MacBook Pro wydaje cichy, syczący dźwięk przez słuchawki


10

Ostatnio dostałem całkiem niezłą parę słuchawek dousznych, które bardzo dobrze blokują hałas (z bardzo ciasną uszczelką, a nie eliminacją szumów). Wcześniej korzystałem z wkładek dousznych Apple.

Dzięki tym lepszym słuchawkom często słyszę teraz syczący dźwięk. Dzieje się tak stale podczas odtwarzania dźwięku (muzyki, alarmów itp.) I przez kilka sekund po nim. Zakładam, że działo się to z moimi poprzednimi słuchawkami, ale nie miałem wystarczająco dobrej pieczęci, żeby to usłyszeć.

Nie dzieje się tak w przypadku mojego iPoda lub iPada. Jak mogę temu zapobiec?4
Nie sądzę, że to duplikat pytania. Choć trudno to stwierdzić bez testowania, ogólnie „brzęczenia” utożsamiam z problemami z uziemieniem, podczas gdy twój problem jest najprawdopodobniej czymś innym - zobacz moją odpowiedź. Syk nie jest szum nie jest pop / trzeszczenie .
jaberg

Odpowiedzi:


11

Trudno to stwierdzić na pewno, ale moje pieniądze są niezgodne impedancyjnie między wydajnością komputera Macbook a nowym zestawem słuchawkowym. Lub, być może dokładniej mówiąc, nadmiernie czułe (o niskiej impedancji) słuchawki ujawniają wady w obwodzie wyjściowym audio MacBooka.

Chcesz udostępnić model słuchawek, z którego teraz korzystasz? Domyślam się, że jest to model o niskiej impedancji przeznaczony do użytku z przenośnymi urządzeniami audio. Możesz zwiększyć impedancję, dodając wbudowany adapter regulacji głośności, taki jak Shure EA650. Znajdziesz inne sugestie dotyczące rozwiązania tego problemu, w tym niektóre odpowiedzi DIY, przeszukując fora na stronie Head-Fi.org

Aby uzyskać więcej informacji / tła, zobacz: Impedancja i jej wpływ na sprzęt audio Rod Elliota oraz Sound On Sound: Understanding Impedance .


Inne możliwe rozwiązanie: mam monitory zasilane M-Audio podłączone do mojego MacBooka Pro i podłączam wtyczki Etymotic do gniazda słuchawkowego na monitorach w celu prywatnego słuchania. Nie zauważyłem żadnych problemów z hałasem w tej konfiguracji.


Używam MEElectronics M9-BK (całkiem tanio, ale całkiem dobrze). Czy istnieje jakiś programowy sposób na zwiększenie impedancji? O ile mi wiadomo, musiałby to być sprzęt, ale nie miałbym nic przeciwko byciu mile zaskoczonym. ;)
Timothy Mueller-Harder

4
Rozwiązywanie problemów elektrycznych i akustycznych - Bob Heil. Tępienie powiedzenia tego nie jest naprawiane przez oprogramowanie.
jaberg

Okej, więc teraz dowiedziałem się, że impedancja nie jest bezpośrednio oceniana jako koszt. ;) Znalezione przeze mnie dane oceniają impedancję twoich M9-BK na 16 Ω. Dla porównania moje na Etymotic E6 są oceniane na 48Ω ale ich E6i, zaprojektowany specjalnie dla „iPod” jest również oceniany na 16Ω-niższa impedancja pomaga eek trochę więcej Oomph z wzmacniaczy małej mocy w przenośnych elektroniki-NOT złe jeśli to urządzenie, którym jeździsz. Podsumowując, spróbuj zwiększyć impedancję lub użyj różnych „puszek” z komputerem Macbook.
jaberg

Nie zakładałbym, że to rozwiąże twój problem, ale naprawi to u niektórych osób, które doświadczają syku przez zestawy słuchawkowe o niskiej impedancji, więc myślę, że jesteś bezpieczny w akceptacji tego.
jaberg

8

Tak samo syczę z moim MacBookiem Pro i parą słuchawek dousznych Sennheiser CX300-II. Rozwiązałem to, zmieniając format wyjściowy wbudowanego urządzenia wyjściowego z 48kHz / 2ch-16bit na 48kHz / 2ch-32bit.

