Aplikacja Retina na iPhone'a na nowym iPadzie


3

Dzięki nowym iPadom wyposażonym w wyświetlacz Retina, co stanie się z aplikacjami na iPhone'a, które są zbudowane do obsługi wyświetlacza Retina dla iPhone'a / iPoda touch na ekranie Retina wielkości iPada. Czy iPad będzie korzystał z wersji Retina aplikacji na iPhone'a, czy pozostanie przy normalnej wersji?

Odpowiedzi:


3

Niemiecki magazyn c't (a raczej nowy „ Mac & i ”) przetestował nowego iPada (3. generacji) i stwierdził, że w końcu korzysta z grafiki siatkówki w aplikacjach na iPhone'a, które je zapewniają:

Übrigens stellt das iPad 3 auch Apps, die für das Retina-Display des iPhone 4 (S) optimierturur, schärfer and ansprechender dar als sein Vorgänger - iOS zieht nun także endlich die Optimierten Grafiken heran. Das wirkt sich positiv auf beide Darstellungsvarianten aus, auf die Originalgröße und den "2x" -Modus.

Tłumaczenie:

Nawiasem mówiąc, aplikacje zoptymalizowane pod kątem wyświetlania w siatkówce iPhone'a 4 (S) są wyświetlane na nowym iPadzie ostrzejszym i bardziej atrakcyjnym niż przez jego poprzednika - iOS wreszcie korzysta z zoptymalizowanej grafiki. Ma to pozytywny wpływ na pierwotny rozmiar obu trybów wyświetlania i tryb „2x”.


1

Po uruchomieniu symulatora iPada 5.1 w trybie siatkówki wygląda na to, że aplikacje iPhone'a używają grafiki siatkówki 1x. Ponieważ nowy ekran iPada ma wymiary 1536 x 2048 (portret), a aplikacja iPhone na siatkówkę ma rozmiar 640 x 960, nadal ma ten sam fizyczny rozmiar co aplikacja iPhone na siatkówkę w iPadzie bez siatkówki.

Domyślam się, że tak, nowy iPad będzie używał grafiki Retina w aplikacjach na iPhone'a, ale będzie wyglądał tak samo jak 1x w aplikacjach iPhone'a bez siatkówki na iPadzie bez Retina, a 2x podwoi grafikę.

Pamiętaj, że symulator iPada to po prostu - jak sama nazwa wskazuje - symulator. Chociaż zwykle jest to dobra wskazówka, nie ma gwarancji, że sprzęt będzie działał w ten sam sposób.


0

Korzystanie z aplikacji, które obsługiwały wyświetlacz Retina w iPhonie 4 na iPadzie zawsze powodowało, że renderowały one grafikę w skali innej niż Retina. Dostępna jest poprawka dla urządzeń z uszkodzonym więzieniem, aby zamiast tego wybrać zasoby graficzne siatkówki, więc jest to możliwe, Apple po prostu nie rób tego standardowo.

Podejrzewam, że kompatybilność z iPhonem była bardzo pomocna w początkowym okresie, podczas gdy nie było wielu aplikacji na iPada i nie widzę, że Apple wdroży ją w najbliższym czasie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.