Jak mogę zawiesić zestaw słuchawkowy iPhone'a?


22

Kiedy spakuję zestaw słuchawkowy, luźno oplataję kabel wokół palców, a następnie wkładam zestaw słuchawkowy do kieszeni kurtki. Kiedy później odzyskuję zestaw słuchawkowy, nieuchronnie zamieni się on w małe ptasie gniazdo i muszę poświęcić trochę czasu, aby go rozplątać. To denerwujące.

Kabel moich słuchawek iPhone'a (zarówno w zestawie standardowym, jak i odmiany dousznej) jest w jakiś sposób bardziej „gumowaty” niż stare kable walkmana, więc mają tendencję do prostowania się, co pomaga utrzymać je bez splotu. Ale to nie działa dla mnie, problem ptasiego gniazda pozostaje.

Czy istnieje specjalna sztuczka lub metoda, aby łatwo i szybko spakować zestaw słuchawkowy w taki sposób, że wyjdzie on niezatarty?


Zdecydowanie zmora każdego właściciela zestawu słuchawkowego - świetne pytanie!
Often Right

Odpowiedzi:


14

W przypadku zwykłych wkładek dousznych, takich jak produkt firmy Apple, wielokrotnie składam kabel na pół, dopóki nie będę miał wystarczającej długości, aby związać wiązkę luźny overhand knot. (Brzmi jak herezja, ale nauczyłem się tej techniki przechowywania kabli od „wielkiego” koncernu koncertowego.) Ćwiczyłem go z różnego rodzaju kablami przez ponad dwadzieścia lat bez żadnego negatywnego efektu.


Dodałem to zdjęcie mojego węzła linowego po tym, jak odpowiedź została zaakceptowana przez Torbena, który, jak sądzę, był najbardziej zainteresowany Devil Horn Technique wspomniane poniżej.

image of my cord knot technique Po związaniu początkowego węzła w tym szczególnym wiązce sznura luźne końce były trochę za długie kieszonkowy więc wcisnąłem je z powrotem na środek węzła i pociągnąłem delikatnie, aby zacisnąć je na miejscu, zamieniając początkowy węzeł na ręce na Węzeł Double Overhand


Jednak starannie zwijam dobre słuchawki i trzymam je w małej saszetce. To samo dotyczy zestawu słuchawkowego Jlab, którego używam do codziennego noszenia.

Jeśli żadna z tych technik nie pasuje, jest wielu praktykujących tego, co z braku lepszego opisu jest określane jako Technika Devil Horn

Udawaj, że jesteś na koncercie Def Leppard i zrób lewy róg diabłów. (Nie udawaj, że nie wiesz, co mam na myśli - palce środkowe i pierścieniowe zgięte i przytrzymane kciukiem, wskaźnikiem i różowym przedłużeniem.) Wsuń pąki pod palce środkowe i pierścieniowe, aby je zabezpieczyć i użyj rogów diabła jako słupki dookoła pętli. (Niektórzy ludzie opowiadają się za owinięciem ósemkowym, ale uważam, że prosta pętla działa dobrze.) Zostaw kilka centymetrów sznurka na końcu. Zsunąć pętlę z rogów diabła i owinąć pozostały sznur wokół środka pętli, tworząc małą wiązkę. Przeciągnij końcówkę wtyczki przez pętlę naprzeciwko pąków i delikatnie pociągnij, aby dokręcić wiązkę. Ta mała paczka teraz pasuje idealnie do kieszeni, jest prawie całkowicie odporna na splątanie i łatwo się rozplata.


+1 dla cytowanej techniki. Ale jestem prawie obrażony, że mówisz tanio - ci frajerzy kosztują 70 euro!
Torben Gundtofte-Bruun

Myślę, że ten jest zwycięzcą. Filmy w linku wyraźnie pokazują koncepcję.
Torben Gundtofte-Bruun

Po prostu uważaj na ruch, który otacza przewód w ten sam sposób, to skręca kabel i zagina go z czasem.
bmike

1
Teraz spójrz, co mnie zmusiło ... Zapisałem się do Apple.SE, aby móc tę odpowiedź potwierdzić - i mam nigdy posiadałem jedno urządzenie Apple w moim życiu!
thkala

1
W ten sposób cię dostaliśmy. Spróbuj trochę smaku .
jaberg

8

Owinąć je czymś, nawet jeśli to tylko cal cali. Możesz otrzymać ładne, schludne breloki do kluczy, które są naprawdę dobre, ale kawałek karty z 2 szczelinami wykona tę samą pracę:

enter image description here


To fajny pomysł i łatwy do stworzenia! Myślę, że wolałbym, żeby rzecz była nieco szersza niż na zdjęciu, aby kabel nie był zbyt kręcony podczas używania.
Torben Gundtofte-Bruun

@ TorbenGundofte-Bruun Pewnie, szerszy jest lepszy, a zamiast kartonu wypróbuj mały kawałek wycinanej podkładki pod mysz.
stuffe

8

Co dziwne, nie zawinięcie sznurków jest najprostszą strategią, wystarczy je rozłożyć i wrzucić do kieszeni. Bardziej przyczepny sznurek pozwoli uniknąć wiązania węzłów, o ile nie będziesz miał problemów z nakręceniem.

