Jak prawidłowo korzystać z przeciągania i upuszczania w MacBooku Pro w systemie OS X 10.7?


51

Wydaje się, że niezwykle trudno jest przeciągać i upuszczać pliki między dwoma oknami Findera jednym ruchem na gładziku - gdy tylko dotrzesz do końca gładzika, upuścisz pliki… w niewłaściwym miejscu.

Jak rozwiązać problem przeciągania i upuszczania bez użycia myszy i nadal móc wykonywać gesty?

Odpowiedzi:


52

Możesz użyć kciuka, aby kliknąć dolną część ścieżki, a palcem wskazującym, aby się poruszyć . Tak długo, jak przytrzymujesz gładzik kciukiem, możesz zwolnić palec wskazujący.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8
Działa to w przypadku nowego MacBooka z miękkim naciskiem kciuka (mocne naciśnięcie powoduje wyświetlenie okna dialogowego „o”)
Bohemian

5
Ta technika spowodowała dla mnie powtarzalne obciążenie. Przeciąganie palcami trzema palcami jest znacznie lepsze, jeśli używasz tego przez cały dzień.
smileBot

30

Kliknij i przeciągnij

Naciśnij przycisk fizyczny, a następnie przeciągnij. Gdy przycisk jest wciśnięty, możesz zmienić położenie „przeciągającego” palca bez puszczania tego, co przeciągasz.

Dotknij i przeciągnij jednym palcem

Po włączeniu przeciągania dotknij dwukrotnie gładzika i zacznij przeciągać drugim dotknięciem (zamiast odrywać palec od gładzika). Występuje krótkie opóźnienie od momentu podniesienia palca z gładzika i zakończenia przeciągania, podczas którego można zmienić położenie palca na gładziku, aby kontynuować przeciąganie. Aby natychmiast zakończyć przeciąganie (bez opóźnienia), możesz ponownie dotknąć gładzika.

Przeciągnięcie trzema palcami

Stuknij gładzik trzema palcami i przeciągnij wszystkie trzy palce. Ma to takie samo opóźnienie jak przeciąganie jednym palcem, więc możesz zmienić położenie palców i kontynuować przeciąganie. Ponownie, jedno dotknięcie zakończy przeciąganie bez opóźnienia.

Przeciągnij blokadę

Drag Lock działa zarówno z „stuknięciem i przeciągnięciem jednym palcem”, jak i „przeciągnięciem trzema palcami”. Po włączeniu przeciąganie nie kończy się po podniesieniu palca (palców) z gładzika. Zamiast tego musisz dotknąć / kliknąć gładzik, aby zakończyć przeciąganie.

W systemie Snow Leopard ustawienia Dragging i Drag Lock są włączone System Preferences > Trackpad, ale w Lion zostały przeniesione System Preferences > Universal Access > Mouse & Trackpad > Trackpad Options.

Gdy włączone jest przeciąganie, możesz zauważyć opóźnienie podczas stukania w porównaniu do tego, kiedy jest wyłączone (przynajmniej w Lion).

Przeciąganie trzema palcami z bezwładnością

Jest to najłatwiejszy sposób na przeciąganie. To jest jak przeciągnięcie trzema palcami, ale zamiast przesuwać wszystkie trzy palce, poruszasz tylko jednym palcem, utrzymując pozostałe dwa na miejscu na gładziku. Gdy to zrobisz, możesz wykonać gest machnięcia palcem, który się porusza, a wszystko, co przeciągasz, będzie kontynuowało ruch po podniesieniu tego palca, stopniowo zwalniając. Działa bardzo podobnie do przewijania z bezwładnością. Dopóki utrzymujesz dwa pozostałe palce na gładziku, możesz podnieść trzeci palec bez puszczania tego, co przeciągasz.

Jeśli chcesz, możesz przytrzymać jeden palec na gładziku i użyć dwóch palców do przeciągania, ale to trochę niezręczne.


4

Trzymanie kciuka i przeciąganie zabija kciuk po chwili. Możesz włączyć podwójne dotknięcie, aby wybrać (zamiast klikania) i przeciągnąć w preferencjach> dostępność pod obszarem myszy w Yosemite. Następnie dotknij dwa razy lekko i przeciągnij palcem. Może być konieczne włączenie opcji dotknij, aby kliknąć w ustawieniach gładzika. To najlepszy sposób na zrobienie tego, jeśli jesteś na swoim komputerze przez cały dzień i masz skłonność do powtarzających się urazów wynikających z przeciążenia.

Aktualizacja: Używam teraz przeciągania 3 palcami dostępnego w obszarze ustawień dostępności.wprowadź opis zdjęcia tutaj


Pamiętaj, że włączenie przeciągnięcia trzema palcami często (zawsze?) Zakłóca funkcje kopiowania / wklejania MS Office i często kończy się to koniecznością dwukrotnego skopiowania (Command-C). To oczywiście błąd MS, ale nie naprawili go od Office 2011 ...
RJR

1

Włączyłem 3 palce do przeciągania preferencji gładzika. Była też tam opcja o nazwie Blokada kliknięcia, w której dwukrotnie kliknij i przeciągnij, a następnie plik pozostanie za pomocą myszy, dopóki nie klikniesz ponownie. Wydaje mi się, że nie mogę już znaleźć tej konkretnej opcji, ale wiem, że jeśli włączysz obsługiwany gest przeciągania trzema palcami, stuknij dwa razy trzema palcami żądany plik, a następnie zacznij przeciąganie i stuknij ponownie, gdy chcesz upuścić plik.


Przenieśli go do dostępności. Zobacz mój post powyżej.
smileBot

0

Inną techniką pozwalającą uniknąć przedwczesnego upuszczania jest skorzystanie z przyspieszenia gładzika.

Powiedzmy, że przeciągasz plik od lewej do prawej. Gdy zabraknie miejsca na prawej krawędzi gładzika:

  1. Powoli przeciągnij plik na lewą stronę gładzika.
  2. Następnie szybko przeciągnij plik do środka / prawej strony gładzika. Ze względu na różnicę przyspieszenia powinieneś znajdować się w prawej połowie ekranu.
  3. Teraz masz dużo miejsca do poruszania się przed upuszczeniem.

Działa to również w przypadku myszy, jeśli zabraknie miejsca na podkładkę pod mysz lub biurko.


-1

Zamiast używać gestów gładzika w App Exposé i Mission Control - bardziej niezawodne jest używanie zamiast tego ostrych zakrętów .

Ustawienie można znaleźć w Preferencjach systemowych → Kontrola misji → Gorące rogi ...

Jeśli chcesz, aby uniknąć przypadkowego tiggering gorących narożników, można dodać klawiszy modyfikatorów do nich (tj spust przez + przeciągnięcie do rogu ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przeciągnięcie do rogu liczy się jako gest, prawda? ;)
gentmatt

3
Nie rozumiem, co to ma wspólnego z pytaniem: OP pyta o przeciąganie i upuszczanie plików, a nie o gorące rogi czy gesty gładzika. : S
Dan J

@ djacobson Masz rację, pomyślałem o tym. Podjąłem fałszywe założenie, że to, co powiedział @ matteo, było już jasne - i że problemem było użycie metody przeciągnij i upuść w połączeniu z gestami . Ale tak nie jest.
gentmatt,

Nie dotyczy pytania.
smileBot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.