iTunes U: Jak mogę wydobyć dźwięk z wykładów wideo?


2

Ściągam wiele wykładów z iTunes U. Problem polega na tym, że zazwyczaj pochodzą z wideo i nie ma wersji audio tylko dla wielu.

W jaki sposób mogę, korzystając z dowolnego oprogramowania dostępnego dla Snow Leopard, bezpłatnie lub za opłatą, wyodrębnić dźwięk z serii plików wideo i skończyć z serią plików audio?

Jakieś pomysły?

Odpowiedzi:3

Proponuję użyć Max lub ffmpegx , który jest GUI dla ffmpeg.

Możesz również użyć ffmpeg z powłoki:

for f in *.mp4; do ffmpeg -i "$f" -vn -c copy "${f%mp4}m4a"; done

-vn (brak wideo) usuwa strumienie wideo i -c copy wyłącza ponowne kodowanie dźwięku. Możesz zainstalować ffmpeg z brew install ffmpeg po zainstalowaniu Homebrew.


Rozwiązanie ffmpeg połączone z powyższym może umożliwić ekstrakcję dźwięku bez konieczności ponownego kodowania. Ergo, jest znacznie szybszy i wcale nie zmniejszy jakości.
mockman

1

Możesz zaimportować klip do iMovie, a następnie wyeksportować go jako plik audio AIF za pomocą funkcji eksportowania menu Quicktime iMovie Share. Następnie możesz zaimportować plik AIF do iTunes. Kiedy już znajdzie się w iTunes, możesz stworzyć znacznie bardziej kompaktową wersję MP3. Wszystko dość niewygodne. Szkoda, że ​​iTunes U nie tylko przesyła wersje audio wszystkich wykładów. Pliki wideo są duże i nieporęczne oraz trudne w użyciu na iPodzie.


1

Stare pytanie, ale jedno, które można zrobić, o którym nikt nie wspomniał, pobierz kilka Wykładów Wideo za pomocą Itunes U.

Dodaj wybory do listy odtwarzania w iTunes.

Kliknij prawym przyciskiem myszy listę odtwarzania i wybierz opcję Nagraj listę odtwarzania na dysk:

Pojawią się formaty płyt: Audio CD. i MP3 Cd.

wybranie jednej z tych opcji spowoduje usunięcie z płyty tylko dźwięku. Wybranie Mp3 CD spowoduje wyświetlenie listy plików MP3, które były dostępne.

Jedynym haczykiem jest to, że najpierw musisz je zapisać na dysku. Nie wymaga jednak żadnych narzędzi ani plików do pobrania, a jeśli Twój samochód nie ma łatwego podłączenia audio do iPhone'a, możesz je odtworzyć bezpośrednio z płyty CD.


0

Używam AudioHijack Pro, ale to kosztuje. Potrafię zgrać dźwięk z płyt DVD i strumieni internetowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.