Sparuj klawiaturę Bluetooth, gdy nie jesteś zalogowany


18

Mam zupełnie nową klawiaturę Bluetooth (zastępującą starą, na którą rozlałem kawę) i chciałbym sparować ją z moim komputerem iMac.

Problem w tym, że nie mogę się zalogować do iMaca, ponieważ klawiatura nie jest sparowana.

Jak rozwiązać tę sytuację z kurczakiem i jajami? (Nie mam pod ręką żadnych innych klawiatur).


Który model iMac posiadasz? Niektóre z nich obsługują oprogramowanie układowe, aby poprosić o sparowanie klawiatury przed uruchomieniem, inne wymagają ponownego uruchomienia urządzenia bez podłączonej fizycznej klawiatury. Sposób Ether, powinieneś dostać okno konfiguracji Bluetooth. Jeśli masz starą klawiaturę USB lub możesz użyć myszy do ponownego uruchomienia komputera Mac, możesz uniknąć ciągnięcia za przewód zasilający.
bmike

Okazuje się, że problem polegał na tym, że stara, wypełniona kawą klawiatura była nadal podłączona przez Bluetooth do iMaca. Wyjęcie z niego baterii przekonało iMaca, aby zaczął szukać nowej klawiatury.
Nick Moore

Odpowiedzi:


13

Oto rozwiązanie, jak wspomniano tutaj: Jak sparować klawiaturę bez oryginalnego komputera

Ich rozwiązaniem było:

  1. Odłączono wszystko USB itp. Od komputera.

  2. Uruchom ponownie komputer iMac, wprowadzając nową / inną klawiaturę w tryb wykrywania i poczekaj, aż komputer iMac ją wykryje.

Umowa polega na odłączeniu WSZYSTKICH urządzeń USB, włączeniu bezprzewodowej klawiatury i myszy oraz ponownym uruchomieniu. System widzi, że nie ma urządzeń wejściowych, i wyszukuje je. Następnie prosi o wpisanie hasła i naciśnięcie klawisza Return.


Dzięki, minęła minuta od hasła, zanim rozpoznał mój gładzik i klawiaturę. Musiałem zrestartować gładzik po pytaniu o hasło, aby zalogować się do mojego konta.
Paul Solt


1

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy już zaznaczyłeś „sprawdź klawiaturę / mysz bluetooth podczas uruchamiania”. W przeciwnym razie musisz podłączyć mysz i klawiaturę USB


1

Właśnie miałem ten frustrujący problem. Równoczesne naciśnięcie klawisza polecenia i przycisku zasilania działało dla mnie.


0

(Mavericks) Upewnij się, że nowa klawiatura jest włączona i znajduje się w trybie parowania. następnie przewiń palcami po swojej magicznej myszy. da ci to wgląd w pulpit. kiedy już tam trzymasz palec na myszy, ponownie pojawi się ekran blokady.

na pulpicie zobaczysz kod parowania, który musisz wprowadzić na klawiaturze. zapisz to na kartce papieru, a następnie zwolnij mysz, wprowadź kod i naciśnij klawisz Enter na nowej klawiaturze. musisz być szybki, ponieważ kod szybko się resetuje. następnie poczekaj chwilę, a nowa klawiatura połączy się.

Powodzenia :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.