Liniowa i szybka prędkość myszy w OS X Lion. Możliwy?


11

Mam 27-calowy wyświetlacz i obecnie muszę korzystać z całej podkładki pod mysz, aby przejść przez ekran.

Jak sprawić, by ruch mojej myszy (Logitech MX 400) był liniowy ORAZ szybki? Jak przyspieszyć mysz bez przyspieszenia?

Odpowiedzi:


3

Otwórz Preferencje systemowe> Mysz, aby przyspieszyć lub spowolnić mysz.

Przejdź do Preferencji systemowych> Gładzik, aby zmienić prędkość gładzika.

Nie wierzę, że przyspieszenie jest natywne dla OSX. Mam zainstalowany program Kensington Trackball Works (dla mojego trackballa Kensington), który ma przyspieszenie, a Twoje centrum myszy Logitech może mieć to samo. Jeśli centrum myszy Logitech to Preferencje systemowe, istnieje prawdopodobieństwo, że znajdzie się pod „Inne”.


Przepraszam, ale już mam tam najwyższą prędkość. Nadal nie jest dla mnie szybki i z dwoma ekranami. Jakieś inne pomysły?
mannge

I próbowałem Logitech Mouse, Mouse Curve. Nie ma tam szczęścia
mannge

Zawsze możesz spróbować. logitech.com/en-us/584/3129 (pobierz w prawej kolumnie). Dpi może być twoim problemem. Mam G7 (nie jest już produkowany) i ma na nim przyciski +/-. Wolność jest POWOLNA. Możliwe, że MX 400 ma ustawiony zbyt niski poziom domyślny. Oprogramowanie może (nie jestem pewien) umożliwić zmianę rozdzielczości.
bassplayer7

1
Hmm ... To moja trzecia mysz MX400 lub coś w tym stylu (mam jedną na komputer i jedną wcześniej). TERAZ znalazłem przyciski +/-. Wielkie dzięki. Ale muszę to trochę ulepszyć. :)
mannge

Jest to shareware, ale SteerMouse jest warte swojej ceny.
da4

13

Niedawno wydana aplikacja SmoothMouse zrobi dokładnie to, co chcesz i (moim zdaniem) działa znacznie lepiej niż inne alternatywne sterowniki myszy. Jest bezpłatny i dostępny tutaj: http://smoothmouse.com

Oprócz oferowania opcji dla krzywych przyspieszenia zarówno liniowych, jak i Windows, usuwa również 32 ms opóźnienia, które OSX zwykle nakłada na kursory myszy. Dla mnie jest to tak samo ważne jak zmiana przyspieszenia.

Ta gra jest naprawdę bardzo bliska świętego Graala - świetnie się porusza myszą w OSX.


High Sierra: oprogramowania nie można używać
Yaro

SteerMouse nadal działa i przy odrobinie pracy może wydawać się bardzo zbliżony do SmoothMouse (używam przyspieszenia 0.2 i czułości 1905). Ponadto najnowsze wersje OSX znacznie poprawiły obsługę myszy - nie mają już opóźnień, co było częścią problemu.
Chris Herbert

10

Jeśli chcesz zwiększyć szybkość śledzenia myszy na czczo, a następnie w preferencjach systemowych wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Terminal w / Aplikacje / Narzędzia
  2. Wpisz open ~ / Library / Preferences / .GlobalPreferences.plist
  3. Zwiększ wartość „com.apple.mouse.scaling”
  4. Wyloguj się / Zaloguj się ponownie
  5. Powtarzaj, aż prędkość zostanie ustawiona na żądaną wartość

6
Możesz również zmodyfikować .GlobalPreferences za pomocą czegoś takiego defaults write -g com.apple.mouse.scaling -float 4.5. (Domyślna maksymalna wartość to 3,0.)
Lri

8.0 wydaje się dobry (przynajmniej wydaje się tak szybki jak najszybsze ustawienie na gładziku). Zwłaszcza na Apple Thunderbolt 27
calowy

Musiałem zrestartować (nie tylko wylogować się), aby
zadziałało

2

Wypróbuj MouseZoom dla dowolnej prędkości! Zapewnia panel preferencji w celu zwiększenia wartości skalowania poza limit narzucony przez panel Mysz.


Witamy, aby zapytać inaczej! Czy możesz dodać do tego trochę szczegółów? Gdzie możemy pobrać to oprogramowanie? Ile to kosztuje? Dlaczego to lubisz? Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach. Dzięki.
Nathan Greenstein,

1

Najpierw ustaw preferencje systemowe> ustawienia myszy, a następnie uzyskaj mysz precyzyjną lub do gier z regulowanymi ustawieniami.

Mam 24-calowy imac i używam razer imperator ustawionego na maksymalną czułość, ponieważ wolę brak przyspieszenia przy ustawieniu myszy.

z mojego doświadczenia wynika, że ​​ustawienia myszy osx mają tendencję do wdrażania przyspieszenia w prędkości śledzenia.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.