Można to zrobić w następujący sposób:

 • Otwarte Audio MIDI Setup. Aby go znaleźć, użyj Spotlight lub aplikacji w folderze Narzędzia
 • Upewnij się, że słuchawki są podłączone
 • Kliknij `` Wbudowane wyjście ''
 • Po prawej stronie pojawi się napis Source: Headphonesi format będzie48000.0 Hz / 2ch-16bit
 • Kliknij 2ch-16biti wybierz 2ch-32bitz menu rozwijanego

Wybieram 2ch-32bit, ale zauważyłem, że każda inna wartość niż 2ch-16bitjuż eliminuje hałas.

Nadal zastanawiam się, dlaczego to działa. Każdy, kto lepiej rozumie ten problem, może odpowiednio edytować moją odpowiedź.


1
Mam takie same doświadczenia jak @LauriRanta, choć mam nadzieję, że nie jest to zestaw słuchawkowy z 24 głośnikami!
Timothy Mueller-Harder

ok, dziwne. To znaczy, że miałem inny problem ...
Saaru Lindestøkke,

zero hałasu. czysta magia.
Abrackadabra

Mój bohater! Problem wystąpił po aktualizacji do el
capitan

Nie można zmienić tego ustawienia w High Sierra: |
gak

5

Miałem taki sam szum jak kwestionowany. Chociaż zniknęło, gdy odłączyłem MacBooka od adaptera. Brzęczyk pojawiał się za każdym razem, gdy korzystałem z określonego gniazda zasilania. Wymiana gniazdka elektrycznego sprawiła, że ​​hałas zniknął.


4
Sugeruję, abyś ty lub elektryk spojrzeli jak okablowane jest to gniazdo. Może być nieuziemiony lub źle podłączony.
IconDaemon,

3

Odłącz od gniazda zasilania, „problem rozwiązany”. Szum zatrzymał się, chociaż jest to główny problem ze złącza zasilania komputera Mac.

Powodzenia wszystkim.

Twoje zdrowie.


Nie dostaję głosów negatywnych. To zadziałało dla mnie!
Andrew Latham,

Niestety rozwiązuje to problem, ale ciężko jest żyć bez władzy :(
Pivasyk

1

Dziękuję Bartowi Arondsonowi za wskazówki dotyczące rozwiązania mojego własnego problemu. Opublikowałem szczegóły na wypadek, gdyby były pomocne dla kogoś innego.

Używam mikrofonu Heil PR40 (mikrofon dynamiczny) z mikserem Mackie VLZ4 i byłem rozczarowany, że (po wydaniu dużo na sprzęt) miałem nieakceptowany syk na moim dźwięku, niezależnie od wyjścia (słuchawki, głośniki itp.)

Idąc za przykładem Barta do konfiguracji Audio MIDI, zmieniłem wejście z płyty miksującej. Zmieniłem format na 24000 Hz, z liczbą całkowitą od 1 do 16 bitów.

Częstotliwości poniżej 24000 brzmiały pusto / przypominają akwarium, a częstotliwości powyżej powodowały syk / dzwonienie, które doprowadzały mnie do szaleństwa. Również użycie ustawień 2ch-16bit i 1ch-8bit były niedopuszczalne. Przepraszam, jeśli zrzuciłem link do zrzutu ekranu!

