Jak zsynchronizować kalendarz iCal w Lion, Lepoard i iOS 5?


3

Mój tata chce móc zsynchronizować swój kalendarz iCal z Lion MBP, Leopard MB i iPad z systemem iOS 5. Ponieważ Leopard MB nie obsługuje iCloud, nie mogę tego używać. Jak mogę zsynchronizować kalendarz iCal na wszystkich tych urządzeniach?

Próbowałem użyć Kalendarza Google, ale bezskutecznie. Może to sposób, w jaki go importuję, ale nie mogę uzyskać prawidłowego wyświetlania kolorów w programie iCal. Kiedy połączę iCal z Kalendarzem Google, chcę, aby kalendarze wyglądały tak samo na pasku bocznym. To trochę mylące bez zrzutu ekranu, ale opublikuję zrzut ekranu, jak tylko będę mieć laptopa mojego taty.


Jeśli chcesz zmienić kolory w Kalendarzu Google na wszystkich urządzeniach, powinieneś to zmienić w interfejsie internetowym.
gentmatt

@gentmatt Wiem, że możesz to zrobić. Po prostu nie ma sensu bez zrzutu ekranu. Przepraszam. Nie mam MB mojego taty, więc nie mogę tego opublikować. Opublikuje to później.
daviesgeek

Odpowiedzi:


5

Sugeruję korzystanie z Kalendarza Google ( CalDav ). Możesz je zaimportować do iCal (zarówno na iPada, jak i Maca). Synchronizuje się również automatycznie, dzięki czemu możesz mieć wszystkie zalety iCloud.

Używam go z moją dziewczyną (która jest, niestety, użytkownikiem systemu Windows) i komputerem firmowym. To działa jak urok!


3
+1 Google to droga! Synchronizuj na wielu urządzeniach i wielu platformach. Jakie to jest świetne?!!
gentmatt

Miałem pewne problemy z GC. Zaktualizuję swoją odpowiedź.
daviesgeek

Jeśli nie możesz wymyślić, jak to zrobić, daj mi znać, a przeprowadzę cię.
Michiel

Czy moje rozwiązanie się sprawdziło?
Michiel

2

Znalazłem odpowiednie rozwiązanie, z którego korzystam od kilku miesięcy

Podczas korzystania z iCal na komputerze Mac z systemem Snow Leopard musiałem dodać konto do iCal. To konto wskazywałoby na iCloud i synchronizowało się z nim.

Więc otwórz Preferencje i wybierz konta, wejdź w okno dodawania konta, naciskając +.

to zabierze Cię do:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Musisz wybrać CalDav i podać swój adres e-mail Apple ID (nie adres e-mail .me.com utworzony podczas rejestracji w iCloud)

wprowadź swoje hasło i nazwę serwera, którym w większości przypadków jest p06-caldav.icloud.com

Po dodaniu tej opcji musisz odznaczyć niektóre kalendarze w menu „na moim komputerze Mac”.


Dla wyjaśnienia, czy Apple ID, o którym mówisz, nazywa się twoim Apple ID iCloud lub Apple ID połączonym z twoim kontem iCloud - który może, ale nie musi być adresem „me.com”.
jaberg

tak, to jest adres e-mail, na który zarejestrowałeś się w iCloud.
Graeme Hutchison

Które mogłyby równie dobrze być me.com lub mac.com adres-kopalnia. Dla jasności proponuję edycję.
jaberg

Zredagowałem, ale nie jestem pewien, dlaczego miałoby to znaczenie, chyba że masz 2 konta, ponieważ nie możesz mieć konta me.com, chyba że zarejestrowałeś się w iCloud - który wymaga adresu e-mail przy rejestracji.
Graeme Hutchison

Oryginalne oświadczenie mówiło, że musisz wybrać CalDav i podać swój adres e-mail Apple ID (nie adres e-mail .me.com utworzony podczas rejestracji w iCloud) . W moim przypadku i innych, ten Apple ID to adres me.com. Stąd potencjalne zamieszanie. Rgds!
jaberg

0

Zakładam, że możesz założyć konto iCloud za pomocą MBP / Lion lub iPad / ios5. Zrób to, jeśli nie. Następnie przeczytaj ten artykuł, który opisuje łączenie się z Twoim kalendarzem iCloud i Snow Leopard za pomocą CalDAV.

Istotą tego jest to, że przeprowadzasz szybki eksperyment, który pomoże Ci określić, na którym serwerze iCloud znajduje się Twój kalendarz, a następnie utworzyć łącze do tego konta z Twojego iCal. Nie mam tutaj Leoparda do testowania, ale działa on w systemie Snow Leopard, który od lutego 2012 r. Również nie obsługuje iCloud, więc warto spróbować.

Edycja: Wygląda na to, że nie udało mi się połączyć z artykułem; ten link jest teraz obecny. A BTW, nasza cała rodzina Snow-Leopard ma w ten sposób trzy kalendarze.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.