Administracja iOS: zarządzanie flotą / zdalna konfiguracja / zdalne sterowanie ** bez jailbreak **


10

Posiadam flotę ponad 10 urządzeń iOS (iPhone 3GS, 4, 4S, iPad2 ...) do zarządzania, konfiguracji itp.

Często użytkownicy są bardzo zagubieni w konfiguracji i użytkowaniu (konfiguracja urządzenia, poczta e-mail, synchronizacja kalendarza, instalacja i użytkowanie aplikacji ... Mam nawet pytanie typu „ Jak mogę wysłać moje zdjęcie pocztą e-mail? ” Lub „ Jak przenieść ten plik PDF? ”.).

Nie mogę pozwolić sobie na jailbreakowanie profesjonalnych urządzeń, więc jest to ograniczenie wygórowane.

Poszukuję rozwiązania, które poprowadzi ich najprościej, starając się wyjaśnić im, co robić przez telefon.

Do tej pory nie znalazłem nic lepszego niż wysłanie im zrzutu ekranu za pośrednictwem IMessage, i jest to bardzo pracochłonne.
Co więcej, nawet przy szczegółowych zdjęciach użytkownicy regularnie popełniają błędy, które mogą jeszcze bardziej skomplikować sprawę!

Tak więc, jeśli istnieje bezpieczny i legalny sposób, bez jailbreaka , aby uzyskać zdalny dostęp lub możliwość (nawet ograniczoną) zdalnej konfiguracji urządzenia z systemem iOS, byłoby to dla mnie rozwiązaniem.

Chociaż idealnym rozwiązaniem byłoby przejęcie zdalnego sterowania (takiego jak VNC lub TeamViewer), interesuje mnie każda drobiazg, z pomysłem takim jak możliwość wysyłania plików automatycznej konfiguracji przez iMessage.
Lub cokolwiek innego, co możesz pomyśleć ...

Nawet aplikacje komercyjne, ponieważ wszystko to jest bardzo czasochłonne.

Niemal żałuję dni Windows Phone 6. *, w których można było przesyłać zasady bezpieczeństwa i korzystać z innych narzędzi korporacyjnych bardzo pomocnych w takich przypadkach ...

W każdym razie z góry dziękuję za wszelką pomoc, której możesz udzielić!

Odpowiedzi:


7

Jest teraz 2017, więc jest to o wiele łatwiejsze niż w 2012 roku.

Zacznij od:

Oba można rozpocząć bezpłatnie, dobrze udokumentowane, zdolne w dłuższej perspektywie. Kiedy zaczynasz pracę z tym, czego potrzebujesz, sprawdź, czy być może inne rozwiązanie lub kombinacja rozwiązań nie ma sensu dla twojego budżetu, liczby urządzeń i zestawu umiejętności.


Dla osób zainteresowanych tym, jak było w 2012 r. I następnych kilkudziesięciu miesiącach, zarządzanie systemem iOS było nieco trudniejsze, ponieważ narzędzia i sam system iOS nie miały haczyków i dojrzałości dla tej funkcji. Wówczas najtańszym sposobem zarządzania urządzeniami mobilnymi z iOS jest skorzystanie z narzędzia konfiguracyjnego iPhone'a . Jest bezpłatny, działa na komputerach Mac i PC z systemem Windows. Możesz także wysyłać profile i hostować profile konfiguracji w tradycyjnych rozwiązaniach do udostępniania plików i Internetu. Dziwi mnie, że nadal nazywa się to narzędziem „iPhone”, ponieważ dawno temu stało się narzędziem do konfiguracji profilu iOS.

Bezpłatną metodą wsparcia byłyby FaceTime i iMessages, a użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnych samouczków Apple, przewodników oraz kultowych sklepów i szkoleń. W przeszłości niektóre firmy wolą zapisać się na wspólne przedsięwzięcie na szkolenie, na którym Twój główny zespół może uzyskać spersonalizowane szkolenie na poziomie biznesowym od Apple.

Kolejnym poziomem zarządzania urządzeniami mobilnymi będzie Lion Server lub jedno z płatnych rozwiązań MDM, takich jak Robot Cloud, w którym możesz zacząć korzystać z MDM za 5 USD miesięcznie, zanim zdecydujesz, czy Twoje miejsce pracy potrzebuje dodatkowych funkcji pełnego pakietu zarządzania, takiego jak Rozwiązania Caspar Suite lub Mobile Iron firmy JAMF Software .

Bez względu na to, czy korzystasz z profili utworzonych przez Narzędzie konfiguracji, czy z rozwiązania serwerowego, które łączy się z usługą powiadomień push firmy Apple ( APNS ), dzięki czemu możesz wypychać zdalne czyszczenie i zdalne aktualizacje urządzeń w terenie - wszystkie te rozwiązania MDM korzystają z wbudowanego systemu iOS haczyki związane z zarządzaniem oraz różne koszty i wydatki na zakup, naukę i automatyzację kontroli zmian na 10 lub 10 000 urządzeniach z iOS.

