Które wewnętrzne napędy Blu-ray są kompatybilne z komputerem Macbook Pro unibody?


19

Wymiary

Znalazłem (nietypowe) wymiary:

  • Obciążenie gniazda 9,5 mm

Oprogramowanie

Na Maca dostępne jest bezpłatne oprogramowanie odtwarzacza Blu-ray, a Toast Titanium 11 może nagrywać dyski Blu-ray.

Jak się okazuje, istnieje tylko kilka napędów Blu-ray, które są kompatybilne (pod względem wymiarów) z komputerem MacBook Pro unibody, a brak wsparcia Apple dla tego nośnika sprawia, że ​​obsługa sterowników, powiązane oprogramowanie i inne wymagania sprawiają, że wiarygodne informacje na temat korzystania z Dysk BlueRay z systemem OS X i komputerami Mac trudno dostępny.

Pytanie

Skąd mam wiedzieć, czy określone wewnętrzne napędy Blu-ray będą działać, gdy zostaną zainstalowane w MacBooku Pro? (przydadzą się oba znane modele, które działają z konkretnymi odpowiedziami na system operacyjny i odpowiedziami, aby wyjaśnić to ogólnie)


2
Myślę, że to dobry przykład pytania sprzętowego dla witryny. Jest specyficzny, skierowany do oczywistej potrzeby i pozwoli na kilka odpowiedzi, które są kompatybilne z oprogramowaniem (lub wymieniają ograniczenia niektórych napędów, gdy są używane w MacBooku Pro w wersji Unibody)
bmike

@bike Jest to jedno z tych pytań, w których chciałbym zagłosować, aby ponownie otworzyć przed zamknięciem (jeśli zostanie zamknięty) tylko po to, aby piłka się potoczyła.
CajunLuke

Prawdopodobnie jestem zdezorientowany, ale nie rozumiem, w jaki sposób dysk może mieć wymiary 5 x 5 x 0,5 cala i mieć dowolny inny wymiar 9,5 cala. : S
Dan J

@DanJ Dzięki za podpowiedź. Ten automat ma wysokość 9,5 mm. To właściwie 0,37 cala, a nie 0,5 cala.
gentmatt,

Wąskie napędy mają grubość 12,7 mm; Dyski Super-slimline mają grubość 9,5 mm (pasują do obecnych przenośnych komputerów Mac mniejszych niż 17 ") - i potrzebujesz mechanizmu szczelinowego, bez tacy
iolsmit

Odpowiedzi:


6

Poniższy YouTube wideo przez breakbeet808 potwierdza, że

... Jest to możliwe dzięki napędowi BD-ROM Panasonic / Matshita UJ167 9,5 mm i / lub napędowi nagrywarki BD UJ-267 oraz dodatkowemu oprogramowaniu: Mac Blu Ray Player firmy MacGo.

Te napędy Blu-ray nie są jednak „w 100% bezpośrednim zamiennikiem wymiany”:

Istnieje niewielka różnica w przypadku niektórych punktów montażowych na górnej stronie napędu. Problem rozwiązano przez zamianę górnej obudowy napędów.
(patrz „Jak zaktualizować do napędu Panasonic / Matshita UJ167”)

Po zakończeniu aktualizacji OS X „rozpozna dyski Blu-ray i będzie dostępny dla systemu plików jak każdy inny dysk optyczny”.


Jak zaktualizować do napędu Panasonic / Matshita UJ167

Może to spowodować utratę gwarancji. Spróbuj tego na własne ryzyko.

  1. Usuń oryginalny napęd superdrive. (Możesz na przykład postępować według instrukcji ifixit .)
  2. Zdejmij górną metalową obudowę samego napędu, wykręcając cztery śruby. Będziesz także musiał odkleić pasek srebrnej taśmy łączącej górną i dolną powłokę. Ujawni to wewnętrzne wnętrzności superdrive. To ta górna metalowa skorupa, którą musimy zachować, ma otwory montażowe w odpowiednich miejscach, więc uważaj, aby jej nie uszkodzić. Nie dotykaj żadnych elementów wewnątrz napędu. Być może zechcesz sprawdzić, jak to zrobić, trochę trudno jest uwolnić go z powodzeniem.
  3. Teraz w ten sam sposób zdejmij górną metalową obudowę nowego napędu Blu-ray.
  4. Zamień te górne metalowe osłony i ponownie skręć dyski. Górna metalowa skorupa oryginalnego napędu Superdrive powinna teraz znajdować się na nowym napędzie Blu-ray.
  5. Teraz również wymień mały wspornik montażowy w kształcie litery Y od strony wtykowej superdrive i przykręć go do nowego napędu Blu-ray - te dwa otwory na śruby już dokładnie pasują.
  6. Ostrożnie odłącz elastyczny kabel do transmisji danych od starego napędu Superdrive i podłącz go do nowego napędu Blu-ray.
  7. Zainstaluj ponownie napęd Blu-ray.

