Dobra przeglądarka PostScript dla MacOS?


12

Czy w systemie OS X jest dobra aplikacja do otwierania plików PS bez konwertowania ich do formatu PDF?

Ponadto chcę skojarzyć pliki PS.GZ z tą aplikacją, ale zachowam powiązanie TAR.GZ z moim dekompresorem. Czy to jest wykonalne?


Cześć! Odnośnie otwarcia: Czy próbowałeś otworzyć pliki PS bezpośrednio za pomocą Preview.app?
myhd

2
Czy zastanowiłbyś się również nad podzieleniem pytania, które w rzeczywistości jest dwoma pytaniami, na dwa artykuły? Twoje drugie pytanie zyska widoczność i ludziom będzie łatwiej ci pomóc.
myhd

Odpowiedzi:


10

Istnieje kilka możliwości:

  • Preview.app (dostarczany z OS X) otworzy dowolny plik PS (PostScript). Zakładam, że w tle następuje konwersja do formatu PDF, ale nie powinno to stanowić problemu.

  • Adobe Illustrator może otwierać i edytować pliki PostScript. Wydawanie dość dużych pieniędzy za samo przeglądanie pliku PS wydaje się jednak przesadą. Istnieje jednak bezpłatna 30-dniowa wersja próbna (link ze stycznia 2013 dla CS6).

  • Mówi się, że PostView firmy Metaobject obsługuje również PostScript, ale osobiście nie jestem przekonany / nie mogłem go uruchomić.

Moja osobista rekomendacja: użyj Preview.app!


5
Pamiętaj, że Preview nie może „otworzyć żadnego pliku PS” - ogranicza się do plików Postscript, które są tak skonstruowane, że Preview może przekonwertować je na plik PDF, a następnie wyświetla plik PDF. Oznacza to, że ręcznie kodowany PostScript może nie być kompatybilny, ale wynik jakiejkolwiek aplikacji komercyjnej powinien być.

0

Aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie:

Nie trzeba niczego pobierać, aby otworzyć plik * .ps bez konwersji, wystarczy otworzyć terminal.

open -a textedit filename.ps

Otworzy plik * .ps, taki jak Ultraedit.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.