Czy mogę zresetować licznik odznak Centrum powiadomień dla Wiadomości?


51

Nowa aplikacja beta Wiadomości (oparta na iChat) utknęła z jedną przychodzącą wiadomością.
Czy mogę jakoś zresetować odznakę?

Aplikacja Wiadomości z plakietką


2
Możesz spróbować wysłać wiadomość testową do każdego, kogo kiedykolwiek wysłałeś za pośrednictwem tego oprogramowania. Przywoła poprzednie rozmowy i może wywołać tę „nieprzeczytaną” wiadomość.

@cksum: This. Dokładnie. Dzięki. Czy mógłbyś opublikować to jako odpowiedź, abym mógł ją zaakceptować?
Dan

1
Gotowy. Cieszę się, że to zadziałało. Osobiście zauważyłem, że czasami, gdy ładuję Wiadomości, przywołuje poprzednie rozmowy. Innym razem dostaję puste okno. Wydaje się, że nie można wyizolować błędu lub odtworzyć go przez cały czas. Mamy nadzieję, że Apple rozwiąże te problemy, ponieważ ogólnie wydaje się to bardzo trudne, nawet w przypadku wersji beta.

Tak. Te błędy występują głównie na koncie Jabber.
Dan

Masz ten sam problem. Dzięki, że zadałeś to pytanie!
daviesgeek

Odpowiedzi:


72

Prawidłowa odpowiedź na ten problem nie polega na wysyłaniu wiadomości do wszystkich kontaktów.

Najpierw zamknij Messagesaplikację.

Następnie wystarczy otworzyć Monitor aktywności i wyjść z procesu dokowania , aby go ponownie uruchomić.

Oto jak to wygląda:

Zamykanie Docka w monitorze aktywności

Po tym licznik odznak powinien zostać zresetowany.

PS: Możesz uzyskać dostęp do Monitora aktywności z Spotlight ( Space), po prostu wpisując jego nazwę i naciskając Enter.

Edycja: aktualizacja dzięki @JjP i @Toland H.


Przypuszczam, że masz rację. Dziękujemy za wskazówkę i witamy w Apple.SE!
Dan

Ponieważ była to zaakceptowana odpowiedź, przed ponownym uruchomieniem Docka musisz wykonać 1 dodatkowy krok. A to oznacza zamknięcie aplikacji Wiadomości. (dzięki @JjP poniżej)
Toland H

1
Zabicie doku nie działało dla mnie (tak, wcześniej rzuciłem Wiadomości). Nadal mam 1 nieprzeczytaną wiadomość zgodnie z plakietką. Jest to wiadomość dla mnie, która pojawiła się, gdy wysłałem SMS-a (lub było to połączenie) na mój drugi iPhone ... ! [Wprowadź opis zdjęcia tutaj ] ( i.stack.imgur.com/mgPZB.png ) Kliknięcie na górze wejście w menu ikony tego doku też nie pomaga: Wiadomości nie pokazują żadnej wiadomości :-( Wszelkie sugestie byłyby bardzo mile widziane.
Gabriel

Nie. Nie działa.
Julian F. Weinert

W moim przypadku iMessages ma problem, a nie Dock.
Julian F. Weinert

20

Zanim zabijesz Docka , musisz zamknąć Wiadomości, aby działało. Miałem ten problem na Mountain Lion (Mac OS X 10.8.2) . Kiedy Wiadomości były otwarte i zabiłem Docka, to nie pomogło. Ale kiedy zamknąłem Wiadomości, a następnie zabiłem Docka , odznaka zniknęła, a po otwarciu Wiadomości pojawiły się nieprzeczytane wiadomości, aby móc je odczytać.


1
Dotyczy to również Yosemite (OSX 10.10). Gdyby ten problem odbierał powiadomienia o wiadomości SMS otrzymanej na iPhonie i nie mógł oznaczyć go jako przeczytany.
Pablo Alsina

Zabicie Docka NIE pomoże, jeśli iMessages ma problem. Czasami może to być dok. Ale w moim przypadku to po prostu nie to.
Julian F. Weinert

Nadal nie działa.
jzadra

11

Spróbuj ponownie uruchomić dok. W terminalu zlokalizowanym na /Applications/Utilities/Terminal.apptyp:

killall -KILL Dock

To trochę w ostateczności, ale może działać. Udało mi się zresetować Kalendarz dla mnie.
Tatsh

Czy zawsze potrzebujesz -KILLflagi? Czy włączenie tej flagi pozwoli uniknąć konieczności zamykania aplikacji Wiadomości?
intcreator

Nie. Nie działa
Julian F. Weinert

Nie działa ..
jzadra

8

Kliknij i przytrzymaj ikonę Wiadomości w doku. Pojawi się menu kontekstowe z nieprzeczytanymi wiadomościami. W ten sposób przejdź do poprzednio niepublicznej i nieprzeczytanej wiadomości. Następnie „przeczytaj”.