Jeśli wolisz nawijać, a następnie złożyć na pół, przekręć raz, złóż i przekręć jeszcze raz. Uważam to za pozostanie w kieszeni i możesz szybko rozwinąć rzeczy bez potrzeby „kończenia” cewki.

To lub niewielka ilość oleju lub smaru, aby przewód był mniej lepki.


+1 dla metody składania i skręcania, która brzmi sprawnie. Spróbuję tego! Nawet jedna kropla oleju / smaru nie wchodzi w rachubę; Używam zestawu słuchawkowego z garniturami i nie chcę ryzykować żadnych plam. Brzmi to tak, jakby stał się lepki i przyciągał kieszeń.
Torben Gundtofte-Bruun

Tak - olej nie jest idealny, ale nie różni się od tego, co dzieje się z olejem do skóry z czasem. Jednak rujnuje ten nowy wygląd. Zasadniczo, skręt uniemożliwia ci zapętlenie lub niewyważenie pętli, która skręca kabel i powoduje splątanie. Dłuższe kable mogą być zapętlone w zrównoważony sposób, trochę ciężko na krótkich / drobnych kablach słuchawkowych ... youtube.com/watch?v=6duVvwdd5F0
bmike

3

To, co zawsze robię, co wydaje się działać dobrze, to składanie go na pół, aż otrzymam coś o długości około czterech cali. Po usunięciu go z kieszeni jest zwykle trochę splątany, ale tylko w kilku miejscach. Rozwikłanie tego nigdy nie zajmuje mi więcej niż dziesięć sekund.

Jeśli potrzebujesz rekomendacji produktu (wiem, że to nie jest SE-frindly, ale ja robić odpowiedz bez rekomendacji), aby nie rozwikłać ich, Quirky's Wrapster (6,99 USD) działa całkiem dobrze, a także działa jako stojak na iPhone'a.


2

Lifehacker oferuje kolejne ciekawe rozwiązanie pozwalające na utrzymanie słuchawek bez plątaniny: Użyj Paracord jako rękawa słuchawek bez splątania

Prowadząc przewody słuchawkowe przez jakiś paracord i przebudowując złącze Y, otrzymujesz zestaw audio, który prawie nigdy nie łączy się ze sobą, jest znacznie mniej podatny na pęknięcia lub rozerwania i może być zmieniany również w kolorze wykop odcień, w który wszedł przewód.

Uważaj, będziesz chciał czuć się swobodnie z lutownicą przed próbą włamania.

Instrukcje krok po kroku są dostępne w Instructables: Sznureczki słuchawkowe / douszne z Paracord .


2

Odetnij pustą plastikową muszlę strzelby tam, gdzie mosiądz styka się z plastikiem. Owiń przewód wokół palców i włóż przewód do pustej skorupy.

W końcu wyglądałoby to podobnie do tego:

enter image description here


1

Sposób, w jaki to zrobiłem, polega na skrzydlowaniu go wokół moich palców, ale po każdym nawinięciu wokół mojej dłoni obracam przewód o 360 stopni między moim wskaźnikiem a kciukiem (mojej drugiej ręki). To kompensuje napięcie obrotowe wywołane przez nawijanie go podczas trzymania go w drugiej ręce. To działa tak dobrze, mogę położyć to na stole i nie mieć go na relaks, to po prostu pozostaje tam


1
Tak, ja też przekręcam kabel, gdy go zwijam; Nauczyłem się tego od żeglarstwa. Problemem nie jest odwijanie podczas przechowywania. Problem polega na tym, że nie rozwija się on dobrze, gdy go potrzebuję.
Torben Gundtofte-Bruun

1

To, co działa dobrze, to zapełnienie kieszeni, zaczynając od końcówki kabla słuchawki, utrzymując gniazdo na górze. Pociągnij za podnośnik, gdy potrzebujesz zestawu słuchawkowego.

To sztuczka wykonana na łodzi, aby włożyć linę do torby i uniknąć węzłów.0

W przypadku mojego przewodowego EarPods korzystam z pudełka detalicznego, w którym przyszło. Jeśli je zapakujesz podobnie, jak wyszły z pudełka, działa dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.