Potrójny rozruch (Lion, Win7, Ubuntu)


4

Obecnie mam MacBooka Pro skonfigurowanego do podwójnego rozruchu OS X Lion i Windows 7. Jestem w trakcie projektu rozwojowego, w którym muszę napisać niestandardowe oprogramowanie, które zależy od zastrzeżonych sterowników, które działają tylko w systemie Linux. Używam vm, ale robi się nudno. Byłoby miło móc natywnie uruchomić system Ubuntu.

Obecnie mam jeden dysk 500 GB, który ma 130 GB partycję Windows 7 (bootcamp), partycję odzyskiwania Lion i moją partycję Lion OS X z pozostałą przestrzenią. Gdy próbuję podzielić przestrzeń na partycje, pojawia się komunikat „Partycja nie powiodła się, nie można zmodyfikować mapy partycji, ponieważ nie powiodła się weryfikacja systemu plików”.

Robię to za pomocą Narzędzia dyskowego uruchomionego z dysku flash odzyskiwania Lion. Pierwsza pomoc nie pokazuje błędów na dysku, ale i tak go naprawiłem, a mimo to otrzymuję ten sam błąd podczas próby partycjonowania.

Jako ostatni wysiłek pomyślałem, że może to mieć związek z fragmentacją wolnego miejsca, więc zdefragmentowałem dysk (wbrew mojej lepszej ocenie) za pomocą iDefrag, powtórzyłem powyższy proces z dysku odzyskiwania USB i nadal otrzymuję ten sam błąd.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na uzyskanie 4 partycji: OS X, Lion Recovery, Windows 7, Ubuntu Linux (bootowanie przy użyciu refit) bez konieczności czyszczenia wszystkiego i przeładowywania (ponowne ładowanie OS X i Windows 7 byłoby nieprzyjemne)?

Odpowiedzi:


2

Powinieneś być w stanie użyć iPartition do rozwiązania tego problemu. Miałem wiele sukcesów z ponownym partycjonowaniem dysków, które zawiodły podczas próby użycia Narzędzia dyskowego. Zależy to również od schematu partycji na dysku. Jeśli schemat nie obsługuje partycjonowania, będziesz musiał wyczyścić dysk i zacząć od nowa.

Sugerowałbym schemat partycji GUID.


0

Nie mogę bezpośrednio mówić o tym, jak to działa w Lionie, ale w wersji 10.6.8 nie można partycjonować dysku startowego w locie. Najpierw musisz usunąć i ponownie zainstalować. Podczas wstępnej procedury instalacji użyj Narzędzia dyskowego, aby podzielić dysk na partycje i sformatować go tak, jak chcesz. Państwo może użyć Boot Camp założyć partycje ex post facto, lecz ogranicza się do Boot Camp tylko (jeszcze raz, to jest w stosunku do Snow Leopard, ale wyobrażam sobie, że proces jest taka sama dla Lwa).
Mam nadzieję, że się mylę, abyś nie musiał spędzać godzin na ponownej instalacji swoich rzeczy. Powodzenia!


0

Podziel dysk na partycje, gdy jesteś na nim uruchomiony, a nie z dysku odzyskiwania.


Nie próbowałem tego, ale może to być bardzo zły pomysł.
Thorbjørn Ravn Andersen

Jeśli nie zrobisz tego w ten sposób, pojawią się błędy „nie można odmontować dysku”.
Samantha Catania

chcesz partycjonować dysk rozruchowy? wypróbowany?
Thorbjørn Ravn Andersen

Tak, zmieniam partycjonowanie dysku rozruchowego za każdym razem, gdy wychodzi nowy osx, więc testuję go trochę przed przeniesieniem wszystkiego
Samantha Catania
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.