Świetny przewodnik - ale jakie są twoje przemyślenia na temat napięcia / prądu - obawiam się, że blu-ray może wymagać wyższego napięcia / prądu niż oryginalny napęd optyczny dostarczany z tymi urządzeniami. Czy może to przeciążać płytę główną i spowodować niestabilność lub, w najgorszym przypadku, nieodwracalne uszkodzenie - z powodu wypalenia się komponentów?
therobyouknow

2
Wszystkie urządzenia używają standardowego interfejsu SATA. Standard SATA definiuje również wartości napięcia i prądu dla urządzeń. Nowe urządzenie, które instalujesz, nie powinno mieć wpływu na płytę główną ani powodować żadnych szkód, ponieważ pozostanie w zakresie napięcia i prądu SATA. Nie może pobierać większego prądu ani wyższego napięcia, ponieważ płyta główna go nie dostarcza. W najgorszym przypadku urządzenie nie będzie działać, a główny system pozostanie bezpieczny.
andrewleung

Aktualizacja: Zainstalowałem Panasonic / Matshita UJ-267 w moim 17-calowym MacBookPro z połowy 2010 roku. To świetny przewodnik: eshop.macsales.com/installvideos/… (nie kupiłem u nich ani nie pracuję od nich. ) Ale uważaj na wkręty bez gwintu, szczególnie te w wewnętrznym wsporniku, forums.macrumors.com/showthread.php?t=1464988 - Miałem ten problem i myślałem, że to koniec. Ale podążam za tym samym rozwiązaniem i po prostu wycinam wewnętrzny wspornik z obcinakami do drutu, dzięki czemu mogłem go przesunąć, aby w razie potrzeby odkręcić kolejną śrubę, plastik jest miękki i nie pęka
therobyouknow

Nagrywarka Blu-ray UJ-267 BD-R / BD-RE Blu-ray (jest to także nagrywarka CD / DVD) jest rozpoznawana zarówno w systemie Mac OS 10.10 Yosemite, jak i Windows 7 za pośrednictwem BootCamp. Bardzo szczęśliwy, mimo że musiałem przełamać wspornik w środku, aby móc go przesunąć, aby dostać się do śruby, ponieważ odkręciłem jedną ze śrub wspornika (metal wydaje się bardzo miękki). Ale to tylko wewnętrzny wspornik (mógłbym później skleić go ze sobą), bez uszkodzenia funkcjonalności MacBookPro lub wyglądu zewnętrznego.
therobyouknow

Z zapasowym oryginalnym napędem SuperDrive (DVD + RW), który usunąłem, kupiłem zewnętrzny slot USB ładujący slim caddy / obudowę: amazon.co.uk/dp/B00EXPJ94G/ref=pe_385721_37986871_TE_item
grzybouknow

3

Edycja: Dyski Slimline mają grubość 12,7 mm; Dyski Super-slimline mają grubość 9,5 mm (pasują do obecnych przenośnych komputerów Mac mniejszych niż 17 ")

Fizycznie te dwa powinny pasować do wąskich wymiarów (12,7 mm) - nie wiem o obsłudze oprogramowania (myślę, że trudno będzie znaleźć kogoś, kto faktycznie korzysta z wewnętrznego napędu Blu-ray w przenośnym komputerze Mac):

TEAK BD-C24SS-A Płaski napęd combo BD

  • Slot Load «Combo-drive», odtwarza dyski Blu-ray (bez kodowania dla Blu-ray), zapisuje dyski DVD i CD


Sony BD-5850H wąska nagrywarka BD

  • Mechanizm ładowania szczelin, maks. 6x odczyt BD, 6x zapis BD, Max. 8x DVD +/- R odczyt / zapis, interfejs S-ATA

Sony BD-5850H wąska nagrywarka BD

Trzeba będzie usunąć plastikową ramkę / osłonę (co zwykle nie jest zbyt trudne).


