Jaka jest różnica między Apple Remote Desktop / Remote Management / Remote Login / Remote Events a współdzieleniem ekranu?


10

Staram się omijać różnicę między powyższymi produktami Apple.

Według mnie Apple VNC (a raczej zwykli klienci VNC) wykonują tę samą podstawową funkcję co implementacje pulpitu zdalnego (Apple, Microsoft, Citrix itp.) I różne aplikacje do udostępniania ekranu.

Wydaje się również, że Apple Remote Desktop może przesyłać skrypty do klientów i zmieniać niektóre ustawienia, podobnie jak Apple Remote Management, a Zdalne zdarzenia zdają się wywnioskować, że robią to z nazwy.

Co więcej, zdalne logowanie jest czymś (chyba że chciałeś powłoki), które zrobiłbyś w ramach operacji pulpitu zdalnego / udostępniania ekranu / VNC, prawda?


Czy czytałeś o różnych funkcjach Pulpitu zdalnego Apple w witrynie Apple? apple.com/remotedesktop

Tak, Wheat Williams, przeprowadziłem sporo badań nad Apple Remote Desktop. Nie mogę znaleźć dobrego artykułu na temat różnic między wszystkimi wymienionymi technologiami.
user66001

Odpowiedzi:


7

Masz rację, VNC to prostsza wersja Pulpitu zdalnego (uwaga: Pulpit zdalny korzysta z protokołu VNC oprócz dodawania o wiele więcej funkcji)

Pulpit zdalny oferuje więcej funkcji zarządzania; możliwość zaciemnienia ekranu komputera hosta, wypychania aktualizacji, przesyłania plików itp. (pomyśl TeamViewer, ale przez Apple). http://www.apple.com/remotedesktop/

VNC nie ma żadnej z tych opcji, to po prostu prosty sposób na dostęp do zdalnego ekranu.

Zdalne logowanie umożliwia SSH do zdalnego komputera (wiersz poleceń - nie widzisz pulpitu zdalnego)

np. możesz uruchomić polecenie na komputerze zdalnym, możesz połączyć się za pomocą VNC i otworzyć terminal lub zamiast tego możesz zalogować się zdalnie przez SSH i uruchomić polecenie bez faktycznej interakcji z ekranem komputera zdalnego

Zaktualizowano, aby uwzględnić poniższe uwagi @Wheat Williams


Twoje stwierdzenie „VNC jest prostszą wersją Pulpitu zdalnego” może wymagać nieco wyjaśnienia. Sam VNC jest opublikowanym protokołem opartym na kodzie open source, a wiele firm wytwarza wiele aplikacji, które zapewniają implementacje VNC na wielu platformach do różnych celów. Apple Remote Desktop to zastrzeżony program komercyjny firmy Apple, który korzysta z protokołu VNC, ale dodaje wiele specyficznych dla komputerów Mac i zastrzeżonych funkcji zaprojektowanych specjalnie dla administratorów sieci Mac do zarządzania wieloma komputerami Mac.

Pszenica Williams, celem tego zdania (niepoprawnie cytowanego) było wskazanie, że wierzyłem, że mają one podobny charakter, a zatem dlaczego mają dwa produkty, które są wzajemnie podzbiorami. Co więcej, nie chodzi tu o standardy, zamknięty / open source, cenę, chodzi o różnice funkcjonalne.
user66001

@OrangeBox - Dzięki. Jeśli mogę - A) Czy jest jakaś różnica między Apple VNC a Apple Screen Sharing? B) Chcesz zaproponować jakiś pomysł, dlaczego zarówno Apple VNC, jak i Apple Remote Desktop są dostępne jednocześnie? C) Czy udostępnianie ekranu Apple, część Apple VNC, czy jest to kolejne „podwojenie” funkcjonalności? D) Co to są Zdalne zdarzenia Apple, a na koniec (przepraszam) E) W jaki sposób Apple Remote Management pasuje do obrazu. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas!
user66001

a) Włączenie udostępniania ekranu umożliwia połączenia VNC. Możesz użyć wbudowanego klienta VNC w OSX do nawiązania połączenia. b) Udostępnianie ekranu jest bezpłatne, ale nie ma żadnych funkcji. Pulpit zdalny jest płatnym oprogramowaniem, ponieważ ma więcej funkcji. c) Udostępnianie ekranu Apple IS Apple VNC. d) Po prostu zezwala na przekazywanie Zdarzenia Apple na inny komputer e) Zdalne zarządzanie Apple jest używane dla Pulpitu zdalnego Apple - ARD robi więcej niż tylko udostępnianie ekranu, więc musisz to włączyć, szczególnie @wheatWilliams, możesz mnie poprawić, jeśli się mylę :)
OrangeBox

Dzięki @Orangebox. Więc jaką „relację” ma dokładnie Apple Remote Management i Apple Remote Desktop. Czy jedna usługa hosta, a druga klientem, czy też Apple Remote Management jest konsolą Apple Remote Desktop i Apple Screen Sharing / Apple VNC? Zapomniałeś też zapytać, czym jest zdalne logowanie Apple i klient pulpitu zdalnego pulpitu? Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
user66001,

0

Zdalny pulpit Apple, zdalne zarządzanie itp. To narzędzia zdalnej pomocy technicznej dostarczane przez Apple Inc. w celu zdalnego dostępu do dowolnego komputera Mac lub Windows. Oprócz tego do komputerów można również uzyskać zdalny dostęp, wdrażając na miejscu urządzenie zdalnego wsparcia, takie jak Bomgar lub RHUB, lub używając narzędzi zdalnego wsparcia, takich jak logmeinrescue, gosupportnow, GoToMyPC itp.


Dzięki za odpowiedź Aliasgar, ale wiem o opcjach innych niż Apple. Muszę tylko skupić się na celu i funkcjonalności wspomnianego oprogramowania Apple.
user66001,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.