Jak w pełni „odinstalować” aplikację w systemie OS X.


13

Tak więc jestem użytkownikiem Mac od około siedmiu miesięcy. Zastanawiam się, jak całkowicie usunąć aplikację.
Wiem, że wiele razy aplikacje pozostawiają dodatkowe śmieci na twoim komputerze; i usunięcie aplikacji z katalogu aplikacji nie powoduje jej całkowitego usunięcia. Zastanawiam się tylko, jak mogę „wyszukiwać i niszczyć” pliki pozostawione przez aplikacje.


1
Z doświadczenia wynika, że ​​najpopularniejsze miejsca, w których aplikacje zostawiają pliki, to ~ / Library / Application Support / AppName lub / Library / Application Support. Pliki preferencji są przechowywane w ~ / Library / Preferences.
Oczywisty

Odpowiedzi:


11

Jeśli aplikacja to sterownik lub jakiś hack systemowy, lepiej przeczytaj jej dokumentację lub skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej, aby dowiedzieć się, jak ją odinstalować.

W przypadku większości aplikacji wystarczy wyjść z aplikacji i przeciągnąć ją do kosza.

Większość aplikacji na Maca nie stworzy dodatkowego „śmieci”. Zostawi kilka plików konfiguracyjnych / etc, ale są one zwykle bardzo małe i chcesz, żeby tam były, na wypadek, gdybyś kiedykolwiek zdecydował się ponownie zainstalować aplikację.

Jeśli naprawdę chcesz się tego wszystkiego pozbyć:

Otwórz Finder i otwórz menu Go. Przytrzymaj klawisz Opcja, aby element menu Biblioteka był widoczny, i kliknij go.

Wpisz nazwę aplikacji w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu (np .: „TextMate”), a gdy wyświetli się w menu „Nazwa pliku zawiera: textmate”, kliknij ją. Domyślnie przeszukuje „Ten komputer Mac”, kliknij „Biblioteka”, aby przeszukać tylko folder, w którym byłeś przed rozpoczęciem wyszukiwania.

Upewnij się, że wszystko, co widzisz, jest powiązane z aplikacją i przenieś je do kosza. Po wybraniu pliku „Pasek ścieżki” w dolnej części okna poinformuje Cię, gdzie jest plik, co może pomóc ustalić, do której aplikacji należy.

Bądź ostrożny, modyfikowanie czegokolwiek w folderze Library może zepsuć twój system. Nie rób tego wcale, chyba że masz kopię zapasową do przywrócenia, aby coś poszło nie tak. Zwykle jest to dość bezpieczne, większość plików w folderze Library w folderze domowym użytkownika zostanie utworzona w razie potrzeby, jeśli coś ważnego zostanie usunięte.

Możesz również przeszukać cały system zamiast po prostu ~/Library, ale jeśli aplikacja zainstaluje coś gdzie indziej w systemie, to całkiem niezły znak, że powinieneś sprawdzić dokumentację pod kątem prawidłowej procedury odinstalowania i / lub skontaktować się z pomocą techniczną, aby upewnij się, że usunięcie tych plików jest bezpieczne bez zepsucia systemu.

Jeśli jesteś typem osoby, która regularnie instaluje losowe aplikacje z Internetu, a następnie usuwa większość z nich ... powinieneś przetestować te aplikacje na maszynie wirtualnej lub przynajmniej skorzystać z funkcji konta „Gość” (gdzie prawie wszystko jest usuwany zaraz po wylogowaniu).


7

Jeśli kupisz aplikację w Mac App Store, możesz ją całkowicie odinstalować za pomocą Launchpada. Kliknij i przytrzymaj, aby rozpocząć poruszanie aplikacjami, a następnie naciśnij X obok aplikacji, którą chcesz usunąć.

W przypadku aplikacji zainstalowanych poza Mac App Store używam AppZapper.


Co się stanie, jeśli już usunąłem aplikację i chcę po prostu usunąć dodatkowe śmieci?
James Litewski

1
Prawdopodobnie najprostszym sposobem będzie ponowna instalacja, a następnie użycie AppZapper.
Jay Thompson

2
Jeśli oprogramowanie zostało zainstalowane za pomocą .pkg lub .mpkg, możesz użyć polecenia terminalowego pkgutil. Użyj pkgutil --pkgs, aby wyświetlić listę wszystkich zainstalowanych pakietów, a następnie użyj pkgutil --files com.example.pkg, aby zobaczyć, gdzie pliki zostały zainstalowane. Następnie możesz usunąć te pliki.
Jay Thompson

Nie zalecałbym jednak robienia tego w ten sposób, chyba że masz pewność co do zmian w folderach systemowych.
Jay Thompson

W rzeczywistości użycie Launchpada do usuwania aplikacji powoduje jedynie usunięcie ładunku (folderu .app) i nie usuwa plików preferencji ani żadnego innego bałaganu, który mógł zostać zainstalowany. To jest identyczne z przeciąganiem aplikacji do kosza.

5

Używam AppTrap . I jest darmowy i instaluje panel wstępny. Ilekroć przenosisz aplikację do kosza, pojawia się pytanie, czy chcesz przenieść wszystkie powiązane z nią pliki do kosza. Działa naprawdę dobrze i bardzo go polecam.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy znajdzie pliki powiązane z aplikacjami, które już odinstalowałem?
James Litewski

Nie, aplikacja musi zostać zainstalowana, a następnie usunięta, gdy AppTrap jest aktywny. Możesz jednak spróbować ponownie zainstalować aplikację, a następnie usunąć ją ponownie.
afragen

@ James Jestem pewien, że tak nie jest. Jeśli masz coś, co usunąłeś przed zainstalowaniem AppTrap, nie zostanie to złapane.
daviesgeek

1

01) Możesz ręcznie odinstalować aplikacje, ale wymaga to solidnej znajomości twojego systemu plików i w zależności od oprogramowania czasami nie ma to większego sensu, ponieważ niektóre programy są głęboko zagnieżdżone w twoim systemie. (czasami wymaga również dostępu do konta root.

02) możesz oczywiście użyć oprogramowania, które faktycznie pozwala zobaczyć, gdzie w systemie znajduje się każdy plik związany z zainstalowaną aplikacją. Ma to sens dla początkujących, a nawet zaawansowanych użytkowników.

Z doświadczenia mogę zasugerować:

CleanApp lub TrashMe (zalecane)

iTrash lub AppDelete lub AppCleaner (nie mogę wiele o nich powiedzieć)

niektóre są dostępne do wypróbowania, więc możesz je przetestować przed zakupem !!


Jednak opinie sugerują, że aplikacje nie rób 2 np macworld.com/article/151403/2010/05/... i rixstep.com/4/2/20100529,06.shtml
user151019
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.