Zacznij od małego i zastanów się, że Twoi użytkownicy będą bardzo zmotywowani do samodzielnego uczenia się. Będziesz chciał upewnić się, że masz otwarte kanały opinii i uczyć się od nich. Wdrożenia iOS zazwyczaj powodują mniej problemów informatycznych niż wielu się spodziewa, a duża część uczenia się i wsparcia może być dostosowana do indywidualnych potrzeb, na żądanie i w razie potrzeby. Dostarczenie iPadów w ręce decydentów i wsparcie osób na wiele miesięcy przed wdrożeniem na szeroką skalę jest kluczowe dla zachowania zwinności i uniknięcia podejmowania decyzji, zanim dowiesz się, jak urządzenia działają w środowisku pracy. Małe programy pilotażowe są również idealne do mierzenia i dostosowywania wdrażania, gdy nie masz pewności, jak ostatecznie będziesz zarządzać tymi urządzeniami. Poczekaj, wdrożenie systemu iOS to świetna zabawa.


+1 za narzędzie do konfiguracji iPhone'a , dziękuję bardzo ! Będzie to dla mnie bardzo pomocne, ale na razie nie chce się uruchamiać na pulpicie Windows. Spróbuję to naprawić później i wypróbuję na moim MacBooku Pro, ale wygląda to bardzo obiecująco! O użytkownikach „ Twoi użytkownicy będą bardzo zmotywowani do samodzielnego uczenia się ”, ROFFL! Jeśli twoi użytkownicy są tacy, jakie masz szczęście ... Moje są jak „ Co? Smartfon? Oddaj mi moją starą Nokię!
Pascal Qyy

Uwielbiam, gdy moi użytkownicy informują mnie o swoich nastrojach. Ci, którzy narzekają, mówią mi, jak bardzo są przepracowani. Moja praca jest niesamowita, kiedy mogę bardziej skupić się na tym, co trzeba załatwić, i kiedy ludzie wybierają się z tej grupy, przynajmniej nie muszę zgadywać, gdzie oni są. Rzeczywiście ROFL. Niektórych przypadków nie da się zapisać i cała grupa musi pracować, aby uniknąć opisanej sytuacji. Powodzenia w utrzymywaniu głowy nad wodą.
bmike

@bike Adres URL narzędzia konfiguracyjnego iPhone'a w tobie odpowiedź przekierowuje obecnie niepoprawnie (być może z powodu aktualizacji witryny Apple), możesz to zaktualizować. Dzięki.
AnBisw,

@ Annjawn ta aplikacja nie jest już wydawana przez Apple. Potrzebujesz drogi powrotnej lub innej maszyny. Teraz użyłbyś teraz Apple Configuratora lub nowoczesnego MDM, takiego jak jamf.
bmike

@bike dzięki za informacje. Próbowałem znaleźć sposób na zdalną konfigurację zupełnie nowych iPhone'ów dla moich rodziców. Wiem, że MDM to sposób, ale nie wiem, czy jamf lub Airwatch ma sposób dla indywidualnych użytkowników, tj. Dla przedsiębiorstw.
AnBisw

2

Istnieje wiele komercyjnych programów do zarządzania urządzeniami mobilnymi z systemem iOS (MDM) (lista oprogramowania MDM znajduje się w odpowiedzi Vlada)

Jedyny, który według mnie spełnia wszystkie wymagania dotyczące funkcji, to MobiControl firmy Soti

Wraz ze standardowym MDM, zarządzaniem aplikacjami i politykami, zapewniają one zarządzanie pulpitem zdalnym dla urządzeń mobilnych.

MobiControl wyposaża personel pomocniczy w potężny widok zdalnego agenta i dwukierunkową czat na żywo w celu optymalizacji interakcji z działem pomocy technicznej. Ta funkcja umożliwia zdalnym technikom monitorowanie i wspieranie aktywności użytkownika agenta MobiControl na dowolnym urządzeniu iPhone, iPad i iPod Touch. Przechwytuj zdalne zrzuty ekranu i nagrywaj wideo na żywo z ekranów aplikacji do celów przeglądania i demonstracji. Aby zapewnić efektywną komunikację z pomocą techniczną do użytkowników końcowych i do nich, wygodne dwukierunkowe narzędzie do czatu umożliwia wymianę wyraźnych wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym w znanym interfejsie użytkownika systemu iOS. Przekazuj użytkownikom jasne instrukcje i informacje w kilka sekund, bez konieczności poświęcania czasu lub pieniędzy na podniesienie telefonu!


Wow, to jest naprawdę drogie, a funkcje dla iOS są bardzo słabe ... ALE ich zestaw SDK do zdalnego sterowania aplikacjami iOS jest bardzo interesujący! dziękuję , to bardzo dobry utwór.
Pascal Qyy


1

Pracuję dla Bomgara . Zapewniamy rozwiązanie do zdalnej pomocy technicznej, o którym wiadomo, że jest najbezpieczniejszą dostępną opcją dostępu zdalnego, ale mamy również najszerszą funkcjonalność na wielu platformach. Nasze rozwiązanie pozwala na zdalną konfigurację iPhone'ów i iPadów. Umożliwia także obsługę osób z iPhone'a lub iPada.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.