Jak zatrzymać iPhone 3G przed użyciem danych komórkowych?


17

Moja żona odziedziczyła mój iPhone 3G i korzysta z kilku megabajtów danych GPRS co miesiąc, mimo że celowo nie korzysta z usług, które kosztują dane mobilne. Problem polega na tym, że nie ma planu transmisji danych, więc te kilka MB kosztuje tyle samo, co kilka gigabajtów z planem transmisji danych.

1: Jak mogę skonfigurować iPhone 3G (OS 3.1.3), aby absolutnie nigdy nie wysyłał ani nie odbierał żadnych danych poza Wi-Fi?

2: Co także wysyła / odbiera te dane GPRS, jeśli nie jest to użytkownik? Moja żona nigdy nie uruchamia przeglądarki internetowej ani innych aplikacji wymagających Internetu.

Proszę nie sugerować po prostu oczywistego planu transmisji danych, ponieważ moja żona go nie chce . Chce używać tej rzeczy jako telefonu komórkowego i do wysyłania wiadomości tekstowych, ale z pewnością absolutnie pozytywnie nie ma Internetu, poczty elektronicznej ani niczego innego, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest w sieci Wi-Fi w naszym domu.

Myślałem, że całkowicie wyłączyłem komórkową transmisję danych. Oto, co do tej pory zrobiłem (napisane z mojej pamięci, może być niedokładne):

Ustawienia> Ogólne> Sieć:
- włącz 3G = wyłączony
- dane komórkowe = wyłączony
- roaming danych = wyłączony

Ustawienia SB:
- 3G = wyłączone
- dane = wyłączone
- bluetooth = wyłączone
- lokalizacja = wyłączone

W oparciu o to wszystko, cholerna rzecz powinna korzystać tylko z Wi-Fi, ale jakoś wykorzystuje dane GPRS. Argh!

Rozwiązanie:
Cóż, nie udało mi się wyłączyć użycia danych mobilnych pomimo wszystkich bardzo przydatnych i pomocnych sugestii. Zamiast tego rozmawiałem z dostawcą, który zaoferował mi 8 miesięcy 1 GB miesięcznie za darmo, a potem mogę go anulować lub kontynuować za 7 € miesięcznie (lub jakąkolwiek stawkę w tym czasie) . Zwrócili mi także pieniądze na koszty danych z ostatniego rachunku. Bardzo dobra obsługa klienta, dziękuję tele.ring Austrii.


To nie jest bezpośrednia odpowiedź, ale odniosłem wielki sukces, używając aplikacji netstat do skorelowania użytkowania aplikacji z połączeniami sieciowymi. W niektórych trudnych przypadkach, płacąc za tryb delta i funkcje tła, można wykryć i śledzić użycie, ustawiając pułapkę do monitorowania każdego połączenia. Dla mnie ta aplikacja to dobrze spędzony czas i pieniądze.
bmike

Odpowiedzi:


10

W moim kraju (Australii) jesteśmy w stanie poprosić operatora sieci komórkowej o wyłączenie danych na naszych kontach, aby upewnić się, że nie możemy ich w ogóle użyć, a zatem nie możemy zostać obciążeni za nie niechętnie. Może warto zadzwonić do dostawcy i zapytać, czy mogą wyłączyć usługę danych.


Powinienem to zrobić od samego początku !! Właściwie to właśnie do nich zadzwoniłem i zamiast zapobiec zużyciu danych, dali mi 8 miesięcy 1 GB miesięcznie za darmo .... bardzo dziwne, ale „rozwiązało” mój problem :-)
Torben Gundtofte-Bruun

8

To dość dziwne. To powinno było to zrobić:

  • włącz 3G = wyłączone
  • dane komórkowe = wyłączone
  • roaming danych = wyłączony

Jedyne, co mogę wymyślić, to może wizualna poczta głosowa? Jeśli masz to włączone i działa, to używa danych. Spróbuj to wyłączyć. Jeśli nie, to nie jestem pewien, na czym polega problem, ale sugeruję, aby zadzwonić do swojego operatora i poprosić go o zablokowanie danych po ich stronie, abyś nie został obciążony opłatą.


