Do czego służy mały plastikowy klips na zestawie słuchawkowym?


15

Na moim zestawie słuchawkowym iPhone'a (tym, który został dostarczony wraz z urządzeniem, a także na wkładkach dousznych) jest kawałek plastiku, który wsuwa się na kabel do jednej słuchawki dousznej i może zaczepić się na drugim kablu.

  • Nie jest wystarczająco duży, aby pomieścić kabel zestawu słuchawkowego poniżej podziału, więc nie można go użyć do przytrzymania kabla w miejscu, gdy jest zwinięty.
  • Nie jest wystarczająco ciasny, aby pozostać na miejscu, jeśli przesunę go bliżej słuchawki, więc nie można go zasadniczo użyć do przesunięcia punktu, w którym kabel dzieli się bliżej słuchawek.
  • Nie jest wystarczająco ciasny, aby naprawdę trzymać się drugiego kabla dousznego. Rozłączenie kabli nie wymaga prawie żadnego wysiłku.

Do czego na świecie jest dobry ?!?

Odpowiedzi:


5

Jest dobry do unikania splątania, gdy nie używasz wkładek dousznych lub gdy ich używasz, aby zapobiec rozerwaniu wkładek dousznych. (Kiedy biegasz czy cokolwiek.) Ten dodatkowy klips jest pierwszą rzeczą, którą możesz dać, gdy go rozdzielisz. Gdyby tego nie było, następną rzeczą do wyciągnięcia byłby rozdzielacz. Wtedy miałbyś pół pary słuchawek dousznych.


1
Czy potrzeba więcej niż „prawie żadnego wysiłku, aby rozdzielić kable”? Uważam mój za całkowicie bezużyteczny do tego stopnia, że ​​chcę odciąć to cholerstwo. Chciałem tylko zebrać opinie, zanim zrobię coś drastycznego.
Torben Gundtofte-Bruun

Dla przypomnienia, dzisiaj znalazłem mój i nie wymagają prawie żadnego wysiłku, ale wiesz… fizyka 101, rzecz „pędu”… można tylko mieć nadzieję. Nie „rozrywaj go na strzępy”, wątpię, by to przyniosło jakieś korzyści, a strata mogłaby być kosztem nowej pary (która, btw, znowu pojawi się z klipsem);)
Martin Marconcini

Ta mała plastikowa rzecz jest całkowicie bezużyteczna, ale zaakceptuję to jako najlepszą odpowiedź, ponieważ wyjaśnia ona zamierzony cel.
Torben Gundtofte-Bruun

11

Uważam, że bardzo przydatne jest zapięcie na guziki mojej koszuli . W zależności od potrzebnego luzu, mogę przypiąć go do różnych przycisków.

Powoduje to wystarczający luz w liniach / drutach prowadzących do uszu:

  1. redukcja hałasu sznurowego przenoszącego się do wkładek dousznych
  2. mikrofon w odpowiednim przewodzie pozostaje z dala od ciała (lepszy odbiór i mniej hałasu
  3. jeśli słuchawki wypadną z ucha, nie spadną na podłogę

Działa idealnie (patrz żółta strzałka na zdjęciu): wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Opisane przez ciebie zastosowania są prawidłowe. Słuchawki są naprawdę kiepskie, ale działa na mocnych klockach Macbooka. Zrobiłem dla ciebie zdjęcie: Spinacz

Nie mogę znaleźć słuchawek do iPhone'a, ale pomysł „jest mniej więcej taki sam”.


1

Mały klip przytrzymuje słuchawki, jeśli delikatnie, przylegają do twojej głowy, pomimo pewnych ruchów głową. Jest bardziej bezpieczny i trzyma mikrofon bliżej gardła, aby uzyskać lepszy dźwięk na drugim końcu. Chciałbym jednak, aby klips mocniej przytrzymał przeciwny sznur.


1

Mam to samo pytanie, ale właśnie znalazłem inne zastosowanie, przypinam to na lewym uchu, aby łatwiej było mi wybrać następnym razem…


Co za świetny pomysł! Pomalowałem moje czerwono-zielone (lewy i prawy), żeby je rozróżnić.
Torben Gundtofte-Bruun

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.