Ile czasu pozostało na moim iPhonie 4s


2

Właśnie sprawdziłem i mówi, że bateria mojego iPhone'a 4s jest naładowana w 30%. Jeśli zostawię telefon wyłączony, ile czasu pozostanie? Co jeśli go wyłączę?

Muszę wiedzieć, czy będę mógł korzystać z tego telefonu 6 godzin później.

Odpowiedzi:


1

Wyłączenie i ponowne włączenie telefonu spowoduje zużycie niepotrzebnej energii.

Weź telefon, aktywuj tryb samolotowy , a następnie zablokuj go. Jeśli musisz poczekać tylko 6 godzin, prawdopodobnie da ci to najwięcej energii pozostałej pod koniec oczekiwania.

Jeśli czas oczekiwania byłby dłuższy, wyłączenie go może zużywać mniej energii niż mieć go cały czas, ale w tym przypadku uważam, że czas ten jest wystarczająco krótki, aby nie uzasadniać ponownego uruchomienia (co jest kosztowną elektronicznie operacją dla większości maszyn).


3

Chociaż nie sądzę, że istnieją oficjalne dane testowe, które mogłyby dokładnie odpowiedzieć na twoje pytanie, wyłączenie iPhone'a powinno z pewnością pozostawić Ci baterię 6 godzin później.

W przeszłości testowałem możliwości trybu gotowości zarówno mojego iPhone'a 4, jak i iPhone'a 4S. Mój test polegał na naładowaniu iPhonów do 100%, przełączeniu ich w tryb samolotowy i zablokowaniu ekranu. Zostawiłem je w tym stanie przez noc (około 9 godzin) i sprawdziłem procent baterii. Obaj zgłosili pojemność od 98% do 100%, co mnie bardzo zaskoczyło.

Chciałbym więc pomyśleć, że zasilanie iPhone'a 4s przez 6 godzin powinno utrzymać większość ładunku na miejscu. Może pozostało z 25% opłaty.

Oczywiście to wszystko założenie;).


3

Więc tak, powinno być w porządku, pozwalając telefonowi siedzieć przez 6 godzin, zakładając, że nie robi nic innego i po prostu pracuje na biegu jałowym w komórkowym trybie gotowości. Jeśli naprawdę potrzebujesz telefonu, aby być gotowym, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jego wyłączenie, to wiesz, że na pewno nie zużywa żadnej mocy.

Zgodnie ze specyfikacją Apple dla iPhone'a 4S poradzi sobie z tymi czasami przy 100% naładowaniu, więc około 30% z tych liczb powinno dać przybliżoną ocenę tego, ile czasu możesz uruchomić z pozostałym ładunkiem 30%:

Czas rozmowy: do 8 godzin w sieci 3G, do 14 godzin w sieci 2G (GSM)

2,4 godziny 3G, 4,2 godziny 2G

Czas czuwania: do 200 godzin

60 godzin

Korzystanie z Internetu: do 6 godzin w sieci 3G, do 9 godzin w sieci Wi-Fi

1,8 godziny 3G, 2,7 godziny Wi-Fi

Odtwarzanie wideo: do 10 godzin

3 godziny

Odtwarzanie audio: do 40 godzin

12 godzin


Chcę tylko to sprawdzić. Mówisz, że jeśli zostawię włączony telefon, ale nic z nim nie zrobię, nadal będę mógł go używać do 60 godzin później?
bufor Z z

Jeśli jest wyłączony, czy akumulator jest nadal używany?
bufor Z z

Po wyłączeniu nie jest używana żadna bateria zerowa, jednak bateria nadal będzie się rozkładać, jeśli zostanie pozostawiona na dłuższy okres czasu, np. Tygodnie, miesiące, lata.
MrDaniel,

1
Tak, zakładając, że na telefonie nie działa nic, co powoduje zawieszenie procesora, Wi-Fi i Bluetooth, np. Nic nie sprawdza ciągle wiadomości e-mail, synchronizacji i nieuczciwego przetwarzania w tle, telefon powinien być w stanie czuwać przez około 60 godzin, zgodnie z oceną Apple numery
MrDaniel

Jak mogę zobaczyć, jakie procesy działają w tle?
bufor Z z

2

Trudno powiedzieć, ale jeśli mówisz tylko kilka godzin, to tryb samolotowy zużywa dla mnie mniej niż kilka procent z dnia na dzień i faktycznie zużywa mniej energii niż wyłączanie i restartowanie, kiedy chcesz później.


Możesz rozmawiać w tym trybie?
bufor Z z

1

To zależy! Jeśli aplikacja działa w tle za pomocą usług opartych na lokalizacji i / lub uzyskuje dostęp do sieci, prawdopodobnie zostanie wyłączona za 3-4 godziny.

Sugeruję wyłączenie powiadomień push, wyłączenie sieci WLAN, Bluetooth i automatyczne pobieranie poczty. Zastanowiłbym się również nad zamknięciem aplikacji takich jak Facebook, Skype, Imo itp., Ponieważ utrzymują one połączenie sieciowe w tle.

Jeśli mam tak niski poziom naładowania baterii (i nie mogę się naładować), zwykle wyłączam wszystkie działające aplikacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.