Dziękujemy za potwierdzenie, że moje ustawienia powinny działać! Tak, będę musiał poprosić przewoźnika o wyłączenie. Prawdopodobnie nie zrobią tego, ponieważ bogacą się ode mnie. Na pewno nie jest to wizualna poczta głosowa; Nie jestem w USA i to jedyne miejsce, które działa, afaik.
Torben Gundtofte-Bruun,

2
W rzeczywistości wizualna poczta głosowa jest dostępna u wielu operatorów spoza USA.
MJeffryes

7

Możliwe jest posiadanie iPhone'a bez danych tylko z głosem.

Bądź ostrożny, próbując skonfigurować to samemu przez telefon. Wiadomo, że telefony wykorzystują dane (i ładują się), nawet jeśli wszystkie opcje telefonu zostały ustawione tak, aby nie wykorzystywać danych.

Najlepiej jest zadzwonić do operatora i poprosić go o wyłączenie wszystkich danych z ich końca.


3
Chciałem dodać to samo ostrzeżenie. IPhone'om nie można zapobiec wysyłania i odbierania danych bez względu na to, jak bardzo starasz się wyłączyć usługi danych! Więc jeśli twój plan głosowy zezwala na dane, ale jako osobny koszt, to będzie cię kosztować fortunę !! Jedyną opcją jest wyłączenie przez dostawcę danych.
Torben Gundtofte-Bruun

Zależy to od operatora i ich ustawień APN. Mój iPhone, który nie był objęty planem transmisji danych, ponieważ właśnie go zmieniałem, po prostu odmówił połączenia przez 3G i nic nie zapłacił bez konieczności wyłączania danych.
Agos,

4

Zmiana APN (jeśli masz dostęp do tych ustawień, AFAIK niektórzy operatorzy blokują to konkretne menu) na jakiś losowy zestaw znaków (fałszywy APN) wyłączy całą transmisję danych. Jednak za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do Internetu, iPhone wyświetli komunikat informujący, że nie subskrybujesz komórkowej usługi danych.

Możesz również zmienić go na fałszywy, nawet jeśli Twój przewoźnik zabronił dostępu do tego ustawienia, odwiedzając stronę http://www.unlockit.co.nz/ za pomocą iPhone'a i umożliwiając zainstalowanie fałszywych ustawień dla Ciebie.


3

Mogę dodać kilka rzeczy, które mnie niepokoiły, gdy robiłem to samo.

  1. Musiałem przejść do ustawień sieciowych operatora i usunąć użytkownika / przepustkę do sieci „EDGE”. Wstawienie fałszywych informacji w ogóle uniemożliwiło iPhoneowi połączenie.

  2. Poczta głosowa Tutaj w Hiszpanii mamy wizualną pocztę głosową (podobnie jak inne kraje UE). Wyłączyłem też pocztę głosową (możesz wpisać polecenie ##, które możesz wpisać w swojej firmie).

Pomimo tego, że wszystko zostało wyłączone, telefon, zwłaszcza poczta, próbował zrobić różne rzeczy, ale po pierwszym zdarzeniu zaczął się nie udawać (dając mi irytujące okienko, które nie mogło się połączyć). Więc poszedłem naprzód i zatarłem ustawienia poczty i tak dalej.

Od tego czasu jest cicho. ;)


Nie mamy tutaj wizualnej poczty głosowej. Zepsułem ustawienia sieciowe, ale bezskutecznie. Dziwny.
Torben Gundtofte-Bruun

3

Możesz wyłączyć komórkową transmisję danych w Ustawieniach.

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Sieć i ustaw przełącznik Dane komórkowe / komórkowe w pozycji „Wył.”

