Czy możesz polecić edytor dla systemów iOS i Mac OS X przeznaczony dla pisarzy?


12

Czy istnieje edytor zaprojektowany specjalnie dla pisarzy krótkiej prozy? Obecnie używam Microsoft Word i jest bardzo ciężki.

Duże raporty techniczne wymagają indeksów, rozdziałów, intensywnego formatowania (dostarczanych przez narzędzia takie jak Word i InDesign), a programiści pragną wszelkiego rodzaju chwytów kodu, wyszukiwania definicji i integracji z innymi narzędziami, takimi jak Xcode lub narzędzia do kontroli kodu.

Chcę narzędzia do publikowania prozy i nie znalazłem dobrych rozwiązań dla tej potrzeby.

Lepsze dla pisarzy oznacza:

 • szybko - szczególnie na starszych komputerach Mac bez dysku SSD lub dużej ilości pamięci RAM
 • lekki w dotyku, a także pod względem wizualnym

Idealnie, to narzędzie powinno być dostępne zarówno dla Mac OS X i / lub iPoda Touch.


To nie jest pytanie, na które można odpowiedzieć, spowoduje to debatę lub listę oprogramowania do kupienia itp. Wszystkie edytory tekstu są przeznaczone dla pisarzy lub tak twierdzą wszyscy programiści.
MrDaniel

2
Wydaje się to na tyle szczegółowe, że warto je zachować. Kryteria najlepszego opisu są jasno opisane (zmodyfikuję formatowanie i dopracuję wyjaśnienie, gdy zobaczę prośbę), na wypadek, gdyby nie było wystarczająco jasne dla wszystkich.
bmike

... więc podobne pytanie, jakie należy zadać, to: jakiego formatu użyć do edycji na iOS i MacOSX. Lepsze oznacza: jasne i proste, otwarte i trwałe, jeśli zmienisz oprogramowanie, wymienne ...
meduz

Odpowiedzi:


10

WriteRoom dla OSX i WriteRoom dla iOS

Rozmiar tylko 1,2 MB. (Wersja Mac) Wersja iOS działa zarówno na iPadzie, jak i iPhonie.

 • Pełny ekran
 • Automatyczne zapisywanie
 • Czas czytania, licznik słów
 • synchronizacja przez Dropbox
 • obsługuje TextExpander Touch


6

Scrivener dla OSX.

W planach jest zbudowanie aplikacji na iPada / iTouch. Opracowany przez pisarza, który nie mógł znaleźć aplikacji spełniającej jego potrzeby. Sprawdź jego stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

 • Pełny ekran
 • Tablica korkowa
 • Zarys
 • Migawki
 • Pisanie skryptów (w tym narzędzie do eksportu dla Final Draft)
 • Tekst synchronizuje się z wieloma narzędziami do udostępniania plików na iPhonie i iPadzie
 • Umożliwia pisanie w różnych formatach (ePub, PDF, Final Draft, RTF itp.)

2

Słowo kluczowe (OS X) <> DropBox <> Zestaw do pisania (iOS)

Byword jest cudownie prostym edytorem prozy, który zawiera podgląd Markdown i eksportuje sformatowane dokumenty Markdown do wielu popularnych formatów, w tym RTF i PDF. Posiada również tryb fokusu, który utrzymuje linię tekstu, którą obecnie komponujesz na środku ekranu i przewija poprzednie linie w górę - jak maszyna do pisania.

Ponieważ mój proces pisania oparty jest na Markdown, korzystam z narzędzi Markdown Service Bretta Terpstry na Macu, w szczególności z usługi, która pozwala mi szybko wprowadzić serię zakładek Safari do dokumentu Markdown jako odnośniki.

Wcześniej korzystałem z Elements na iOS, ale ostatnio przełączyłem się na Writing Kit ze względu na zintegrowaną przeglądarkę internetową do badań i możliwość szybkiego wprowadzania adresów URL do twojego dokumentu.

Zapisuję bieżące projekty w DropBox, dzięki czemu mogę pracować na nich z dowolnego komputera Mac lub iPada i (jeśli to absolutnie konieczne) iPhone'a.


Ponieważ ta odpowiedź została pierwotnie opublikowana, słowo kluczowe (iOS) zostało wydane, a słowo kluczowe (OS X) zostało zaktualizowane o obsługę iCloud, dzięki czemu dokumenty synchronizują się automatycznie niemal w czasie rzeczywistym między słowem kluczowym działającym na różnych urządzeniach. Nie miałem jeszcze wystarczająco dużo czasu z nowymi aplikacjami, ale moje wstępne testy są pełne nadziei i myślę, że dokonam znacznej zmiany w moim przepływie pracy.


2

W rzeczywistości Pages to całkiem dobre narzędzie do pisania. 6000 funtów lżejszych od Worda i znacznie łatwiejszych w użyciu, gdy się przyzwyczaisz.

Dzięki udostępnianiu dokumentów Mountain Lion i iCloud praca na Macu, iPadzie oraz iPhonie / iPodzie staje się prawie przezroczysta. Za pierwszym razem, gdy złapałem iPada, aby sprawdzić, czy mogę edytować dokument Pages, nad którym pracowałem na komputerze Mac w innym pokoju (który równie dobrze mógłby być innym budynkiem / miastem / krajem), niż pozostawić to, co robiłem, dostać się do tego Maca, a dokument wyskoczył, do postaci takiej samej, jak otwarta w Pages na Macu, mam najgłupszy uśmiech ... ile innych komputerów daje taki efekt?

Istnieją pewne różnice między obsługą stron iOS i OSX, zarządzanie hiperłączami i drobniejsze elementy typograficzne, takie jak indeksy górne / dolne, są nieobecne w wersji na iOS. Byłbym zaskoczony, gdyby przypisy były częścią repertuaru Strony iOS. Jeśli są to czynniki, umożliwia edycję kopii lub zastąpienie oryginału obniżonym formatem.

Dla mnie jedyne, czego brakuje, to możliwość eksportu do HTML.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.