Czy istnieje sposób na ograniczenie losowego uruchamiania zewnętrznego dysku twardego?


9

Mam 2 zewnętrzne dyski USB podłączone do mojego iMaca z systemem 10.7.3. Jeden jest całkowicie przeznaczony do użytku wehikułach czasu, a drugi do danych. (Na tym jest tylko kilka plików JPG.) Pierwszy wiruje raz na godzinę w przypadku kopii zapasowych Time Machine, świetnie. Ale obaj włączają się w przypadkowych momentach, podczas gdy ja robię, cóż, zwykłe rzeczy, nic nie związane z dyskiem. Może po prostu przełączasz się na inną aplikację w stacji dokującej lub surfujesz na nowej stronie internetowej.

Rozpady bez wyraźnego powodu są nieco denerwujące, ale mogę je zaakceptować tak długo, jak mogę kontynuować pracę. Ale w niektórych przypadkach pojawia się obracający się kursor pizzy i nie mogę nic robić, dopóki cykl się nie zakończy. To nie ma dla mnie sensu. To wieloprocesorowy, w pełni wielozadaniowy system. Wszystkie wejścia / wyjścia powinny być asynchroniczne. Nie powinno to mieć wpływu na działanie Findera / GUI.

Czy są jakieś pomysły, dlaczego występują takie losowe spin-upy? Jak wyszukiwać lub instrumentować system MacOS, aby dowiedzieć się, dlaczego? Jak je ograniczyć lub zatrzymać?

Odłączanie lub odinstalowywanie dysków zewnętrznych będzie działać, ale nie jest to akceptowalna poprawka.


„Losowy” nie oznacza „czegoś, czego nie rozumiem”.
Daniel

Odpowiedzi:


4

Oczywistym rozwiązaniem jest odznaczenie opcji „pozwól, aby bezczynne dyski się zakręciły”, a system operacyjny nie sprawuje nad tym kontroli.

Zdecydowana większość ludzi odmontowuje dyski, gdy takie zachowanie jest kłopotliwe, więc dodam, że w przypadku, gdy ktoś ma podobny problem, ale nie tak surowe stanowisko w sprawie „Odłączanie lub odinstalowywanie dysków zewnętrznych będzie działać, ale jest niedopuszczalna poprawka ”.

W twoim konkretnym przypadku możesz uruchomić fs_usagei sprawdzić, czy możesz skorelować, który wzorzec IO i program inicjuje rozkręcenie i uzbrojony w tę informację, możesz potencjalnie zlikwidować przyczynę w zarodku.


3

Według użytkowników na tym forum dyskusyjnym Apple ten problem występuje od stycznia 2010 r. Chociaż nie zidentyfikowano poprawki, zidentyfikowano dwóch potencjalnych sprawców:

  • Spotlight - jeden użytkownik (loayza) zauważył:

Mam również problem (SL 10.6.8). Mam zewnętrzny dysk do obsługi TimeMachine i za każdym razem, gdy wybieram „Otwórz za pomocą” z menu kontekstowego, budzi go. To dość denerwujące! Wydaje się, że wyłączenie Spotlight rozwiązuje problem ...

  • iStatPro - jeden użytkownik (jrawl004) zauważył:

Znalazłem winowajcę. iStatPro ..... Mam zwyczaj śledzenia statusu mojego systemu podczas edycji wideo i ten program świetnie sobie radzi w utrzymywaniu aktualności i raportowaniu. Więc za każdym razem, gdy najmniejsze dotknięcie mojego komputera iMac lub MacMini, budzi wszystko, aby móc się zgłosić. Wyłączyłem widżet i nisko, a oto rzeczy szybko ucichły. Ten problem został na razie rozwiązany ... przynajmniej dla mnie.

Podczas sprawdzania bazy danych wsparcia Apple nie znaleziono żadnego rozwiązania.


Dzięki! Nie mam iStatPro. Powiedziałem Spotlight (poprzez Panel sterowania -> Spotlight -> Prywatność), aby nie indeksować żadnego z dysków. Otrzymałem wiadomość, że Spotlight nie może zatrzymać indeksowania kopii zapasowych TM na jednym dysku. Przekażę wyniki za kilka dni.
hen3ry

Załóżmy, że winowajcą jest Spotlight. Nadal nie wyjaśnia, dlaczego interfejs użytkownika jest zablokowany w niektórych przypadkach. Czy to sugeruje drugi mechanizm?
hen3ry

2
Nie. Powiedziałem Spotlight, aby całkowicie zignorowało mój świeżo sformatowany drugi zewnętrzny HD. (Pierwszy jest używany przez TM.) Właśnie teraz, kiedy przeszedłem do stacji dokującej, został rozkręcony. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby myśleć o tym. Na tym dysku nie ma nic.
hen3ry

1
Znalazłem innego winowajcę: nie zauważyłem, że najnowsza wersja SMARTReporter ma ustawienia domyślne, które co 10 minut włączają zewnętrzne dyski twarde USB, aby sprawdzić ich status. W moim przypadku pojedynczy zewnętrzny dysk twardy nie obsługuje nawet SMART, więc wygląda to na całkowicie zmarnowany ruch. Wykluczyłem ten dysk i rzeczy są teraz znacznie cichsze. Brawo!
hen3ry

@ hen3ry, rewelacyjny! Cieszę się, że znalazłeś problem powodujący szum USB HD.
JW8 12.12.12
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.