Zobacz ten Wkazówka firmy Apple na co dokładnie wyłączenie danych komórkowa wpływa.


może to być wersja systemu operacyjnego iPhone'a (3.1.3), ale w sieci mam tylko 4 następujące opcje: Włącz 3G, roaming danych, VPN i Wi-Fi.
Meringros,

Masz rację, jest to funkcja iOS 4.0. Zobacz tutaj theiphoneguru.net/2010/07/22/… dlaczego nie zaktualizujesz?
conorgriffin

2
Nie polegaj na tym ustawieniu ...! Wiem z własnego doświadczenia, że ​​iPhone zużywa dane, nawet gdy wszystkie usługi wykorzystujące dane są wyłączone. To może stać się bardzo drogie!
Torben Gundtofte-Bruun

2

Właściwie jest jedna rzecz, którą możesz zrobić, a to zepsuło ustawienia operatora. APN jest tutaj słowem kluczowym. W obszarze Ustawienia / Ogólne / Sieć powinieneś mieć menu Dane komórkowe . Jeśli nie masz (a prawdopodobnie nie masz), wyszukaj APN na cydii. Powinieneś znaleźć coś, co umożliwi to. Następnie wyczyść wszystkie pola w tym menu.

Inną opcją byłoby przejście do www.iphone-notes.de/mobileconfig lub innych podobnych stron na twoim iPhonie i zainstalowanie nieprawidłowego ustawienia operatora. Nie jestem pewien, czy to załatwi sprawę , ale z odpowiednim niestandardowym .mobileconfig jestem pewien, że mógłbyś.

Powodzenia! ;)


Już to zrobiłem - wszystkie pola internetowe i MMS były wypełnione oczywiście nieprawidłową wartością, xyzzyale nadal łączyłaby się co godzinę przez kilka kilobajtów. Zaczynam wierzyć, że iPhone po prostu nie jest zaprojektowany tak, by być całkowicie offline (co ma sens, przyznaję).
Torben Gundtofte-Bruun

@torbengb dobrze, jeśli to nie zadziałało, jedyne, co sądzę, to to, że wciąż wysyła dane za utracone urządzenie iPhone, które może je odzyskać. ale nadal jest dziwne, w jaki sposób będzie w stanie wysyłać dowolne dane, nie wiedząc, dokąd. jak mierzysz, czy dane są przekazywane?
cregox

Pomiary: 1) aplikacja Ustawienia informuje o zużyciu danych mobilnych. Oznacza to, że wysłano i odebrano około 170 kB. 2) rachunek miesięczny dostawcy. Oznacza to 14 MB na ten sam okres! Nie mam pojęcia, jakie dane zostały wysłane lub odebrane, jaka aplikacja (lub „funkcja” systemu operacyjnego) to zrobiła i dlaczego.
Torben Gundtofte-Bruun

@torbengb Cóż, jeśli chodzi o rachunek miesięczny, bardzo trudno jest wiedzieć, co to znaczy na pewno. Możesz być pewien, że to wina iPhone'a, pozostawiając kartę SIM w innym telefonie na cały okres rozliczeniowy miesiąca. Z drugiej strony ustawienia nigdy się nie zmieniają, jeśli po prostu używam SBSettings, aby wyłączyć 3G, dane komórkowe i nic więcej. Więc naprawdę masz jakieś dziwne zachowanie.
cregox

1

Jeśli twoja żona skonfigurowała konto e-mail: czy ustawienia „pobierania” są ustawione na „ręczne”?


Tak, jest to instrukcja ręczna, a ustawienia sieciowe są celowo zniekształcone, aby uniemożliwić jej działanie.
Torben Gundtofte-Bruun

1

Spróbuj wyłączyć usługi lokalizacyjne i sprawdź, czy to pomoże. Jeśli dobrze pamiętam, iPhone 3G wspierał GPS , więc może używać połączenia danych, aby pomóc w akwizycji satelitarnej.

„Samodzielne” lub „autonomiczne” operacje GPS wykorzystują sygnały radiowe z samych satelitów. A-GPS dodatkowo wykorzystuje zasoby sieciowe do szybszej lokalizacji i wykorzystania satelitów, a także lepiej w złych warunkach sygnału. [...] Wspomagany system GPS może rozwiązać te problemy, wykorzystując dane dostępne z sieci.


Tak, ma wspomagany GPS, ale nie powinien używać GPRS. Ponadto myślę, że chcą, aby GPS działał tak, jak powinien, bez zużycia danych.
cregox

Usługi lokalizacyjne były wyłączone przez cały czas i nigdy nie uruchomiono żadnych aplikacji rozpoznających lokalizację.
Torben Gundtofte-Bruun

0

Możesz zadzwonić do operatora i poprosić go o zablokowanie wszystkich danych z karty SIM.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.