Hiszpański Angielski i Angielski Hiszpański Słownik dla aplikacji Słownik?


10

Od dłuższego czasu szukam słowników konwersji na angielski i hiszpański (w obie strony) dla rodzimej aplikacji Apple Dictionary. Jak dotąd nie odniosłem żadnego sukcesu.

Czy istnieje jakieś bezpłatne, przyzwoite rozwiązanie jakościowe, takie jak „New Oxford American Dictionary” i „Dictionnaire de l'Académie Française”?

Wszelkie linki lub informacje będą mile widziane.


Pomimo tego, co mogą powiedzieć FAQ, odpowiedź Tomsa jest do zaakceptowania i jest zgodna z moją sformułowaną prośbą. Dziękuję Ci!
v2r

Odpowiedzi:


9

Najnowsze wersje MacOS zawierają już hiszpańskie słowniki, które można włączyć w preferencjach w Dictionary.app ( + ,).

Odpowiedź poniżej dotyczy konwersji i instalacji słowników innych firm z innych popularnych formatów.

Aby utworzyć słownik dla wbudowanego Dictionary OSX Dictionary.app, musisz najpierw przeszukać słownik, aby przekonwertować na format AppleDict z formatu wejściowego, którym może być ABBYY Lingvo DSL, Babylon BGL, Stardict IFO itp. (Zobacz wszystkie obsługiwane formaty ).

Po wygenerowaniu źródłowego kodu XML AppleDict zestaw narzędzi do tworzenia słownika Apple Dictionary jest używany do generowania rodzimych plików binarnych, których może używać Dictionary.app.

Postępować w następujący sposób:

Instalowanie zależności

 1. Zainstaluj narzędzia wiersza polecenia Xcode :
  xcode-select --install
 1. Zainstaluj Narzędzia pomocnicze dla Xcode z https://developer.apple.com/download/more/ - musisz zalogować się na swoje konto iCloud lub Apple Developer. Zamontuj plik DMG, klikając go dwukrotnie w Finderze i skopiuj folder Dictionary Development Kit do katalogu / Developer / Extras (jako root):
  sudo mkdir -p /Developer/Extras/
  sudo cp -r '/Volumes/Auxiliary Tools/Dictionary Development Kit' /Developer/Extras
 1. Zainstaluj Python 3 przez homebrew (OSX jest dostarczany z preinstalowanym Python 2.x):
  brew install python3
 1. Zapoznaj się z projektem pseudonimiku:
  mkdir -p ~/projects
  git clone --depth 1 https://github.com/ilius/pyglossary.git ~/projects/pyglossary
 1. Zainstaluj lxml i BeautifulSoup, parsery, od których zależy słownik:
  pip3 install lxml beautifulsoup4

Teraz wszystko jest gotowe do faktycznej konwersji.

Przeprowadzanie konwersji

 1. Konwertuj słownik źródłowy (w tym przypadku Babylon BGL) na AppleDict:
  python3 pyglossary.pyw --read-options=resPath=OtherResources --write-format=AppleDict webster.bgl webster.xml

UWAGA : Ta operacja może zająć dużo czasu, jeśli słownik jest duży.

 1. Skompiluj wygenerowane źródła AppleDict do plików binarnych OSX Dictionary.app. Pyglossary tworzy źródła AppleDict w podfolderze o tej samej nazwie co plik źródłowy.

OPCJONALNIE : Domyślnie nazwa słownika będzie pochodzić od nazwy pliku wejściowego. Jeśli chcesz zmodyfikować nazwę na coś innego, otwórz Makefilew edytorze tekstu i ustaw tytuł w zmiennej DICT_NAME (pamiętaj, aby dołączyć cudzysłowy).

  cd webster ### subdir name is derived from the source file
  make
  make install

UWAGA : makejeśli słownik jest duży, może to zająć dużo czasu. W przypadku dużych słowników może to zająć ponad 10 minut.

make installkopiuje wygenerowany słownik do ~/Libary/Dictionaries. Teraz, jeśli ponownie uruchomisz aplikację słownika i otworzysz preferencje ( + ,), nowy słownik pojawi się na liście. Kliknij pole wyboru, aby je włączyć.

Inne formaty, na przykład ABBYY Lingvo DSL, wymagają więcej kroków, takich jak ponowne kodowanie z UTF-16 na UTF-8. Oto skrypt otoki dla konwersji DSL na AppleDict .

Oto kilka darmowych słowników w formacie Babylon BGL . Istnieją również dosłownie setki słowników dostępnych w formatach DICTD, Stardict i ABBYY Lingvo DSL.


Cześć ccpizza, bardzo dziękuję za odpowiedź, która ma zastosowanie, ponieważ sprawiłem, że działała w ten sposób w podobnej sprawie, używając mojej wybranej dystrybucji Linuksa kilka miesięcy temu. W przypadku OSX również działa!
v2r 30.01.2014

Mam włączony od .rstcelu .md. Wystarczy otworzyć projekt w przeglądarce, aby wyświetlić plik RAEDME
saeedgnu


2

Jako odpowiedź na odpowiedź ccpizza, oto, czego potrzebujesz na dziś:

 • Narzędzia pomocnicze dla Xcode: http://developer.apple.com/downloads
  Aby to uzyskać, musisz mieć konto Apple Developer.
  Po pobraniu możesz po prostu utworzyć nowy folder w / Developer / Extras i skopiować folder Dictionary Development Kit z dostępnych tam narzędzi pomocniczych.
 • Pyton. To może być preinstalowane.
 • piękna zupa. Uruchom terminal i uruchom następujące polecenie:
  sudo easy_install beautifulsoup4
 • pyglossary: https://github.com/ilius/pyglossary

Teraz możesz pobrać słownik w dowolnym formacie, który może przeczytać słownik. Wszystkie słowniki angielsko - X Babilon są tutaj: http://www.babylon.com/free-dictionaries/languages/english

Teraz zrób to, co powiedziała ccpizza. Musiałem nieco zmienić polecenie na

python pyglossary.pyw --read-options=resPath=OtherResources --write-format=AppleDict webster.bgl webster.xml
make
make install

Zauważ, że nazwa wyjściowa (w tym przypadku „webster”) będzie nazwą słowników na pasku narzędzi Dictionary.app; Użyłem Spanish.xml dla hiszpańskiego słownika. Ostatnie polecenie automatycznie zainstaluje plik słownika, dzięki czemu można go włączyć w preferencjach Dictionary.app.


Dziękuję również Alexowi za dodatkowe informacje. Bardzo mile widziane !!
v2r

@Alex: nie uwzględniłem zależności w odpowiedzi, ponieważ są one wymienione w dołączonych plikach Readme pyglossaryi pomocniczych narzędziach Apple, ale dobrze jest mieć je tutaj. Btw, faktyczny pakiet Aux URL to developer.apple.com/downloads . Myślę, że instalacja Command line tools for Xcodejest również wymagana, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno. W Dictionary Development Kitfolderze znajduje się również plik Readme - zawiera on aktualne instrukcje dotyczące kompilacji i lokalizacji folderów, co jest przydatne, ponieważ Apple nieco zmieniło strukturę katalogów w najnowszych wersjach OSX.
ccpizza

Ups Nie zauważyłem, że w pliku README użyłem ostrzeżeń kompilatora, aby dowiedzieć się, czego mi brakuje: / ^^ Zajęło mi trochę czasu, aby znaleźć bezpłatne słowniki Babilonu do pobrania, więc był to kolejny powód ten post. - Również dzięki za poprawienie mojego linku do Apple Developer :)
Alex Wally

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.