Co to są dokumenty „sleepimage” i „swapfile”?


24

Używałem Disk Inventory X i znaleźć plik o nazwie sleepimagew /private/var/vm/Zajmuje 4 GB! Znalazłem także wiele innych plików w tym samym folderze o nazwie swapfile0 swapfile1itp. Co to są i czy można je bezpiecznie usunąć, aby zwolnić miejsce? (prawie 10 GB)


Oczekuję, że „pliki wymiany” służą do wymiany pamięci, a „uśpienie” to stan zapisany, gdy komputer przechodzi w stan hibernacji.
Timothy Mueller-Harder

1
Bardzo proste wyszukiwanie w Google mogłoby odpowiedzieć na to…
Alexander - Przywróć Monikę

7
Nie jest pomocne narzekać na pytanie, które uważasz za trywialne za pomocą komentarza, który wszyscy inni również uznają za trywialny. Zwracam uwagę, że nie ma głosów negatywnych w tej kwestii i jest to preferowana metoda zapewniania takiego wkładu.
nadziewane

Ostatni komentarz ref @XAleXOwnZX
faszerowany

@Alexander Zrobiłem proste wyszukiwanie w Google i znalazłem to.
Sean Lynch,

Odpowiedzi:


25

swapfile0, swapfile1I tak dalej są pliki wymiany. Możesz pomyśleć o nich jak o „kopii zapasowej” pamięci RAM. Kiedy komputer nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM, aby pomieścić żądania pamięci wszystkich programów (co jest prawie zawsze, jest to normalne), używa tych plików do „zapisania” części tego, co miał w pamięci RAM.

sleepimageMa bardzo podobne zastosowanie, oprócz tego, że jest używany tylko wtedy, gdy komputer Mac Hibernacja / obudzi.

Usunięcie dowolnego swapfile*pliku może zepsuć system, ale można go bezpiecznie usunąć sleepimage. Jest to jednak trochę bezcelowe, prawdopodobnie zostanie odtworzone przy następnym przełączeniu komputera w stan hibernacji. Jeśli naprawdę chcesz go usunąć, musisz użyć sudo rm, ponieważ rootplik jest właścicielem.

Wreszcie, jest to normalne, że sleepimagezajmuje do 4 GB; zwykle zajmuje tyle samo miejsca co pamięć RAM.

EDYCJA Możesz /var/vm/sleepimagebezpiecznie usunąć , ale zostanie odtworzona po uśpieniu komputera Mac. Jeśli to zrobisz run sudo pmset -a hibernatemode 0; sudo rm /var/vm/sleepimage, komputer Mac użyje normalnego trybu uśpienia (domyślnie takiego jak komputery stacjonarne Mac) i nie zostanie odtworzony /var/vm/sleepimage. Zobacz ten post z dodatkowymi informacjami.


W komputerach Mac stan „hibernacji” jest stosowany tylko w laptopach, gdy wyczerpie się bateria. Wierzę, że typowy systemowy sen nie zapisuje zawartości pamięci RAM na dysk. (Czy ktoś może to potwierdzić?)
NReilingh,

@NReilingh: Tak mi się wydaje.
houbysoft

@NReilingh Laptopy zarówno zasilają pamięć, jak i domyślnie zapisują jej zawartość do uśpienia. Zobacz man pmseti to pytanie .
Lri

3

Są one częścią wirtualnego systemu pamięci: swapfile*zawierają dosłownie dane wymiany, czyli zawartość pamięci wypchniętą na dysk.

sleepimageSłuży do zawieszenia i wznowienia wsparcia; gdy system hibernuje, to tam przechowywane są dane pamięci.

Usunięcie jednego z nich spowodowałoby poważne problemy: obraz uśpienia ma taki sam rozmiar jak pamięć RAM i musiałby zostać odtworzony w celu uśpienia; pliki wymiany to używana pamięć, która spowodowałaby poważne problemy z usunięciem.

Jeśli użyjesz mniej swapów, system automatycznie zwolni te pliki i zwolni miejsce na dysku.


sleepimagenie jest częścią wirtualnego systemu pamięci. sleepimagedotyczy zarządzania energią i pamięci fizycznej .
Graham Perrin

2

Właśnie usunąłem mój obraz snu i wszystko działa dobrze, i aby trwale zapobiec ponownemu pojawianiu się, wykonaj kroki opisane w komentarzach do tego artykułu

Podsumowanie…

  • Czy mogę bezpiecznie usunąć sleepimage z mojego komputera Mac?
  • Tak, możesz usunąć obraz uśpienia, a zostanie on utworzony ponownie automatycznie przy następnym uśpieniu komputera Mac. Aby usunąć sleepimage, wpisz następujące polecenie w terminalu:

    sudo rm / private / var / vm / sleepimage

Zostaniesz poproszony o hasło administratora, aby uzyskać dostęp do usunięcia pliku, jest to normalne.

Plik sleepimage jest potrzebny tylko dla funkcji bezpiecznego uśpienia, w której dane są zapisywane na dysku twardym przed snem, jeśli chcesz trwale odzyskać to miejsce na dysku, możesz to zrobić za pomocą następujących poleceń w oknie terminala. Spowoduje to przywrócenie komputera do starszej metody uśpienia, która będzie spać szybciej i budzić się szybciej, ale utrzyma dane w pamięci podczas okresu uśpienia.

aby sprawdzić, który tryb jest aktywny

pmset -g | grep hibernatemode

zmienić tryb 0 = stary styl uśpienia 3 = nowy (zapisz w stylu dysku)

sudo pmset -a hibernatemode 0

Witamy, aby zapytać inaczej! Proszę streścić treść artykułu, który łączysz. Odpowiedź powinna wystarczyć do rozwiązania problemu. Następnie możesz podać dodatkowe informacje, korzystając z łączy.
Maverik

Podkreśliłem najistotniejsze części z linku.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.