Jak zmusić iPada do zablokowania?


9

Są chwile, w których chciałbym zmusić iPada do natychmiastowego przejścia do trybu blokady hasłem, zamiast czekać na zwykły 15-minutowy limit czasu.

Obecnie „Wymagam hasła po” ustawiony na 15 minut. Istnieje również ustawienie „natychmiastowe”, które wymaga podania hasła za każdym razem, gdy urządzenie wychodzi z trybu uśpienia, bez względu na to, jak długo urządzenie spało.

Zastanawiam się, czy istnieje sposób, aby wprowadzić iPada w tryb „natychmiastowe żądanie hasła” jednorazowo, bez zmiany 15-minutowego ustawienia domyślnego, które mam w ustawieniach. Przypadków, w których potrzebuję „natychmiastowej blokady”, jest niewiele i nie przewyższają użyteczności zachowania 15-minutowego opóźnienia przez większość czasu.

czy to możliwe? Jeśli tak to jak?


Co za dziwna funkcja, której brakuje ... musi to również niepokoić niektórych inżynierów Apple.
Mark E. Haase,

Odpowiedzi:


5

Niestety nie można tego zrobić w zależności od sytuacji. Moją propozycją byłoby ustawienie go natychmiast i przyzwyczajanie się do wprowadzania kodu za każdym razem. To będzie nawyk, zanim się zorientujesz!


Jakaś aktualizacja na ten temat?
mat

8

Wyłączenie urządzenia z systemem iOS będzie wymagało wprowadzenia hasła bez względu na wartość limitu czasu, jeśli jest ono inne niż wymaganie hasła natychmiast po zablokowaniu.

Możesz także użyć dowolnego z narzędzi „Znajdź mój iPhone” lub MDM, które pozwalają na zdalne blokowanie urządzenia, ale często są one niewykonalne i wymagają dużo więcej czasu i pracy niż zwykłe wyłączenie urządzenia lub ponowne uruchomienie.


1
Głosowałem za tym, ponieważ jest to technicznie poprawna odpowiedź, ale zaakceptowałem drugą, ponieważ jest to rozwiązanie, z którego prawdopodobnie skończę.
Steve V.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.