Ładowarka MacBook Air 45w vs 65w


12

Czy możesz użyć ładowarki Apple o mocy 65 W zamiast ładowarki 45 W dostarczanej z Macbookiem Air? Jak to wpłynie na maszynę.


1
Czy naprawdę miałeś na myśli stary adapter PowerBook 65w lub nowszy adapter MagSafe 60w. Runda z adapterem pin 65 W nie będzie pasować, a korzystanie z adapterów 60 W lub 85 W jest bezpieczne.
bmike

Odpowiedzi:


10

Tak, jest w porządku (zakładając, że odwołujesz się do Magsafe o mocy 60 W) i zostało to potwierdzone przez Apple jako bezpieczne

Chociaż zawsze należy używać odpowiedniego adaptera mocy do urządzenia przenośnego Apple, można bez problemu używać adaptera o wyższej mocy.


1
To oczywiście nasuwa pytanie: jeśli możesz używać, co chcesz bez problemu, dlaczego zawsze miałbyś używać normalnej mocy?

@ phong przy użyciu adaptera 45 W przy obciążeniu 60 W powoduje obciążenie obu systemów - częstym przypadkiem są dwa komputery Mac i dwa adaptery, stąd napomnienie, aby używać poprawnego na każdym.
bmike

2
Dobrze; mój komentarz brzmiał „bez problemu”. Oczywiście są problemy.

@Phong kładzie nacisk na wyższy … bez problemu.
Graham Perrin


0

Aby znaleźć odpowiednią ładowarkę do Macbooka, na rynku dostępne są trzy rodzaje zasilaczy Macbook: 45 W, 60 W lub 85 W. Należy zauważyć, że w laptopach o niższej mocy można stosować ładowarki o wyższej mocy, ale nie odwrotnie. Na przykład, jeśli masz laptopy Mac, które wykorzystały wszystkie trzy moce. możesz kupić te 85W jako moje wsparcie. Dlaczego? Ponieważ 85 w będzie działać na każdym laptopie, ale 45 i 60 nie. Co więcej, różnica kosztów między 45 W, 60 W i 85 W jest praktycznie niczym, więc równie dobrze możesz „pójść na całość” i nie martw się, jeśli masz odpowiedni adapter do odpowiedniego laptopa. Dane dotyczące oceny mocy można również znaleźć na swoim oryginalnym Macbooku ładowarkę i uzyskaj taką samą moc, jak Twoja oryginalna ładowarka MacBook.

Od: http://www.eachbattery.com/guide/how-to-choose-the-right-macbook-charger/


-2

Możesz także użyć mocy 85 W, ale pamiętaj, że okresowe używanie zasilacza o większej mocy obniży żywotność baterii. Nie mogę znaleźć linku do tych informacji, ale wspomniano mi o tym w co najmniej trzech różnych sklepach Apple przez różnych pracowników, gdy zgubiłem (dwukrotnie!) Mój zasilacz 45 W i potrzebowałem kupić nowy; pierwsze sklepy nie miały zapasów na 45 w i zdecydowanie odradzały mi kupowanie wersji 60 w. Później tego dnia znalazłem 45 w.

Twoja bateria ładuje się nieco szybciej i to nie jest dobre. Istnieje powód, dla którego każda maszyna ma inny rozmiar baterii, a zatem inny zasilacz.

Okazjonalne użycie innego modelu jest w porządku. Na przykład, jeśli zaczyna ci brakować i chcesz dalej pracować, czy coś takiego, ale nie kupuj jednego i używaj go cały czas.


W rzeczywistości nie jest to do końca prawdą, ładowarka 60 W / 85 W nie ładuje MacBooka Air szybciej, płyta główna wraz z ładowarką MagSafe są wystarczająco inteligentne, aby dostosować przepływ energii do akumulatora. Prawdziwym powodem różnych zasilaczy jest to, że 17-calowy MacBook Pro naprawdę wymaga więcej „soku” niż 11-calowy MacBook Air.
Dan Barrett

@dan Według facetów z Apple Store, większe ładowarki ładują się nieco szybciej. Nie mogę powiedzieć, że to zaplanowałem, ale mam wrażenie, że tak. Płytka logiczna wraz z MagSafe nie jest zbyt inteligentna. Mogę to przetestować (i zrobię), ponieważ w biurze jest mnóstwo ładowarek o mocy 60 W i jestem jedynym MBA.
Martin Marconcini,


Artykuł Apple HT2346 stwierdza „bez problemu można użyć adaptera o wyższej mocy” - bez skrócenia żywotności baterii.
Graham Perrin

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.