Ikona dokowania wiadomości z odznaką


Żałuję, że nie mogłem podnieść tej odpowiedzi 100 razy! To jedyna rzecz, która działała dla mnie na Yosemite! PS Kliknięcie prawym przyciskiem również działa, nie musisz tylko klikać i przytrzymywać.
Dan VanWinkle

Zgadzam się, nie mogę uwierzyć, że to nie jest odpowiedź numer jeden.
lydiat

W moim iMessage nie ma „nowej wiadomości”, nadal wyświetla znaczek
Julian F. Weinert

To nie tak wygląda menu.
jzadra

3

Czasami możesz przegapić czytanie wiadomości od znajomego. A czasami Wiadomości mogą nie wyciągać poprzednich rozmów tak, jak powinny (wciąż są w fazie testów i mam nadzieję, że te błędy zostaną opracowane dla końcowego produktu).

Sugeruję wysłanie wiadomości testowej do wszystkich wcześniejszych kontaktów, z którymi rozmawiałeś. Spowoduje to wyciągnięcie odpowiedniego wątku rozmowy i, mam nadzieję, wykopanie nieprzeczytanej wiadomości z plakietki powiadomienia.


Zobacz odpowiedź użytkownika: uruchom ponownie Dock.
cleverbit

@richarddas Nie oddawaj głosu, ponieważ rozwiązanie, które zadziałało, było inne. To właściwie dość aroganckie. Rozwiązało to problem z oryginalnym plakatem i nie ma prawa, które mówi, że jest tylko jedna odpowiedź na pytanie. To nie matematyka.

Zrobiłem to tylko po to, aby wskazać, że nie była to najlepsza odpowiedź. Wysłanie wiadomości do każdego kontaktu nie jest optymalnym rozwiązaniem, gdy możliwe jest rozwiązanie problemu na lokalnej maszynie (bez przeszkadzania innym osobom). Rozumiem twój punkt @cksum, dzięki
cleverbit

1
@richarddas Głosowania w dół nie należy wykorzystywać w taki sposób. Zwłaszcza w tym przypadku, ponieważ faktycznie rozwiązał problem oryginalnych plakatów. Jeśli znajdziesz krótkie odpowiedzi (np. „Po prostu uruchom ponownie, koleś”) lub fałszywe informacje, lub coś niechlujnego lub nieodpowiednio zbadane, zaznacz to. Ale zaznaczenie zaakceptowanej odpowiedzi to po prostu kiepska forma. Możesz zostawić notatkę dotyczącą odpowiedzi, która Ci się podobała (tak jak zrobiłeś) i głosować w górę, ale głosowania w dół nie należy nadużywać (lub nadużywać). To mocne stwierdzenie, by głosować w dół na pytanie lub odpowiedź. Często nie wystarcza głosowanie.

dzięki za wyjaśnienie @cksum zostanie odnotowany w przyszłości! :)
cleverbit,

2

Idź do Terminalu i napisz:

osascript -e 'quit app "Messages"'
osascript -e 'quit app "Dock"'
open -a Messages

To wszystko


Nie. To nie jest.
Julian F. Weinert

Nie działa. Apple wyraźnie to nie obchodzi.
jzadra

-7

Nie jestem pewien, jak działa ta plakietka, ale podejrzewam, że błędu nie ma na twoim komputerze, ale na serwerze Apple iMessage gdzieś w chmurze.

Aby to naprawić, musisz mieć dostęp do ich serwerów, których nie masz.

Zasadniczo rozwiązaniem jest zaprzestanie korzystania z oprogramowania w wersji beta, jeśli martwisz się takimi usterkami.


9
To fatalna odpowiedź. I nie o to chodzi w tej społeczności! Nie krytykuj ludzi za korzystanie z oprogramowania w wersji beta. Jeśli nie wiesz, to po prostu idź dalej i pomóż tym, którym możesz!

To prawda, ale nie jest to również o wiele lepsza „konstruktywna” krytyka.
farsz

2
„Nie jestem pewien…” >> „Aby to naprawić, musisz…”> „Zasadniczo rozwiązaniem jest” - proszę opublikować odpowiedź tylko, jeśli znasz odpowiedź. (Nie chcę brzmieć szorstko, po prostu staram się być konstruktywny.)
sprytny

To najlepsza odpowiedź, biorąc pod uwagę, że żadna z pozostałych odpowiedzi nie działa, a Apple nie przejmuje się tym mniej.
jzadra
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.