Aplikacje na iOS „nie można obecnie kupić”


14

Za każdym razem, gdy otwieram App Store na iPadzie, po około 30 sekundach pojawia się komunikat informujący, że pewnej liczby aplikacji „nie można obecnie kupić”. Ten problem wydaje się pochodzić z próby pobrania aplikacji lub aktualizacji, a następnie anulowania, gdy pojawi się monit o podanie hasła. Nawet jeśli uda mi się pobrać go później, powiadomienie będzie się powtarzać.

Jak mogę zatrzymać wyświetlanie tego powiadomienia?


1
Czy na liście „pobrań” są jakieś elementy (patrz aplikacja iTunes na iPada)
Jason Salaz

@JasonSalaz Nie, nie ma.
Timothy Mueller-Harder

Ostatnio miałem ten sam problem, ale nie muszę anulować okna dialogowego z hasłem, aby wyskoczyło. Powiadomił mnie zarówno o utworach, jak i aplikacjach, ale niektóre z nich wydają się być automatycznie usuwane. (Tj. Było 6 pozycji, teraz jest tylko 3.)
Lizzan

Mam ten sam problem - i mówi mi, że nie można kupić bezpłatnej aplikacji Instagram, która jest już zainstalowana. Myślę, że jest to w jakiś sposób powiązane z kilkoma kontami iTunes, gdy aplikacja jest kupiona na dwóch z nich.
Pavel Supruniuk

@PavelSupruniuk To wyjaśnienie nie ma sensu w mojej konfiguracji.
Timothy Mueller-Harder

Odpowiedzi:


12

W tym wątku na temat społeczności wsparcia Apple obszernie omówiono problem. Ludzie zasługują na uznanie za znalezienie tego rozwiązania.

Wydaje się, że jest to spowodowane problemem w wewnętrznym pliku bazy danych SQLite, którego iOS używa do śledzenia pobrań i interakcji dziennika z App Store. Rozwiązaniem jest wyczyszczenie pliku. Sam plik nie jest tak naprawdę ważny; w przeważającej części jest to tylko lokalny zapis poprzednich pobrań. AFAIK, jedyną obsługiwaną rzeczą, którą można zrobić, aby wyczyścić bazę danych jest pełne czyszczenie i przywracanie z kopii zapasowej; jednak bezpłatne narzędzie iExplorer może je usunąć.

W interfejsie iExplorer:

  1. Otwórz urządzenie i przejdź do Media> Pobieranie
  2. W folderze Pobrane znajdziesz plik o nazwie „Pobrane. [Jakiś numer] .sqlitedb”
  3. Usuń ten plik (opcjonalnie: najpierw wykonaj kopię zapasową).
  4. Uruchom ponownie urządzenie iOS. (Czysta, pusta wersja bazy danych sqlite zostanie utworzona automatycznie).

Ta-da! Powinieneś być wolny od tego problemu ... chyba, że ​​niektóre przyszłe pobieranie ponownie wyzwoli podstawowy błąd. (Tylko Apple może to naprawić.)


Dla ciekawskich:

Zrobiłem trochę grzebania w bazie danych SQLite. Wygląda na to, że gdzieś jest błąd, który powoduje sporadyczne wpisy z flagą wskazującą, że należy go kupić - ale sam App Store odrzuca próbę zakupu z powodów takich jak „już kupiłeś tę aplikację”.

W szczególności wartość 1 w polu „is_purchase” tabeli „download” w tym pliku sqlitedb wydaje się dokładnie odpowiadać nazwie i liczbie aplikacji, których „nie można kupić” w bardzo denerwującym oknie dialogowym.


Próbowałem wielu różnych rzeczy i to było jedyne, które działało dla mnie.
Grant Hutchins

Wydawało się to o wiele bardziej logiczne rozwiązanie niż teorie „machania telefonem w powietrzu podczas tańca na jednej nodze”, ale niestety nie działało to dla mnie :( FWIW downloadstół w mojej SQLite DB był pusty.
mluisbrown

To było dwa lata temu, kiedy iOS 5 był obecny. Nie dziwię się, że od tamtej pory wewnętrzne funkcjonowanie uległo zmianie (choć rozczarowujące jest to, że ludzie wciąż napotykają ten problem lub coś podobnego.)
Wes Campaigne
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.