Jak zrobić zdjęcie ekranu logowania?


25

Widziałem sporo zrzutów ekranu logowania. Próbowałem Cmd+ Shift+ 3, ale bezskutecznie. Jak zrobić zdjęcie ekranu logowania lub ekranu rozruchowego systemu OS X?

Odpowiedzi:


24

Możesz SSH na innym komputerze Mac i używać screencapturew powłoce.

 1. Włącz zdalne logowanie w preferencjach udostępniania na innym komputerze
 2. ssh username@other_computers_ip
 3. sudo screencapture ~/Desktop/screenshot.png

Czy to naprawdę działa? Strona podręcznika do przechwytywania ekranu (w Lion) mówi „UWAGI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA: Aby przechwycić zawartość ekranu podczas logowania przez ssh, musisz uruchomić screencapture w tej samej hierarchii bootstrap mach, co loginwindow”.
lhf

@ lhf Właściwie to nie wiem. Przynajmniej coś takiego sudo bash; screencapturedziałało na wcześniejszej wersji 10.7. @bmike dokonał edycji sudo screencapture. (Nie mam już innego komputera Mac do ssh - czy ktoś może sprawdzić, czy to też działa?)
Lri

Próbowałem tego dzisiaj w OS X El Capitan 10.11.2 i działa.
D Schlachter,

6

Sam tego nie testowałem, ale może ten link pomoże. Chwyć zrzuty ekranu „niemożliwe”

OS X zawiera ładne narzędzie do przechwytywania ekranu z wiersza poleceń o nazwie, po prostu screencapture . Chociaż nie ma mnóstwo dokumentacji na temat tego programu, man screencapture da ci podstawowe opcje. Po użyciu ssh do połączenia z komputerem Mac, którego ekran chcesz przechwycić, musisz wykonać polecenie screencapture z uprawnieniami administratora.


1
Byłoby wspaniale i pomocne dla przyszłych czytelników, gdyby zacytował odpowiedni fragment artykułu (z przypisaniem) w przypadku, gdy linkowany artykuł zniknie. W tym przypadku Lri już włączyła się i wymieniła procedurę, którą zacytowałeś, więc dołączyłem akapit wyjaśniający, a nie listę wierszy.
jaberg

1

Upewnij się, że szybkie przełączanie użytkowników jest włączone, a następnie otwórz grab, weź ekran czasowy, masz 10 sekund, aby przejść do okna logowania poprzez szybkie przełączanie użytkowników - nie wylogowuj się!


Udało mi się zrobić zrzut ekranu widoku szybkiego przełączania użytkownika, ale nie głównego ekranu logowania ani ekranu rozruchowego.
tlatkovich


0

Jeśli nie masz drugiego hosta do ssh do komputera Mac lub aparatu / telefonu, możesz użyć demona uruchamiania:

Utwórz listę z:

sudo nano /Library/LaunchDaemons/local.screenshot.plist

z treścią:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
  <key>Label</key>
  <string>local.screenshot</string>
  <key>Program</key>
  <string>/bin/bash</string>
  <key>ProgramArguments</key>
  <array>
    <string>/bin/bash</string>
    <string>-c</string>
    <string>/usr/sbin/screencapture -T 1 /Users/user/screen1.png ; /usr/sbin/screencapture -T 16 /Users/user/screen16.png</string>
  </array>
  <key>RunAtLoad</key>
  <true/>
</dict>
</plist>

Załaduj demona:

sudo launchctl load /Library/LaunchDaemons/local.screenshot.plist

Zamień użytkownika w liście na prawdziwą nazwę użytkownika lub użyj innej ścieżki niż / Users / user /. W zależności od systemu może być konieczne zmodyfikowanie taktowania lub dodanie dodatkowych zrzutów ekranu w celu utworzenia całej sekwencji przez dodanie jednego lub kilku ; /usr/sbin/screencapture -T <seconds> /Users/user/screen<seconds>.pngterminów w tablicy ProgramArguments.

Zamiast zaśmiecać plist poleceniami, możesz także utworzyć skrypt powłoki za pomocą pętli for , aby wykonywać zrzuty ekranu co sekundę (lub dwie) i ładować go demonem uruchamiania.

Na mojej maszynie wirtualnej dostałem czarny ekran po jednej sekundzie i prawie gotowy pasek ładowania po 16 sekundach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.