! [zrzut ekranu ustawień Audio MIDI] https://www.dropbox.com/s/fmag17do6msqdyx/Screenshot%202014-09-03%2011.20.24.png?dl=0


1

Mam nadzieję, że to pomoże niektórym z was. Tym, co rozwiązało mój problem, było:

 • Otwórz terminal
 • wpisz cd / Library / Preferences / Audio i naciśnij Enter
 • ls i naciśnij Enter. Powinieneś zobaczyć dwa pliki: com.apple.audio.DeviceSettings.plist i com.apple.audio.SystemSettings.plist
 • wpisz sudo rm com.apple.audio.DeviceSettings.plist i naciśnij klawisz Enter, monit o podanie hasła
 • wpisz sudo rm com.apple.audio.SystemSettings.plist i naciśnij klawisz Enter, spowoduje to usunięcie ustawień audio dla twojego systemu operacyjnego
 • wpisz sudo killall coreaudiod i naciśnij klawisz Enter, aby zrestartować system audio i wszystko powinno już działać, przynajmniej dla mnie.

Dziękuję, proszę pana, to działało!
Le_Enot

0

Właściwie to słyszałem syk, gdy muzyka nie używa słuchawek. Mam beats pro heaphones. odkryłem, że kiedy odłączę power mag od Macbooka, syk całkowicie znika. Myślę, że to zakłócenia elektryczne. słyszę także zakłócenia, gdy wyłączam grzejnik, gdy podłączony jest Magsafe. :RE0

ODŁĄCZ KABEL DO ŁADOWANIA Z PORTU ZASILANIA!

Może to zabrzmieć szalenie, ale jak inny Użytkownik (DOM) uprzejmie zasugerował (i został przyjęty z aprobatą), jest to problem uziemienia w przypadku samego komputera Mac; nie twoje druty, nie częstotliwość próbkowania, nie głębia bitowa. To rozwiązało mój (irytujący) problem z hałasem. Myślę jednak, że może to mieć związek z której wylot podłączę mój MacBook Pro w celu.

Podłączam mojego dodatkowego MacBooka Pro (połowa 2012 r.) Do Monster Power PRO 2500 Rack Power Center dla mojego biurka. Jest podłączony do przedniego gniazdka. Myślę, że to powoduje mój problem. Jednak może to być spowodowane przez każde gniazdko, do którego podłączam, ponieważ jeszcze nie przetestowałem żadnych innych.

Ktoś jeszcze próbował użyć różnych gniazdek?


0

Wiem, że to stary wątek, ale wielu nadal doświadcza tego problemu i jest to forum, które Google wykrywa jako „najwyższy post” na ten temat.

Mam dodatkowe informacje do dodania, dotyczące odpowiedzi „odłączyć zasilacz” i „jest to problem z uziemieniem”.

 1. Tak, odłączenie zasilania rozwiązuje problem, jeśli rzeczywiście „syk” jest powiązany z zasilaczem MacBooka.
 2. Nie jest to całkowicie kwestia uziemienia. Zasilacz „MagSafe” MacBooka to skomplikowany transformator z rozbudowanym obwodem cyfrowym. Powoduje hałas.

Nawet jeśli kupiłeś nowy zasilacz MagSafe za 79 USD, hałas nie zniknąłby całkowicie. Może znacznie się zmniejszyć, nawet do tego stopnia, że ​​nie można go wykryć, ale nigdy nie zniknie. Jest to niefortunna anomalia w ofercie produktów Apple, którą omijają profesjonaliści z branży nagrań, po prostu nie używając modeli MacBooka Pro, gdy odsłuch czystego sygnału ma kluczowe znaczenie.

Przepraszam, że jestem nosicielem złych wieści. Jest jednak coś, co można powiedzieć o poprawie leczenia uziemiającego. Zauważysz, że syczenie zmniejsza się, gdy naciśniesz jedną dłoń na aluminiowym korpusie MacBooka Pro, a nawet więcej, nawet po naciśnięciu obiema rękami na MacBooku. Istnieje wiele obejść dla poprawy uziemienia na MacBooku Pro, które drastycznie zmniejszają syk. Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.