest następcą HSDPA.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

DC-HSPA +

Technicznie HSDPA i HSPA + są standardami bezprzewodowymi 3G . Jednak HSPA + otrzymał ulepszenia technologiczne, które zwiększyły teoretyczną przepustowość, aby stała się podobna do LTE .

Jeśli 4G ma wskazywać prędkość zamiast standardu bezprzewodowego, uzasadnione jest odwołanie się do ulepszonego HSPA + jako 4G . Jednak ten ulepszony HSPA + powinien być określany jako DC-HSPA + , a nie tylko HSPA +.

wprowadź opis zdjęcia tutaj2

Aktualizacja 5.1 wprowadza zmianę etykietowania dla użytkowników iPhone'a 4S - „3G” to teraz „4G”. Jak zauważyli inni autorzy, HSPA + jest technicznie uważany za technologię 4G. Artykuł MacWorld stwierdza:

Etykieta 4G w iOS 5.1 zamiast odzwierciedla AT & T perspektywy, a mianowicie, że sieć przewoźnika HSPA + (znany również jako Evolved szybkich Packet Access) kwalifikuje się jako technologia 4G . Przewoźnicy zwykle odnoszą się zarówno do HSPA +, jak i LTE - technologii sieci komórkowej wbudowanej w nowego iPada - jako 4G, chociaż wewnętrzne działanie tych technologii jest zupełnie inne.

Nowy iPad wykorzystuje jednak LTE, inną technologię 4G. Więcej informacji o różnicach między LTE i 3G znajduje się w tym artykule MacWorld .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.