Wygląda na to, że oba dyski są już „nagie” - tzn. Nie ma skrzynki, którą można by usunąć. Ale wtedy przyciski sprzętowe zapobiegną instalacji w MBP.
gentmatt

@gentmatt - najgorszy przypadek, w którym można odpiąć plastikową osłonę i wylutować przycisk.
Robin Whittleton

@iolsmit - niestety oba są zbyt grube na 12,7 mm.
Robin Whittleton

@Robin - masz rację. Format 9,5 mm jest również nazywany super-cienkim. Nie byłem świadomy tego nowego formatu. Wygląda na to, że nie ma jeszcze dostępnego super-cienkiego napędu BD typu slot-load. Niektóre super-smukłe podajniki tacy
iolsmit

3

Cudowne pytanie! Chcę zrobić to samo i trudno mi było znaleźć odpowiedni dysk, aby karta bezprzewodowa dobrze pasowała do góry. Więc po krótkich poszukiwaniach, tutaj jest zarówno Panasonic, jak i wspomniany wcześniej dysk Sony , oba powinny pasować idealnie (z niewielkim przerzedzeniem, czyli usunięciem płyty czołowej Sony). Więc teraz mamy napęd. Jeśli zamierzasz to zainstalować samodzielnie, w iFixit znajdziesz świetny przewodnik dotyczący wymiany dysku . Na szczęście Apple ma standard, a każdy MacBook 2009 lub nowszy będzie miał podłączenie SATA, które pasuje do naszych zastępczych napędów Blu-ray. Jeśli chodzi o oprogramowanie, sieć jest nieskończonym źródłem kompatybilnego oprogramowania. Chociaż VLC to świetny odtwarzacz multimedialny, który poradzi sobie z odtwarzaniem Blu-ray zgodnie z wygodnym GUI.


2

W przypadku oprogramowania muszę powiedzieć, że nie będzie można odtwarzać napędu Blu-Ray na komputerze Mac, ponieważ nie jest on dekoderem dla systemu Mac OS X.
Możesz jednak odtwarzać filmy Blu-Ray za pomocą systemu Windows. I oczywiście niektórzy sprytni faceci znaleźli rozwiązanie, aby odtwarzać filmy Blu-Ray na komputerze Mac.

Jeśli chodzi o sprzęt, wydaje się, że trudno jest znaleźć wewnętrzny dysk o wysokości 9,5 mm pasujący do 15-calowego MacBooka Pro. Spójrz na to zdjęcie z obsługiwanymi modelami:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygląda na to, że Apple z zapałem w projektowaniu najcieńszych notebooków praktycznie uniemożliwił zainstalowanie wewnętrznego napędu Blu-Ray w komputerze MacBook Pro firmy Unibody.

Niektóre mają wysokość 12,5 mm, ale zmieszczą się tylko w 17-calowym MacBooku Pro. A skoro wspomniałeś o wysokości 9,5 mm, zakładam, że mówisz o 15-calowym MacBooku Pro.

Więc moim zdaniem nie można zamontować wewnętrznego napędu Blu-Ray w 15-calowym MacBooku Pro Unibody. To tak, jak kiedyś powiedział Steve Jobs, że Blu-Ray jest woreczkiem bólu (zaimplementowanie go w komputerze Mac).

Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na zewnętrzny. Poleciłbym ten o maksymalnej wszechstronności, jeden z łącznością Firewire, USB i eSATA.


Dziękuję za odpowiedź. Niestety, OWC nie wspomina o MacBookach Pro. Nie wspominają również o wewnętrznych napędach Blu-ray dla innych mobilnych komputerów Mac. Nagrody musiałyby być znacznie wyższe.
gentmatt

Więc mówisz ...?
Michiel

1
OSX będzie odczytywał i zapisywał dyski z danymi Blu-ray, a VLC ma początkową obsługę odtwarzania wideo Blu-ray.
Robin Whittleton

1

Szybkie spojrzenie na OWC nie pokazuje żadnych wewnętrznych napędów BR dla przenośnych komputerów Mac, tylko w formacie 5,25 ". CDW pokazuje tylko jeden model wewnętrznego napędu BR, i wątpię, by działał dobrze w niczym innym niż zamierzonym laptopie.

Więc nie sądzę, żeby istniał kompatybilny produkt.

To powiedziawszy, mam zewnętrzny dysk LaCie BR , którego czasami używam z moim MBP 15 ", a także innymi komputerami Mac w moim biurze (w tym serwerami plików). To nie jest wewnętrzny, ale jego mały, szybki i niezawodny.


Ten powinien pasować do MBP.
gentmatt

To jest napęd ładowania tacy.
Robin Whittleton

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.