Wymieniaj pliki między 2 komputerami Mac przez Wi-Fi


Odpowiedzi:


33

AirDrop

Otwórz Finder na obu komputerach Mac, po lewej stronie zobaczysz ikonę AirDrop ze spadochronem i pudełkiem. Kliknij to na obu komputerach Mac i powinieneś się zobaczyć. Następnie przeciągnij pliki do obrazu drugiego komputera.

W ogóle nie musisz być w sieci Wi-Fi, wystarczy włączyć Wi-Fi na obu komputerach Mac.

Edycja: Jak wspomniano poniżej, nie wszystkie komputery Mac mają AirDrop. Kolejnym najlepszym rozwiązaniem jest wybranie opcji „Utwórz sieć” w menu Wi-Fi na pasku menu (lub dołącz do tej samej sieci Wi-Fi na obu komputerach).

Następnie włącz udostępnianie plików .

Teraz otwórz wyszukiwarkę i wybierz „sieć” po lewej stronie okna wyszukiwarki lub w najwyższym folderze (kliknij, przytrzymując klawisz Ctrl, tytuł u góry okna wyszukiwarki, mój nazywa się „Lance's MacbookPro”), powinieneś zobaczyć „sieć” tam.


2
Próbowałem kilka razy, nigdy dla mnie nie działało (zawiesiło się lub przestało odpowiadać). Fajny pomysł, nie do końca gotowy.
Konrad Rudolph

Ponadto nie wszystkie komputery Mac z systemem Lion są zgodne z Airdrop. Zobacz support.apple.com/kb/HT4783
MrDaniel


6

Jeśli twoje komputery Mac są w tej samej sieci, a ta, z którą chcesz się połączyć, ma włączoną funkcję udostępniania plików , powinieneś być w stanie połączyć się między sobą na pasku bocznym w udostępnionym menu. Po podłączeniu i wybraniu woluminu, który chcesz zamontować, zamontuje go jako wolumin na komputerze Mac, którego używasz, a następnie możesz przeciągać i upuszczać na tym woluminie lub z niego.

Airdrop nie jest dostępny we wszystkich instalacjach Lion, zależy to od wieku komputera Mac, patrz OS X Lion: Czy mogę używać AirDrop z komputerem?


2

Dropbox

Wypróbuj Dropbox . Ma obsługę sieci LAN (na której działa Airdrop) i system plików, więc jeśli zarejestrujesz konto, pobierz klienta dla komputerów Mac na oba komputery, skonfiguruj folder Dropbox, aby był gdzieś przydatny (np. Pulpit, na którym można po prostu przeciągnąć) byłby co najmniej tak szybki jak Airdrop i znacznie bardziej wszechstronny, ponieważ obsługuje przesyłanie online i więcej systemów operacyjnych. Jedynym ograniczeniem jest 2 GB wolnego miejsca na foldery, które można rozszerzyć za pomocą poleceń (do 8 GB) lub kupując więcej miejsca.


1

Czy próbowałeś AirPort? Zakładając, że są w tej samej sieci. Działa dość dobrze i powinien znajdować się w lewym górnym rogu dowolnego okna wyszukiwarki, którego używasz. Kliknij go na obu komputerach, a następnie przeciągnij i upuść.


3
Jeśli nie są w tej samej sieci, zawsze możesz wybrać opcję „Utwórz sieć” z menu Wi-Fi. Następnie drugi komputer może się połączyć i może wymieniać pliki przez udostępnianie plików Apple (okienko udostępniania w preferencjach systemowych)
MikelR

1

Moja żona i ja korzystamy z DropCopy , które można pobrać ze sklepu z aplikacjami. Link jest do darmowej wersji, która jest przeznaczona dla mniej niż trzech komputerów. To przyjemny i łatwy sposób udostępniania. Jeśli chcesz wysłać link, wyskakuje na komputerze - klikają okno i otwiera się w przeglądarce. Pliki są równie łatwe.

Uwielbiam Dropbox, ale nie sądzę, że jest idealny do udostępniania linków itp. W przypadku dużych plików jest prawdopodobnie lepszy. Airdrop działa również na nowszych komputerach Mac, co może stanowić problem, jeśli pracujesz na starszym sprzęcie.


0

Połącz się z tą samą siecią WIFI

(Utwórz, jeśli to konieczne)


Włącz logowanie gościa lub dodaj użytkownika

 -> Preferencje systemowe -> Użytkownik i grupy

(Logowanie gościa może być włączone tylko wtedy, gdy kontrolujesz wyłącznie swoją sieć)


Udostępnianie plików

 -> Preferencje systemowe -> Udostępnianie -> Udostępnianie plików

(włącz udostępnianie plików, dodaj foldery, aby je udostępnić i, w razie potrzeby, prawa zapisu)


Teraz powinieneś być w stanie zobaczyć udostępnionego Maca na pasku bocznym okna Findera z innego komputera.


Rozwiązywanie problemów

spróbuj ponownie skonfigurować ustawienia TCP / IP, aby używać DHCP z ręcznymi adresami.

Logo WIFI -> Preferencje otwartej sieci -> Zaawansowane -> TCP / IP


Uczciwe rozwiązania, ale prostota Airdrop jest wyjątkowo atrakcyjna i myślę, że rozwiązuje ten problem bardziej elegancko.
JMY1000

0

Liwi

Pobierz aplikację Liwi na Maca, a Liwi automatycznie wykryje urządzenia korzystające z tego samego WiFi. Następnie możesz przesyłać pliki z jednego komputera Mac na inny.

Nawet pozwala przeglądać udostępniane treści innych urządzeń i pobierać treści na żądanie. Jest również dostępny dla systemu Android i Windows.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.