Czy istnieje sposób absolutnego wymuszenia wylogowania, zamknięcia lub ponownego uruchomienia przy otwartych kartach i niezapisanych dokumentach?


15

Nie mogłem znaleźć żadnego stosunkowo prostego sposobu szybkiego wylogowania się z publicznego komputera Mac z wieloma otwartymi kartami i niezapisanym dokumentem w tle bez konieczności uciekania się sudo shutdown -h now.

Pytam dlatego, że czasami użytkownik będzie miał zalogowane swoje konto na iMacach tutaj w szkole i spróbuje się wylogować, a następnie odejdzie, myśląc, że zostało zakończone, ale proces jest przerywany przez aplikacje Safari i Office, pozostawiając ich konto, wierzchowce i witryny internetowe są nadal dostępne dla następnej osoby, która siada.

Oczywiście fajny byłby ciąg skrótu zamiast publikowania notatki z informacją o wpisywaniu tajemniczych rzeczy w terminalu. Na przykład próba znalezienia Terminal.app będzie uciążliwa.

Nie wydaje się to mieć sensu, ponieważ użytkownik może po prostu zamknąć każdą aplikację i kliknąć kilka okien dialogowych, ale w przeciwieństwie do ciebie i mnie, do których wielokrotnie wciskamy Command-Q podczas naciskania spacji i klawiszy D, to prawdopodobnie druga natura.


2
Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie za wylogowanie, a nie wyłączenie? Z jakiegoś powodu wszystko się zawiesiło: mogę przesuwać mysz, ale nie mogę pisać ani klikać. Próbowałem się wylogować z wiersza poleceń, ale brak zapisu anulował to dla mnie. Nie mogę się zrestartować, ponieważ są inni użytkownicy z niezapisaną pracą, których nie chcę wymuszać.
Michael

Odpowiedzi:


7

Na mojej uczelni mieli w Docku aplikację, której ikoną był biały kwadrat z WYLOGOWANYMI dużymi czerwonymi literami. Uruchomił skrypt (razem z appify lub podobnym), który zabił wszystkie uruchomione aplikacje i wylogował użytkownika. Pomogło to również osobom, które nie znały komputera Mac i nie szukały w menu Apple elementu menu wylogowania.


5

Można utworzyć aplikację AppleScript zapisaną na pulpicie lub w innej widocznej lokalizacji

  do shell script "sudo shutdown -h now" with administrator privileges

Użytkownik dwukrotnie klika skrypt zamykania, wyświetla okno dialogowe z pytaniem o hasło, a jeśli jest poprawne, zamykanie jest kontynuowane. Pamiętaj, że działa to tylko w przypadku kont z uprawnieniami administratora.


4

Istnieje również skrót Command+ Shift+ Option+, Qaby wylogować się bez potwierdzenia, ale nie pomaga, gdy masz niezapisane dokumenty wcześniejsze niż 10.7; po prostu unika konieczności wielokrotnego naciskania Command+ Q. Jednak z Lwa skrócie funkcja ta działa zgodnie z przeznaczeniem - pozostawiając niezapisane dokumenty na następny raz zalogowaniu.


Począwszy od wersji Mojave (10.14.6), wydaje się, że to już nie działa - Cmd + Shift + Opcja + Q daje takie same monity jak zwykły Cmd + Shift + Q.
Greg Price


0

Można to łatwo osiągnąć za pomocą Automatora. Po uruchomieniu Automatora wybierz „Aplikacja”. Podejmij polecenie sudo shutdown -h nowi wprowadź je w akcję automatyzatora „Uruchom skrypt powłoki”. Zapisz go jako aplikację i umieść w Docku lub na środku pulpitu. Aby uzyskać dodatkowy efekt, wyszukaj obraz w celu znalezienia odpowiedniej ikony, którą możesz dodać (korzystając z okna informacyjnego nowej aplikacji). Może klasycznym I Przycisk / O lub coś jak te .


sudoPolecenie wymaga hasła administratora, a tym samym nie będzie działać osadzone w akcji Run Shell Script. AppleScript może monitować użytkownika administracyjnego o podanie hasła podczas uruchamiania polecenia, ale użytkownik inny niż administrator nie może tego zrobić, a skrypt powłoki nie może setuid. A teraz, jeśli chcesz napisać program ac ...
Daniel

Bardzo prawdziwe. W domu jestem dziś chory, więc chyba nie myślę jasno, że to przegapiłem. Duch jest taki sam, ponieważ można to łatwo osiągnąć bez mnóstwa kodowania itp. I można go łatwo wdrożyć na wszystkich komputerach w sieci.
soxman

Tak, jeśli ktoś uważa, że ​​dobrym pomysłem jest zezwolenie użytkownikom nieadministracyjnym na wymuszenie zamknięcia komputera bez względu na to, co inni użytkownicy są aktualnie zalogowani. Oczywiście mają oni jeszcze tę opcję jeszcze bardziej gwałtownie, jeśli mają fizyczny dostęp do przycisku zasilania. Lub wtyczka. Lub wyłącznik.
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.