Czy mogę nagrać zawartość ekranu iPada przez AirPlay na Apple TV, a następnie nagrać wyjście HDMI?


2

Czy wyjście AppleTV HDMI zawiera jakąkolwiek ochronę przed kopiowaniem (np. HDCP )? Jeśli tak, to czy jest zawsze obecny, czy tylko podczas odtwarzania zawartości DRM?

Chciałbym użyć AppleTV (z funkcją AirPlay mirroring z iPada) jako taniego i prostego sposobu na nagrywanie aktywności na iPadzie (w szkole, tylko do użytku prywatnego) przez podłączenie AppleTV do nagrywarki DVD (żaden komputer nie dostępne - więc karty przechwytywania lub inne narzędzia wymagające komputera są wyłączone).

Jeśli wyjście AppleTV jest ustawione tak, aby zapobiec nagrywaniu, co z wyjściem bezpośrednio z iPada za pośrednictwem złącza dokującego HDMI („Apple Digital AV Adapter”)? To nie jest tak wygodne, ponieważ jest to fizyczny link do rejestratora, ale byłoby dobrze (i nadal tanie i proste).


BTW, „tanie”, naprawdę mam na myśli bezpłatne (mamy już AppleTV i złącza dokujące HDMI i możemy pożyczyć nagrywarkę DVD), a przez „proste” mam na myśli to, że nauczyciel bez szczególnej wiedzy technicznej może to zrobić samodzielnie.
Tony Meyer

Czy cyfrowy adapter AV dla iPada nie byłby łatwiejszym, tańszym i bardziej niezawodnym rozwiązaniem? store.apple.com/us/product/MC953
Gerry

@Gerry To jest to, o czym mówię, gdy mówię o złączu dokującym HDMI (zaktualizuję pytanie, aby użyć właściwej nazwy).
Tony Meyer

Nie widzę, jak gra AppleTV wchodzi w grę, jeśli chcesz nagrać wyjście ekranu iPada na nagrywarce DVD? Czy po prostu nie podłączysz iPada bezpośrednio do urządzenia nagrywającego? Lepiej byłoby usunąć go z równania. Dublowanie iPada jest moim zdaniem również bardzo opóźnione.
Gerry

@Gerry I zajmuję się tym w ostatnim zdaniu pytania: jest to mniej wygodne, ponieważ między iPadem a rejestratorem znajduje się fizyczny pasek (kabel HDMI), a nie skrzynka bezprzewodowa i rejestrator. Jest to trochę mniej proste, ponieważ polega na podłączeniu czegoś, a nie tylko włączeniu mirroringu, który każdy wie, jak to zrobić. Tworzenie kopii lustrzanych IME na iPadzie nie ma zauważalnego opóźnienia, ale opóźnienie i tak nie jest ważne dla nagrywania (buforowanie lub utracone połączenia byłyby, ale IME są również rzadkie). Co najważniejsze: nie wiem, czy to wyjście ma także HDCP.
Tony Meyer

Odpowiedzi:


1

Nie - Apple TV (obecnie) angażuje HDCP tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony zawartości wymagającej HDCP. Jest to wywoływane w strona specyfikacji jako przypis w malutkim szarym tekście:

  • Wymaga HDCP podczas odtwarzania chronionej zawartości.

Powinieneś być w stanie używać dowolnego nagrywarki HDMI, pod warunkiem, że oprogramowanie nie wykryje odtwarzanej zawartości chronionej. Możesz być pewien, że inżynierowie uznali, że podczas odtwarzania chronionej zawartości muszą przekazać status HDCP z aplikacji Hulu lub wypożyczonych filmów na iOS do Apple TV. Więc jeśli chcesz nagrać demo swojego normalnego użycia aplikacji, będzie to działać dobrze, ale nie tak bardzo, aby ominąć HDCP przez przekierowanie.

Jeśli możesz uzyskać komputer, oferowane jest znacznie bardziej niezawodne rozwiązanie do nagrywania Odpowiedź XAleXOwnZX .


1

Jest bardziej eleganckie rozwiązanie: Reflektor

Niestety, jest to aplikacja o wartości 15 USD, ale spełnia idealną funkcję w Twoim przypadku. Możesz używać komputera jako odbiornika AirPlay, a ekran nagrywać ekran za pomocą zwykłego oprogramowania do przechwytywania ekranu komputera. Nie ma potrzeby używania Apple TV ani żadnych kabli, tylko 15 USD i WiFi LAN.


To w komentarzu do pytania. Wymaga to jednak komputera - tak naprawdę nie odpowiada na to pytanie, chociaż w wielu przypadkach jest to rozsądna alternatywa.
Tony Meyer

1
Mimo że redagowałem główne pytanie, aby wyjaśnić, że OP chce rozwiązania bez komputera, dla zdecydowanej większości osób, które przychodzą na stronę z pytaniem, jak nagrywać iOS (ale nie HDMI TV firmy Apple), ta odpowiedź jest znacznie lepsza niż rozwiązania które próbują nagrywać HDMI, które mogą być chronione HDCP. Wziąłbym to dziesięć razy, gdyby było to dopuszczalne.
bmike


0

Jestem właścicielem firmy, która używa iPada do niektórych sprzedawanych przez nas programów i wsparcia. Jeśli masz Maca lub PC z XP lub nowszym, istnieje aplikacja, która pozwoli Ci odbić iPada na komputerze Mac (ten sam proces, co Apple TV), a aplikacja również nagrywa. Nazywa się Reflector, możesz pobrać 10-minutowy darmowy okres próbny, aby sprawdzić, czy możesz go uruchomić. Znalazłem to tutaj https://reflectorapp.com . Rozwiązał mój problem za mniej niż 20 USD.


To w komentarzu do pytania. Wymaga to jednak komputera - tak naprawdę nie odpowiada na to pytanie, chociaż w wielu przypadkach jest to rozsądna alternatywa.
Tony Meyer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.