Wyłączanie elementów startowych, które działają pomimo odznaczenia na liście „elementów logowania”


14

Mam wiele (działających w tle) programów, które uruchamiają się automatycznie przy logowaniu, nawet jeśli zostały wyłączone (niezaznaczone) w Login Itemspanelu Users & GroupsPreferencji systemowych. Przykłady obejmują DropBox, ChronoSync Backgrounder i Boingo.

P: Jak mogę wyłączyć / kontrolować te elementy logowania, które nie reagują na ustawienia preferencji systemowych? Powiązane pytania częściowe:

  • Dlaczego pola wyboru na liście elementów logowania nie działają?
  • Jakie są wszystkie miejsca, w których można znaleźć / kontrolować niesystemowe elementy startowe?

Obecna konfiguracja systemu: MacBook (13 cali aluminium, koniec 2008 r.), Mac OS X Lion 10.7.3 (11D50), ale ten problem istniał na Snow Leopard przed uaktualnieniem do Lion.

Odpowiedzi:


18

Pola wyboru nie służą do wyłączenia uruchamiania aplikacji, ale jeśli zaznaczone, aplikacja zostanie ukryta, jakbyś naciskał CMD+ H. Aby go wyłączyć, wybierz go z listy i kliknij przycisk Minus pod tą listą. W ten sposób je usuwasz. Nie można ich po prostu wyłączyć za pomocą narzędzi OS X.

Aby zobaczyć podsumowanie wszystkich LaunchAgents i LaunchDaemons można użyć oprogramowania jak Lingon można też przyjrzeć się /Library/LaunchDaemons, /Library/LaunchAgents, /System/Library/LaunchAgents, i /System/Library/LaunchDaemonsjak ~/Library/LaunchDaemons, ~/Library/LaunchAgents, ~/Library/StartupItems, i /Library/StartupItems.


2
Nie zapominaj, że elementy uruchamiane przy starcie mogą również żyć w ~/Library/Startup Itemsi /Library/Startup Items.
binarybob

O tak, głupie ja. Nad kolumną jest mała etykieta z napisem Ukryj. Teraz wyczyściłem moje elementy startowe. Dzięki.
Bryan P

@binarybob Dzięki za wskazówkę dotyczącą innych miejsc do obejrzenia. Znalazłem kilka innych niechcianych przedmiotów w/Library/Startup Items
Bryan P

A jednak ... com.getdropbox.dropbox.plist nie mieszka w żadnym z tych katalogów. Gdzie to jest??!
Michael

2
Warto zauważyć - jeśli masz elementy w folderach LaunchAgents lub LaunchDaemons, te polecenia działają na tych plikach: Zatrzymaj tę usługę raz (wróci przy następnym logowaniu) launchctl unload /path/to/LaunchAgents/file.plist Zatrzymaj tę usługę i wyłącz ją launchctl unload -w /path/to/LaunchAgents/file.plist Uruchom tę usługę raz launchctl load /path/to/LaunchAgents/file.plist Uruchom tę usługę i włącz ją: launchctl load -w /path/to/LaunchAgents/file.plist
XP84

4

Wszystkie elementy logowania można znaleźć w Preferencjach systemowych → Użytkownicy i grupy → Użytkownik → Elementy logowania, które poprawnie zauważyłeś.

  • Jeśli chcesz wyłączyć element startowy, musisz go usunąć .
  • Pola wyboru służą jedynie do ukrycia .
  • Uwaga: niektóre aplikacje wymagają wyłączenia opcji automatycznego logowania w preferencjach aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Gdzie są pliki plist dla tych elementów? Chcę edytować, nie usuwać, ale poszukiwanej listy nie ma w żadnym ze standardowych katalogów.
Michael

0

Aby usunąć chmurę BT z elementów wyszukiwania, wyszukaj plik: „com.f-secure.sync.BTCloud.plist” w jednym z katalogów startowych i usuń plik.


2
Co to jest BTCloud?
bmike

-1

posługiwać się

  • launchctl list aby sprawdzić skonfigurowane elementy startowe.
  • launchctl print-cache aby zobaczyć bieżącą uruchomioną konfigurację, która pomaga zlokalizować rozpoczęty proces.

1
Przydałoby się nieco więcej szczegółów: w jaki sposób te polecenia pomagają rozwiązać problem wskazany w pytaniu (czego OP musi szukać w danych wyjściowych)?
nohillside

Witamy w Zapytaj inaczej. Jest to pomocne, gdy wyjaśnisz, w jaki sposób / dlaczego uważasz, że twoja odpowiedź jest prawidłowa. Poświęć chwilę na przejrzenie Przewodnika, aby uzyskać więcej informacji.
Allan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.