Jak odinstalować program za pośrednictwem App Store?


19

Chcę odinstalować niektóre ostatnio zainstalowane oprogramowanie, które zainstalowałem za pomocą Mac App Store. Czy można odinstalować te programy z App Store?

Odpowiedzi:


26

Nie.

Nie można odinstalować aplikacji z App Store.

Jak mogę usunąć aplikację?

 1. Możesz je usunąć jak w iOS:

  • Otwórz Launchpad.
  • Kliknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz usunąć (lub przytrzymaj )
  • Usuń klikając na X .

  Uwaga: X pojawia się tylko w przypadku aplikacji, które zostały zainstalowane za pomocą Mac App Store.

 2. Znajdź folder Aplikacje, w którym znajduje się aplikacja:

  • /Applications lub /Users/my_name/Applications
  • Przeciągnij aplikację do Kosza.

  Uwaga: Spowoduje to jedynie usunięcie aplikacji - nie spowoduje to usunięcia niektórych innych plików, które mogą być powiązane z aplikacją (np. Preferencje). Jeśli chcesz również usunąć takie pliki, możesz użyć narzędzi takich jak AppCleaner, o których wspomniał @ james.garriss.

Poza tym aplikacje, które nie zostały zainstalowane za pośrednictwem Mac App Store, czasami udostępniają własny .dmgobraz deinstalatora na obrazie instalatora . Zazwyczaj przechowuję je w folderze, Applications/Uninstallerktóry utworzyłem.


2
W przypadku aplikacji zainstalowanych za pośrednictwem App Store powiązane pliki nie mają znaczenia. O ile nie jesteś fanatykiem lub masz tak mało miejsca na dysku, że już go przecinasz, możesz pozostawić pliki .plist bez obaw.
jaberg

1
Chociaż aplikacje App Store nie mogą instalować współużytkowanych komponentów, takich jak rozszerzenia jądra, pliki pomocnicze mogą zawierać prywatne informacje lub w przypadku GarageBand zajmować dużo miejsca na dysku. Pamiętaj, że usunięcie aplikacji z Launchpada powoduje usunięcie niektórych plików pomocniczych (takich jak foldery w ~/Library/Caches/), ale nie innych, takich jak listy właściwości dla preferencji.
Lri,

Problem z tymi podejściami polega na tym, że nawet usunięte aplikacje będą nadal próbowały się zaktualizować za pośrednictwem App Store. Jest to w najlepszym wypadku denerwujące, aw najgorszym prowadzi do ich przypadkowej ponownej instalacji.
Konrad Rudolph

3

Polecam używać AppCleaner z FreeMacSoft . Po prostu przeciągnij i upuść aplikację, którą chcesz odinstalować, z folderu aplikacji do AppCleaner. Robi resztę, w tym wyszukiwanie i usuwanie innych powiązanych plików w systemie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.